dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Unhappy Woda w WC bardzo powoli spływa

    Dzień dobry,

    z góry przepraszam jeśli nie ten dział.

    Od kilku dni zauważyłem, że w moim WC po spuszczeniu wody bardzo powoli ona schodzi.

    Na początku myślałem, że to zwykłe zapchanie toalety - w ruch więc poszły takie narzędzia jak przepychacz sanitarny czy spirala, ale nic nie skutkowało. Zasypywałem też toaletę kretem, zalewałem wrzątkiem - nic - woda jak wolno schodziła tak schodzi. Na spirali nie widać żadnych zanieczyszczeń typu papier toaletowy itp. więc tym bardziej mnie ten problem intryguje.

    Podejrzewam, czy czasem nie osadził się nigdzie w toalecie żwir z kuwety mojego kota - kocie odchody zawsze wyrzucam do toalety i chcąc nie chcąc zawsze trochę żwiru dostawało się do muszli.

    Więcej pomysłów nie mam.

    Prośba teraz do Was - czy macie może jakieś inne podejrzenia? Czy wiecie może czym najlepiej taki ewentualny żwir przegonić?
    Jak nie znajdę rozwiązania to niestety zostaje mi demontaż muszli i sprawdzenie co w rurze siedzi, a tego wolałbym uniknąć.

    Z góry dziekuję za pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Dom czy mieszkanie?
    Tylko z muszli problem? Masz obok umywalkę? Jak nalejesz do niej pełno wody i otworzysz odpływ, to spływa szybko?

  3. #3

    Domyślnie

    Mieszkanie.
    Woda z umywalki obok schodzi szybko

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To zaproś hydraulika ze spółdzielni/wspólnoty. Jak w muszli nie widać, to dalej nie ma się co zapchać przed pionem - a piony to broszka spółdzielni/wspólnoty.

    Tylko dziwne, że z umywalki szybko spływa (rozumie, że zrobiłeś test z napełnieniem umywalki, a nie tylko lałeś z kranu).

  5. #5

    Domyślnie

    Widzisz, jakby był gdzieś zator, to toaleta moim zdaniem by się zapychała i zator by się powiększał podczas wypróżnienia, a tak się nie dzieje. Co do umywalki to tak, zrobiłem test z napełnieniem. Z wodą w prysznicu też tego problemu nie ma, zmywarka też działa bez zastrzeżeń, chyba faktycznie pozostaje mi wezwanie hydraulika ze spółdzielni o ile to nie broszka lokalnego PWiK

  6. #6

    Domyślnie

    Dobra, problem rozwiązany! Zdjąłem muszlę i moje przypuszczenia co do żwiru się potwierdziły.
    Wszystko już jest okej, Kaizen dziękuję za pomoc!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony