dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    berbers

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    22-018
    Posty
    0

    Domyślnie Gdzie szukać zleceń na usługi remontowo-budowlane?

    Skończyłem technikum budowlane, od 8 lat pracuję w branży budowlanej - w zasadzie budownictwo nie ma dla mnie tajemnic, bo wykonywałem różne prace z tym związane.

    Niedawno wróciłem do kraju z obczyzny, wkrótce planuję uruchomienie DG. Mam bardzo dużo sprzętu budowlanego własnego, w zasadzie na kilkanaście tys zł, więc pod tym względem jestem samowystarczalny.

    Przeglądam sobie te wszystkie przetargi publiczne na różnego rodzaju prace remontowe itd. Pytanie czy trudno jest tam wygrać portal? Tak, aby zarobić, ale nie dać też najniższej ceny...? Trudno jest wygrać tego rodzaju przetarg?


    Zastanawiam się też, aby zostać podwykonawca dla jakiejś firmy, która ma już ugruntowaną pozycję na rynku, nie narzeka na brak zleceń. Wiadomo, jako nowy gracz na rynku, mogą podchodzić do mnie z ograniczonym zaufaniem.

    Będę wdzięczny za jakieś rady, sugestie - gdzie uderzyć, aby dobrze zacząć.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    olx, na FM
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Jak powyżej: OLX, oferteo.
    Dodatkowo wydrukuj ulotki, pojeździj po osiedlach nowobudowanych domków. Najlepiej popołudniu, kiedy inwestorzy są u siebie, na miejscu. Porozmawiaj z ludźmi. W tej chwili branża budowlana jest tak obłożona, że pracy nie brakuje. Wszyscy mają bardzo odległe terminy, co może być twoim atutem nim zdobędziesz bazę klientów i markę.
    Dodatkowo pojeździj po osiedlach gdzie budują deweloperzy (bloki mieszkalne, apartamenty, szeregówki, bliźniaki) - oni też borykają się z brakiem podwykonawców, raczej prędzej niż później znajdziesz zlecenia.
    Przy obecnym mega boomie na budowę domków, na prawdę trudno nie wbić się w rynek.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamiloparko

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    11-741
    Posty
    0

    Domyślnie

    Nawet na fb

  5. #5

    Domyślnie

    Najlepiej po znajomych.
    __

    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 09-09-2019 o 11:51

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milikosci Zobacz post
    Najlepiej po znajomych.
    __

    Otóż to! Nie wygrasz żadnego przetargu, bez znajomości a jak wygrasz to wdepniesz w takie bagno, że nie wypłacisz do końca życia. Najlepiej robić prywatnie a jak czujesz się na siłach to kompletuj brygady i rób bezpośrednio u klientów.
    Co roku tracę na podwykonawstwie aż mnie szlag trafia. A co zrobisz trzeba nawiązywać kontakty i poszerzać kliencką bazę.
    Moim zdaniem jak masz sprzętów na tyle i kasy, to opłaca się kupować mieszkania i domy rozpadówy i je remontować na sprzedaż. Nie sprzedasz to zawsze wynajmiesz.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bazik

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-178
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ostatnio coraz bardziej popularny jest fixly.

  8. #8

    Domyślnie

    najlepiej po znajomych.
    -
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-11-2019 o 22:21 Powód: reklama na forum jest płatna

  9. #9

    Domyślnie

    wiele osób wystawia się na grupach.
    -
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 13-01-2020 o 15:01

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony