dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Gaz ziemny

  1. #1

    Domyślnie Gaz ziemny

    Dzień dobry mam pytanie odnośnie gazu ziemnego. Mamy dom który jest podzielony na dwie części ja mam ogrzewanie na węgiel i kuchenkę na propan butan. Moi tesciowie wpadli na pomysł ze założą sobie gaz ziemny na ogrzewanie. Czy ja teraz będę musiał zrezygnować z butli do kuchenki bo są przepisy że nie może być wjednym budynku gazu ziemnego i propan butanu?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    dokładnie jak piszesz, zgodnie z:
    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2015 r. poz. 1422 i z 2017 r. poz. 2285)

    § 157.
    pkt 6. Zabrania się stosowania w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci gazowej.

    więc jeśli teściowie założą gaz ziemny a mieszkacie w jednym budynku to postawią cię przed faktem dokonanym. Zostaje przezbroić kuchenkę na gaz ziemny lub zamontować elektryczną
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony