dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zestaw AGA do mieszkania

    Na wstępie witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Stoję przed dokonaniem wyboru zakupu sprzętu do mojego mieszkania.
    Czego potrzebuję:
    1) Lodówka wolno-stojąca o wysokości ok 180-203 cm. Najlepiej w kolorze czarnym. Idealnie byłoby, gdyby miała kostkarkę w drzwiach (ale chyba to nie będzie łatwe)
    2) Zmywarka do zabudowy o szerokości 45 cm. Dużo czytałem, że powinna mieć szufladę na sztućce i metalowe dno, ale na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Osobiście przypadły mi do gustu modele firm bosch i siemens.
    3) Piekarnik do zabudowy. Zastanawiam się nad opcją z kuchenką mikrofalową, ale czy warto? Przeglądając oferty wszystkie mają podobne funkcji. Czy warto inwestować pirolizę?
    4) Płyta gazowa - 60cm. jestem na takim etapie remontu, który pozwala mi jeszcze zrezygnować z gazu na rzecz np. indukcji. Co sądzicie o płytach solgaz? Warte swojej ceny? Co do ilości gotowania, to nie jest tego zbyt wiele (mieszkam sam)
    5) Ostatnim elementem jest pralka, która stanie w łazience. Jedynym ograniczeniem jest model ładowany z boku.

    Na cały sprzęt nie chcę wydać więcej niż 8-10 tys. Zakupów chciałbym dokonać w sklepie "E"
    Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie i propozycje konkretnych modeli.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Czyli kolejny post z cyklu dobierzcie mi agd tak żebym był zadowolony.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    veritas2309

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    2

    Domyślnie

    2) Siemens SR635X01ME bądź jakiś bosch do 1500 pln. Wybierz taką zmywarkę która ma najkrótszy program z suszeniem.
    3) Nie warto z kuchenką mikrofalową. Piekarnik Amica z serii X-Type piekarniki produkują w PL w przeciwieństwie do innego swojego sprzętu. Porównaj jakoś wykonania w jakimś sklepie do Elektroluxów bądź Samsunga do wiele droższych modeli a jakością wykonania i masą funkcji nie dorównują Amice.
    4)płyt solgazu unikaj, poczytaj o awaryjności i problemach. Kup coś Electroluxa wersje CIV to naprawde dobre indukcje np. Electrolux Slim-fit CIV634
    5) LG F4J7TY2W silnik bezpośrednio na wale, nie jest głośna, funkcja pary.
    Z lodówką nie pomogę.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RafiRuX

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-139
    Posty
    53

    Domyślnie

    1. Samsung oferuje takie modele. I są solidne. Sam jestem posiadaczem 3-letniej lodówki Samsunga w kolorze chromu i nie było żadnych problemów. Moi rodzice z kolei są posiadaczami większej 5-letniej lodówki Samsunga - ta sama sytuacja. Zero problemów.

    2. Koszyk na sztućce to must have, niemniej można zawsze to dokupic oddzielnie. Skupiłbym się przede wszystkich na programach. I klasie sprzętu - pobierania wody, energochlonności. U siebie postawiliśmy na Aristona Hotpointa. Troszkę zaryzykowaliśmy bo marka nam nie znana, ale dobre opinie nas zachęciły do zakupy. Przez 2 lata zero problemów jak na razie.

    3. Jeżeli chodzi o pralkę - tutaj też odęsle do Samsunga. 3-letni posiadacz modelu pralki z funkcją Eco-bubbel.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafiRuX Zobacz post
    1. Samsung oferuje takie modele. I są solidne. Sam jestem posiadaczem 3-letniej lodówki Samsunga w kolorze chromu i nie było żadnych problemów. Moi rodzice z kolei są posiadaczami większej 5-letniej lodówki Samsunga - ta sama sytuacja. Zero problemów.

    2. Koszyk na sztućce to must have, niemniej można zawsze to dokupic oddzielnie. Skupiłbym się przede wszystkich na programach. I klasie sprzętu - pobierania wody, energochlonności. U siebie postawiliśmy na Aristona Hotpointa. Troszkę zaryzykowaliśmy bo marka nam nie znana, ale dobre opinie nas zachęciły do zakupy. Przez 2 lata zero problemów jak na razie.

    3. Jeżeli chodzi o pralkę - tutaj też odęsle do Samsunga. 3-letni posiadacz modelu pralki z funkcją Eco-bubbel.
    Co człowiek to opinia. Mi samsunga wszystko się syapło jak nie wiem i nigdy już nie kupie nic tej firmy. Najgorzej niestety właśnie z pralką.. + niszczenie ubrań przez bęben..

    Wszystko zalezy też od intensywności używania - to że komuś dany sprzęt służy przez 5 lat bez problemu a inny ma po roku problemy to może być loteria, ale także może mieć wpływ fakt, iż jedna osoba robi pranie raz na tydzien a druga 2 razy dziennie + jedna używa zmiekczaczy do wody inna się tym nie przejmuje etc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony