dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar marek1400
    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Kowary
    Kod pocztowy
    58-530
    Posty
    2

    Domyślnie Akustyka na poddaszu

    Witam, jestem w trakcie planowania remontu małego 3 na 4 metra pokoiku na
    poddaszu,
    pomieszczenie znajduje się w poniemieckim budynku gdzie na
    poddaszu ściany oddzielające poszczególne pomieszczenia to deski,
    słoma i tynk, i mam tu problem bo izolacja akustyczna tu żadna,
    więc proszę o pomoc, co mam zrobić by to pomieszczenie 3 na 4 metra
    zabezpieczyć akustycznie na tyle by wszelkie tak zwane impezy zza
    ściany nie przenosiły się do mnie ? proszę o najtańszą i zarazem
    najbardziej skuteczną alternatywę ?. Marek.
    Ostatnio edytowane przez marek1400 ; 26-05-2019 o 16:43

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Przede wszystkim musisz wiedzieć że izolacje akustyczne wykonuje się od strony źródła dźwięku. W tej sytuacji najlepiej byłoby postawic nową sciankę działową z płyt g-k i wypełnić ją wełną np. ROCKTON www.rockwool.pl/produkty/rockton .
    Można rozwazyć też zastosowanie tzw. przedścianki od twojej strony pomieszczenia . Jest to tzw ustrój akustyczny z płyt g-k który dokłada się do istniejącej ściany. Wówczas przyrost izolacyjności akustycznej wynosi ok 6-11 dB. Efekt który uzyska się w przypadku ustroju tłumiącego będzie lepszy u sasiada niż u Ciebie. Oczywiście w twojej części mieszkalnej również zmieni się na plus jednak dużo lepsze efekty uzyskuje się gdy ustrój jest montowany od strony źródła dźwięku.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Przede wszystkim musisz wiedzieć że izolacje akustyczne wykonuje się od strony źródła dźwięku. W tej sytuacji najlepiej byłoby postawic nową sciankę działową z płyt g-k i wypełnić ją wełną np. ROCKTON www.rockwool.pl/produkty/rockton .
    Można rozwazyć też zastosowanie tzw. przedścianki od twojej strony pomieszczenia . Jest to tzw ustrój akustyczny z płyt g-k który dokłada się do istniejącej ściany. Wówczas przyrost izolacyjności akustycznej wynosi ok 6-11 dB. Efekt który uzyska się w przypadku ustroju tłumiącego będzie lepszy u sasiada niż u Ciebie. Oczywiście w twojej części mieszkalnej również zmieni się na plus jednak dużo lepsze efekty uzyskuje się gdy ustrój jest montowany od strony źródła dźwięku.
    Już można się śmiać?
    nie znasz przekroju\ choćby strop/posadzka i już wniosek, że gk i ta twoja wełna będzie lekarstwem.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Wystarczy przeczytać by zrozumieć że przedstawiam pewne rozwiązania/możliwości które marek może rozważyć. Nie napisałem że "moja" wełna będzie lekarstwem a przedstawiłem że w układach ścian działowych z wypełnieniem tym produktem otrzymuje się przyrost izolacyjności akustycznej. Chętnie natomiast przeczytam jakie rozwiązanie ty byś polecił. Jeżeli uwaząsz że znasz lepszy sposób to ja się chętnie dowiem jaki. Człowiek uczy się całe życie więc jestem otwarty na wszelkie nowe rozwiązania.
    Skupmy się na tym by pomóc markowi rozwiązać temat a nie hejtować się nawzajem.

    Pozdrawiam
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony