dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 176 z 176
  1. #161
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Prawdę mówiąc tego się spodziewałem. Czyli robienie w oko klientów, którzy płacą za brak efektu.
    Proszę przeczytać do czego to urządzenie służy i co robi: https://innovenergy.eu/odkamieniacze-informacje-ogolne/
    Tu była reklama

  2. #162
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Kiedy ostatnio (w 2019 roku) składałem wniosek o atest PZH (także był to "kolejny" atest) to stanowisko PZH było takie, że nie ma już czegoś takiego jak "odnowienie" atestu. Stary atest stracił ważność, a nowy wydaje się na podstawie nowych badań lub dokumentów. Taką otrzymałem informację bezpośrednio w PZH.
    W praktyce jest na szczęście inaczej. Gdyby Pan rzeczywiście aplikował, to by Pan wiedział. Wydali Panu ten atest? Proszę się pochwalić. My nasz pokazaliśmy. A to, co przedłożyliśmy, wystarczyło do wydania przez NIZP PZH bez żadnych problemów atestu dopuszczającego urządzenie do kontaktu z wodą pitną.

    Widzę, że z chemią to u was nie za dobrze... wolny chlor? w wodzie zmiękczonej? z soli kuchennej? Znów "duże uproszczenie" żeby nie powiedzieć "bzdura" i naciąganie faktów.[/QUOTE]

    W solance wrzucamy do wody sód z soli (NaCl) zamiast węglanu wapnia i magnezu (które zostają w złożu), zostaje wolny chlor, tworzący chlorany i białe naloty, które @NOMIS wkrótce będzie miał na naczyniach szklanych w zmywarce oraz na kabinie prysznicowej, wskutek połączenia dwóch metod odkamieniania, czego nie zalecamy.

    W końcu zaczynacie odpowiadać z sensem i elementarną kulturą zamiast straszenia sądami
    Tu była reklama

  3. #163
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Eksperci od efektywności energetycznej mogli oceniać efektywność energetyczną, a nie skuteczność działania czy stopień migracji materiałów. I jeśli coś działa bez zużywania energii to co w oógle mieli ocenić?
    Eksperci cceniali całkowite zużycie energii przed i po zainstalowaniu odkamieniacza oraz stan urządzeń grzewczych (gdyby najrzał Pan do raportu ORNL to wszystko tam jest), zaś, w przypadku CTE, przed i po zbypassowaniu wymiennika jonowego i zamontowaniu urządzenia niechemicznego.
    Tu była reklama

  4. #164
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    No i mimo wyraźniej prośby niedoczekałem się wskazania jednego konkretnego posta w którym promuje określony typ solanek. A ponoć nic innego nie robiłem przez 4 lata.... Co tam mówiliście prezesi o uczciwości o etyce prowadzenia biznesu? Nie zalicza się do tego pisanie nieprawdy, względnie unikanie odpowiedzialności za własne słowa.A może po prostu to klienci Waszego hydraulika Wam powiedzieli, że nie robiłem tu nic innego jak promowanie konkretnego typu urządzenia, co zwalnia z wszelakiej odpowiedzialności za słowa?
    Przecież grzecznie Pana przeprosilismy tu:

    /https://forum.muratordom.pl/showthread.php?356368-Czy-twarda-woda-jest-szkodliwa&referrerid=266531
    Tu była reklama

  5. #165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Innovenergy Zobacz post
    W praktyce jest na szczęście inaczej. Gdyby Pan rzeczywiście aplikował, to by Pan wiedział. Wydali Panu ten atest? Proszę się pochwalić. My nasz pokazaliśmy. A to, co przedłożyliśmy, wystarczyło do wydania przez NIZP PZH bez żadnych problemów atestu dopuszczającego urządzenie do kontaktu z wodą pitną.
    Dlaczego oskarżacie mnie o kłamstwo? Na jakiej podstawie? Macie jakiś dowód na to że nie składałem wniosku o atest?

    Odpowiem choć uważam, że nie muszę się z tego tłumaczyć. Napisałem, że składałem wniosek i to robiłem - była to przysługa dla zaprzyjaźnionej firmy z poza Warszawy. Informację otrzymałem bezpośrednio w PZH. Nie wiem jaki był dalszy ciąg sprawy bo moja rola się skończyła na złożeniu wniosku, ale postaram się dowiedzieć.

    W solance wrzucamy do wody sód z soli (NaCl) zamiast węglanu wapnia i magnezu (które zostają w złożu), zostaje wolny chlor, tworzący chlorany i białe naloty...
    Proponuję wrócić do szkoły i bardziej uważać na chemii... bzdury piszecie.

  6. #166
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Dlaczego oskarżacie mnie o kłamstwo? Na jakiej podstawie? Macie jakiś dowód na to że nie składałem wniosku o atest?

    Odpowiem choć uważam, że nie muszę się z tego tłumaczyć. Napisałem, że składałem wniosek i to robiłem - była to przysługa dla zaprzyjaźnionej firmy z poza Warszawy. Informację otrzymałem bezpośrednio w PZH. Nie wiem jaki był dalszy ciąg sprawy bo moja rola się skończyła na złożeniu wniosku, ale postaram się dowiedzieć.
    Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat

    Proponuję wrócić do szkoły i bardziej uważać na chemii... bzdury piszecie.
    Nie jesteśmy bynajmniej autorytetami w dziedzinie chemii, wróciliśmy więc do naszych partnerów w szkole - wyższej - i posiłkujemy się diagnozą postawioną przez wykładowcę - adiunkta w Zakładzie Inżynierii Chemicznej PWr. Opinia ta została przyjęta także przez Producenta, który przez dłuzszy czas zmagał się z problemami białych, trudnych do usunięcia wykwitów przy wcześniej rekomendowanym łączeniu metod niechemicznej i jonowymiennej, a także stosowania deskalanatów do odkamieniania łazienek czy soli do zmywarek, dlatego też nie rekomenduje już takich połączeń dla zastosowań domowych (w przemyśle nadal mogą być stosowane), które były wcześniej prezentowane w materiałach promocyjnych.
    Tu była reklama

  7. #167
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Innovenergy Zobacz post
    Na poważnie kwestionujesz Pan bezpieczeństwo leków powszechnie stosowanych na całym świecie, przyjmowanych codzienne na choroby przewodu pokarmowego (a to on był Pańską troską) także przez dzieci? Bądź Pan poważny.
    Bardzo dobry przykład odwracania uwagi od kłopotliwych pytań. Nie, nie, nie - ja nie będę pisał o tabletkach dla dzieci.


    Cytat Napisał Innovenergy Zobacz post

    Może Pan przedstawi dane nt wypłukiwaniu metali ze sprzedawanych przez Pana urządzeń jonowymiennych (ten fakt niniejszym powyżej Pan potwierdził)?
    Podzespoły jonowymienników bezpośrednio kontaktujące się z woda nie są wykonane z metali. Po raz 3 czy 4 pisze Pan głupoty o jonowymiennikach, co tylko podważa Pańską wiarygodność.

  8. #168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Innovenergy Zobacz post
    W solance wrzucamy do wody sód z soli (NaCl) zamiast węglanu wapnia i magnezu (które zostają w złożu), zostaje wolny chlor, tworzący chlorany i białe naloty, które @NOMIS wkrótce będzie miał na naczyniach szklanych w zmywarce oraz na kabinie prysznicowej, wskutek połączenia dwóch metod odkamieniania, czego nie zalecamy.
    Prawie się utopiłem w łyku herbaty. A jakim sposobem te "chlorany" przedostają się do instalacji wody pitnej? Bezprzewodowo się teleportują z kanalizacji?

    Bzdura goni bzdurę. Zwolni Pan trochę.

  9. #169
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał inżH2O Zobacz post
    Prawie się utopiłem w łyku herbaty. A jakim sposobem te "chlorany" przedostają się do instalacji wody pitnej? Bezprzewodowo się teleportują z kanalizacji?

    Bzdura goni bzdurę. Zwolni Pan trochę.
    NaCl, mówi to Panu coś?
    Tu była reklama

  10. #170
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał inżH2O Zobacz post
    Bardzo dobry przykład odwracania uwagi od kłopotliwych pytań. Nie, nie, nie - ja nie będę pisał o tabletkach dla dzieci.
    Nie, niech Pan nie pisze o tabletkach na niestrawność dla dzieci i suplementach diety dla kobiet w ciązy zawierających szkodliwy wg Pana aragonit, stosowanych przed każdym posiłkiem. Pańskie pytanie nie jest kłopotliwe, jest po prostu idiotyczne.

    Czekamy na pytania na temat szkodliwości stali nierdzewnej, z której wykonana jest obudowa urządzenia (rura).

    Podzespoły jonowymienników bezpośrednio kontaktujące się z woda nie są wykonane z metali. Po raz 3 czy 4 pisze Pan głupoty o jonowymiennikach, co tylko podważa Pańską wiarygodność.
    Nie wiemy, którego producenta wyboroby jonowymienne Pan oferuje, ale elementy metalowe w głowicach solanek, w ciągu kilku minut wyszukiwania znaleźliśmy przynajmniej jedną. Czyli generalizacja i dezinformacja, tudzież ogólne nabzdyczenie bez faktycznej wiedzy, co już kilkakrotnie Panu udowodniliśmy. Proponujemy zażyć trochę wapnia - najlepiej w formie aragonitu - to koi przewód pokarmowy i ogólnie uspokaja.
    Tu była reklama

  11. #171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Innovenergy Zobacz post
    Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat
    Chyba nie rozumiecie o czym piszecie...
    "ciężar dowodu spoczywa na tym kto twierdzi, a nie kto zaprzecza" - więc udowodnijcie wasze twierdzenia o działaniu waszej technologi, o kłamstwach moich i wielu innych użytkowników tego forum, o wolnym chlorze w zmiękczaczach, itd...

  12. #172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Innovenergy Zobacz post
    Przecież grzecznie Pana przeprosilismy tu:

    /https://forum.muratordom.pl/showthread.php?356368-Czy-twarda-woda-jest-szkodliwa&referrerid=266531
    Przydałaby się jakaś opinia wiodącego ośrodka naukowego, twuerdząca że poniższe to przeprosiny oraz skorygowanie nieprawdziwej informacji :-/
    Inaczej nikt się raczej nie domyśli.

    "Ja rozumiem, że Panowie Prezesi potrafią wskazać JEDEN post gdzie promouję konkretny model bądź konkretne złoże jonowymienne."

    "Faktycznie, przepraszamy, Pan hejtuje bez promowania, ale też i bez elementarnej wiedzy. Nie ma Pan jakichkolwiek podstaw ani kwalifikacji"

    Wot, etyka prowadzenia biznesu. Wróć. Etyka, zdecydowanie przez duże E.

  13. #173
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Innovenergy Zobacz post
    Pańskie pytanie nie jest kłopotliwe, jest po prostu idiotyczne
    Idiotyczne, pokrętne i nasycone zajadliwością są Pańskie wypowiedzi.

    Podważa Pan kompetencje osób które w czasie prywatnym na tym forum pomogły innym osobom w niezliczonej ilości przez lata (m.in. qbek17, czystesrodowisko, Jastrząb). Wielokrotnie można znaleźć dla nich podziękowania innych forumowiczów. Nie znalazłem nigdzie w ich wpisach ukierunkowania na konkretne produkty.

    Technicznej wiedzy Pan nie ma, marketingowego podejścia również. Natomiast jest Pan świetny w pyskówkach na poziomie gimnazjum. Ja jestem za stary na takie zabawy. Zatrudni Pan przedstawiciela handlowego z technicznym wykształceniem, który wniesie coś do tego forum z Waszej strony, a nie będzie tylko wstawiał linki, bo póki co zrobił się bałagan pełen pyskówek. Czytać się tego wszystkiego nie chce, a nastąpiło to od czasu kiedy zaczęliście się tu udzielać.

  14. #174
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał inżH2O Zobacz post
    Idiotyczne, pokrętne i nasycone zajadliwością są Pańskie wypowiedzi.

    Podważa Pan kompetencje osób które w czasie prywatnym na tym forum pomogły innym osobom w niezliczonej ilości przez lata (m.in. qbek17, czystesrodowisko, Jastrząb). Wielokrotnie można znaleźć dla nich podziękowania innych forumowiczów. Nie znalazłem nigdzie w ich wpisach ukierunkowania na konkretne produkty.

    Technicznej wiedzy Pan nie ma, marketingowego podejścia również. Natomiast jest Pan świetny w pyskówkach na poziomie gimnazjum. Ja jestem za stary na takie zabawy. Zatrudni Pan przedstawiciela handlowego z technicznym wykształceniem, który wniesie coś do tego forum z Waszej strony, a nie będzie tylko wstawiał linki, bo póki co zrobił się bałagan pełen pyskówek. Czytać się tego wszystkiego nie chce, a nastąpiło to od czasu kiedy zaczęliście się tu udzielać.
    Doświadczenie techniczne naszego zespołu jest faktycznie dość skromne, obejmuje m. in. wprowadzenie do Polski technologii odsiarczania spalin kotłowych zainstalowanych na 10 z 12 pierwotnych bloków Elektrowni Bełchatów, pierwszej w Polsce spalarni odpadów w Dąbrowie Górniczej, produkcji i sprzedaży mikrofalowych urządzeń przemysłowych i laboratoryjnych, stosowanych m. in. do przygotowania próbek do badań jakości wody w wodociągach, żywności, laboratoriach kryminalistycznych, SANEPIDach oraz laboratoriach jądrowych, dostarczonych m. in. do laboratorium CEA w Cadarache pod Marsylią na potrzeby projektu ITER - pierwszego na świecie reaktora opartego na fuzji jądrowej (tokamak) - https://pl.wikipedia.org/wiki/ITER, udział w projektach 5, 6 i 7 Programów Ramowych UE jako partnerów R&D (na pozycji prezesa i project oraz task managera w pierwszej polskiej spółce biorącej udział w tych programach), uzyskanie certyfikatów bezpieczeństwa przemysłu jądrowego, a także współautorstwo własnych patentów (m. in. mikrofalowej utylizacji azbestu i mikrofalowej destylacji płynów niepolarnych). Te niedostatki w kompetencjach zostały dostrzeżone przez Ministra Środowiska, który powołał prezesa spółki @Tommycat w skład Komisji ds technologii i analityki w działalności geologiczno-górniczej https://bip.mos.gov.pl/organy-doradc...zno-gorniczej/, a także przez Bank Światowy, który zaprosił Innovenergy do Champions Club https://invest-in-wroclaw.pl/pierwsz...ku-swiatowego/, która uzyskała niedawno status dostawcy dla PGZ.

    Jesteśmy Panu bardzo wdzięczni za Pańskie bezcenne dla nas krytyczne uwagi i pouczenia.
    Ostatnio edytowane przez Innov_ ; 22-11-2019 o 19:34
    Tu była reklama

  15. #175
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Innovenergy Zobacz post
    Doświadczenie techniczne naszego zespołu jest faktycznie dość skromne, obejmuje m. in. wprowadzenie do Polski technologii odsiarczania spalin kotłowych zainstalowanych na 10 z 12 pierwotnych bloków Elektrowni Bełchatów, pierwszej w Polsce spalarni odpadów w Dąbrowie Górniczej, produkcji i sprzedaży mikrofalowych urządzeń przemysłowych i laboratoryjnych, stosowanych m. in. do przygotowania próbek do badań jakości wody w wodociągach, żywności, laboratoriach kryminalistycznych, SANEPIDach oraz laboratoriach jądrowych, dostarczonych m. in. do laboratorium CEA w Cadarache pod Marsylią na potrzeby projektu ITER - pierwszego na świecie reaktora opartego na fuzji jądrowej (tokamak) - https://pl.wikipedia.org/wiki/ITER, udział w projektach 5, 6 i 7 Programów Ramowych UE jako partnerów R&D (na pozycji prezesa i project oraz task managera w pierwszej polskiej spółce biorącej udział w tych programach), uzyskanie certyfikatów bezpieczeństwa przemysłu jądrowego, a także współautorstwo własnych patentów (m. in. mikrofalowej utylizacji azbestu i mikrofalowej destylacji płynów niepolarnych). Te niedostatki w kompetencjach zostały dostrzeżone przez Ministra Środowiska, który powołał prezesa spółki @Tommycat w skład Komisji ds technologii i analityki w działalności geologiczno-górniczej https://bip.mos.gov.pl/organy-doradc...zno-gorniczej/, a także przez Bank Światowy, który zaprosił Innovenergy do Champions Club https://invest-in-wroclaw.pl/pierwsz...ku-swiatowego/, która uzyskała niedawno status dostawcy dla PGZ.

    Jesteśmy Panu bardzo wdzięczni za Pańskie bezcenne dla nas krytyczne uwagi i pouczenia.
    Standardowo z całej mojej wypowiedzi odniósł się Pan zaledwie do 5 słów. I co mam to teraz wszystko sprawdzać? Po co? Na moje pierwsze pytanie w tym wątku o zasadę działania nie uzyskałem od Pana odpowiedzi nawet w dwóch zdaniach. To było zastanawiające, obecnie niewiele mnie to już obchodzi tak jak oferowane przez Pana urządzenie.

  16. #176
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał inżH2O Zobacz post
    Standardowo z całej mojej wypowiedzi odniósł się Pan zaledwie do 5 słów. I co mam to teraz wszystko sprawdzać? Po co? Na moje pierwsze pytanie w tym wątku o zasadę działania nie uzyskałem od Pana odpowiedzi nawet w dwóch zdaniach. To było zastanawiające, obecnie niewiele mnie to już obchodzi tak jak oferowane przez Pana urządzenie.
    Jeżeli zmieni Pan zdanie, to zapraszamy do zakupu poprzez sklep na naszej stronie internetowej. Jeżeli urządzenie nie spełni Pańskich oczekiwań, może je Pan oddać w ciągu roku za 100% zwrotem ceny zakupu.
    Tu była reklama

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony