dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał pralat Zobacz post
    50 stopni. Czemu pytasz?
    Ponieważ kierowałbym się bardziej w stronę złego spalania opału przez cały okres grzewczy niż zalania komina deszczówką. Zresztą Samsu Ci to napisał kilka postów wyżej.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał pralat Zobacz post
    Szczerze to nie wiem, .
    To wejdź na dach obcykaj zdjęcia tego komina.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Zresztą Samsu Ci to napisał kilka postów wyżej.
    Napisał też, że kominiarz nie powiedział mi co tam siedzi w kominie i że czyścić to ja powinienem częściej niż raz w roku, podczas gdy ostatnie czyszczenie było w styczniu i nie było tam wówczas nic niepokojącego. Napisał też że dopiero zaczęło to wychodzić i jest to grubsza sprawa, a jednak po jakimś czasie od wybrania sadzy z wodą i po zakryciu komina na czas nieużywania go, ścianą zaczęła robić się sucha i wszystko wraca do normy.

    Mógłbyś rozwinąć proszę temat fatalnego spalania? Chodzi o zbyt długie trzymanie kotła na podtrzymaniu bez intensywnego spalania? Podkreślam, że w zimę też zdarzały się ulewy i nic takiego nie miało miejsca. A po zaprzestaniu używania komina po jednej ulewie od razu pojawił się zaciek.

  4. #24

    Domyślnie Porządki na Info.

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Nie bo u mmie nie jest używany cały rok i jest goły komin bez żadnych daszków czy innych cud i nie cieknie.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Żadnych daszków na komin do kotła na paliwa stałe bo będą takie cyrki się działy, że głowa mała.
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ban na tydzień dla samsu za niedopuszczalny poziom wulgaryzmów.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Przy daszku brak ciągu, zadyma w kotłowni przy rozpalaniu, otwieraniu drzwiczek kotła, zła jakość spalania (brak ciągu) czyli szybkie zawalanie komina.
    Strażak zwiększa ciąg.
    U mmie nie ma żadnych daszków i nic nie zalewa więc nie wiem wiadrem tam wodę laliście?
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    To dlaczego mi nigdy nie napadało?
    Naleciało obok komina i płyneło po ścianie komina.
    Ku Chwale Ojczyzny – dla jasności dodaję, że o Polskę mi chodzi - nie o Polin – na okoliczność czego polecam i życzę miłej lektury : https://forum.muratordom.pl/search.p...rchid=28122518 - profil @mtedeusza.

    Jak w tytule nadmieniłem :
    Chodzi o osoby używające agresywnego języka na forum. Chodzi o posty, które oprócz przekazu "a co wy tam wiecie" nie niosą za sobą żadnych rzeczowych argumentów. Chodzi także o posty, które atakują wprost jednego użytkownika. Chodzi o posty, które są "na bakier" z kulturą. O posty, których głównym (a często jedynym) celem jest wywołanie kłótni na forum.

    Każda wypowiedź, w której ktoś nie zgadza się z poprzednikiem powinna być wyrażona w kulturalny sposób ORAZ zawierać argumenty. Nie można atakować innych użytkowników używając inwektyw zamiast argumentów.

    Posty tego typu będą od tego momentu bezwzględnie usuwane (najczęściej zapewne do kosza, jednak w niektórych przypadkach zastrzegam sobie prawo do całkowitego usunięcia). Użytkownicy piszący w ten sposób nie będą mieli więcej niż jednej, maksymalnie dwóch szans na poprawę.
    Źródło : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=448645.

    Może i na Forum Muratora ktoś by się czymś taki zajął, bo jak można to przez tyle lat tolerować : https://forum.muratordom.pl/search.p...rchid=28122518 - profil @mtedeusza - zwłaszcza, że do tego dochodzi jeszcze promowanie spalania toksycznego dziadostwa w domowym kotle CO przez @mtedeusza jak np. tu : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7614134 i to w dobie Programu Czyste Powietrze.

    Z tych też względów ktoś się przyłączy do walki o czystość forum czy dalej z uwagi na okoliczności będę musiał dobierać stosowne acz drastyczne środki.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 09-06-2019 o 11:46

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał pralat Zobacz post
    Napisał też, że kominiarz nie powiedział mi co tam siedzi w kominie i że czyścić to ja powinienem częściej niż raz w roku, podczas gdy ostatnie czyszczenie było w styczniu i nie było tam wówczas nic niepokojącego. Napisał też że dopiero zaczęło to wychodzić i jest to grubsza sprawa, a jednak po jakimś czasie od wybrania sadzy z wodą i po zakryciu komina na czas nieużywania go, ścianą zaczęła robić się sucha i wszystko wraca do normy.

    Mógłbyś rozwinąć proszę temat fatalnego spalania? Chodzi o zbyt długie trzymanie kotła na podtrzymaniu bez intensywnego spalania? Podkreślam, że w zimę też zdarzały się ulewy i nic takiego nie miało miejsca. A po zaprzestaniu używania komina po jednej ulewie od razu pojawił się zaciek.
    Mądry po szkodzie szybko wszedłem na dach i założyłem daszek, ale ściana w tym miejscu jest wilgotna już tydzień.
    Czy to normalne, że po obfitym deszczu przy odsłoniętym wkładzie kominowym pojawia się taki zaciek, czy raczej wkład powinien być szczelny i nawet kiedy stoi w nim woda, zaciek nie powinien się przydarzyć?
    Czy ta woda może sobie tam być do odparowania, czy powinienem wybrać tą breję z mokrej sadzy czym prędzej?
    Raczej nie ma to związku z jakością spalania.
    Do tego jeszcze jak komina nie używasz przez cały rok, to dlaczego go od góry nie zamkniesz, by przestało zalewać go.
    Nie wiem dlaczego miałbym czyścić komin sam, skoro są od tego specjaliści. Nie powiedział mi co mam w kominie, bo nic niepokojącego tam nie było, dopóki nie napadał tam deszcz.
    Przed weekendem zająłem się czyszczeniem i wyciągnąłem z dna komina koło ośmiu litrów sadzy, a częściowo sadzowo-wodnego błota. Zarówno dno komina, jak i ścianki przewodu kominowego po tej operacji są nawet nie tyle wilgotne, co mokre.
    Będę dochodził przy przeglądzie instalacji, który i tak niedługo chcę zrobić, czy jest tam jakaś nieszczelność.
    Podkreślił, że na dnie komina dobrze by było mieć skraplacz, a u mnie takiego nie ma. No i powiedział, że oczywiście napadanie deszczu do komina nie powinno skutkować takim zaciekiem, ale przyczyną może być to, że miałem tam zgromadzone sporo sadzy i woda związana z nią w błoto nie miała jak łatwo odparować, więc ceramika, a później ściana zaczęła nasiąkać. Zalecił nie montować nic na szczycie komina i częściej wybierać sadzę.
    Napisał też, że kominiarz nie powiedział mi co tam siedzi w kominie i że czyścić to ja powinienem częściej niż raz w roku, podczas gdy ostatnie czyszczenie było w styczniu i nie było tam wówczas nic niepokojącego.
    ...i po zakryciu komina na czas nieużywania go,...

    Mógłbyś rozwinąć proszę temat fatalnego spalania? : https://forum.muratordom.pl/showthre...-drogiego-gazu – wystarczy ten temat przeczytać i zadawanie dalszych pytań w kwestii ogrzewania i fatalnego spalania zbędnym się staje - by rozwinąć temat przyczyny fatalnego spalania.

    Od siebie polecam : http://cieplowlasciwie.pl/ - oraz - http://czysteogrzewanie.pl/ - wystarczy poczytać w tedy odpadnie konieczność udzielania odpowiedzi na koleje pytania które są konieczne by rozwinąć temat fatalnego spalania - zwłaszcza, że :
    - Nie powiedział mi co mam w kominie, bo nic niepokojącego tam nie było, dopóki nie napadał tam deszcz.
    - Przed weekendem zająłem się czyszczeniem i wyciągnąłem z dna komina koło ośmiu litrów sadzy, a częściowo sadzowo-wodnego błota.
    - Będę dochodził przy przeglądzie instalacji, który i tak niedługo chcę zrobić, czy jest tam jakaś nieszczelność.
    Napisał też, że kominiarz nie powiedział mi co tam siedzi w kominie i że czyścić to ja powinienem częściej niż raz w roku, podczas gdy ostatnie czyszczenie było w styczniu i nie było tam wówczas nic niepokojącego.

    Od stycznia do czerwca ok. 8 l sadzy – to – sporo się na dnie wyczystki kominowej nazbierało.
    Z ciekawości pytam a ile tego w styczniu zostało wybrane.

    Co mogłem – dalej może @mtedeusz temat fatalnego spalania pociągnie – on na temat czystego spalania wie wszystko.

  6. #26
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ja suchą sadze z popiołem wyciągam raz na 5 lat.
    Chciałeś chyba powiedzieć, że ja na temat fatalnego spalania wszystko wiem?

  7. #27

    Domyślnie

    Pralat .

    Na jakiej wysokości masz okienko rewizyjne , a na jakiej wysokości jest wlot spalin z czopucha ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Ponieważ kierowałbym się bardziej w stronę złego spalania opału przez cały okres grzewczy niż zalania komina deszczówką.
    Problem polega na tym, ze póki palę, to nic takiego się nie dzieje. Woda po ulewach sobie odparowuje i nie ma żadnych zacieków. Latem komin nie jest użytkowany w ogóle, bo wodę grzeję inaczej, także ta deszczówka stoi w kominie i ma możliwość sobie powoli wsiąkać w ściany. Czy sensowne byłoby w ogóle całkowite zamknięcie komina od góry na czas nieużywania go i otwarcie dopiero jesienią przy uruchomieniu CO? Jeśli tak, to czym zamykać taki komin, istnieją*gotowe rozwiązania?

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Pralat .

    Na jakiej wysokości masz okienko rewizyjne , a na jakiej wysokości jest wlot spalin z czopucha ?
    Licząc od dna komina okienko rewizyjne jest jakieś 30cm powyżej, a wlot spalin z czopucha kolejne 70-100cm wyżej - tak orientacyjnie.
    Ostatnio edytowane przez pralat ; 24-07-2019 o 10:30

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony