dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Niezapominajka8787

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie wpisy

    Uwielbiam jak ktoś próbuje mnie przekonać, że relacje w mojej rodzinie i wśród znajomych są inne niż myślę A tak serio: tak, jestem na 100% pewna, że mamy wokół siebie co najmniej 10 osób, które chętnie, bez żadnego marudzenia, przyjdą zrobić coś w/obok domu w czasie naszego wyjazdu, obojętnie czy będzie to lato, zima, wiosna czy jesień.

    Dziękuję za namiary na grupę Fb

    O gazie nie chcemy nawet słyszeć. Póki co nawet nie odwiedzamy nikogo, kto ma gaz w swoim mieszkaniu. Trauma na lata...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W tak małym domu sens ma tylko ogrzewanie elektryczne niecentralne. Z tym, że zgodnie z obecnymi przepisami pewnie niemożliwe oficjalnie (za słaby współczynnik energii odnawialnej) do zamontowania.
    Gówno prawda, ogrzewanie centralne jak najbardziej, najlepiej dobudować osobno kotłownie i osobne wejście, piec na ekogroszek z podajnikiem i praktycznie żyjesz jak na ogrzewaniu gazowym.

    Koszt życia dużo tańszy niż w przypadku ogrzewania elektrycznego (co oczywiste) nawet w sezonie letnim warto ustawić piec na min. do ogrzewania wody pod prysznic.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurohedihu Zobacz post
    Gówno prawda, ogrzewanie centralne jak najbardziej, najlepiej dobudować osobno kotłownie i osobne wejście, piec na ekogroszek z podajnikiem i praktycznie żyjesz jak na ogrzewaniu gazowym.

    Koszt życia dużo tańszy niż w przypadku ogrzewania elektrycznego (co oczywiste) nawet w sezonie letnim warto ustawić piec na min. do ogrzewania wody pod prysznic.
    Ja bym do tego jeszcze z boczku pieca wspawał podajnik na butelki pet i żyjesz jak król. Latem to na samych butelkach wodę podgrzejesz.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Koszt życia tańszy ale te "najmniej 10 osób" z sąsiedztwa @Niezapominajka8787 odwrócą się od niej plecami za to że ich truje.
    Całe jej przekonanie o ludzkiej dobroci sąsiadów weźmie w łeb.
    A prąd w gniazdku jak myślisz eko fanie - skąd się bierze ?

    Przy eko-groszku z podajnikiem spalanie jest optymalne bo prawidłowo od góry się spala i nawet nie widać dymu z komina, znaczny procent tego dymu to opary wodne / dwutlenek węgla.

    Wiem bo mam dwóch znajomych którzy od wielu lat sobie chwalą, sąsiedzi nigdy nie narzekali bo nie ma na co.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurohedihu Zobacz post
    A prąd w gniazdku jak myślisz eko fanie - skąd się bierze ?

    Przy eko-groszku z podajnikiem spalanie jest optymalne bo prawidłowo od góry się spala i nawet nie widać dymu z komina, znaczny procent tego dymu to opary wodne / dwutlenek węgla.

    Wiem bo mam dwóch znajomych którzy od wielu lat sobie chwalą, sąsiedzi nigdy nie narzekali bo nie ma na co.
    A popiół to z czego się wytwarza?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    A popiół to z czego się wytwarza?
    Jeżeli szukasz 100% czystej energii to niestety mam dla ciebie złą wiadomość - Zimna fuzja to fikcja. Ale kto wie, może kiedyś...

    Dobrze spalone paliwo jakim jest eko-groszek przemienia się w energię cieplną czego odpadem jest popiół - raczej oczywiste, za to twój sarkazm nie do końca jest tak oczywisty.

    PS. Popiół może być później wykorzystany jako jeden ze składników do tworzenia gównolitu którym się niektórzy zachwycają.

    Ciekawostka:
    Z powodu zbyt małych wartości współczynnika pęcznienia glin, wymaganego do właściwego przebiegu procesu termicznego ekspandowania keramzytu (zaliczanego do kruszyw lekkich), do jego produkcji stosuje się różne dodatki technologiczne. W. Pichór i J. Latosińska opisują w swojej pracy [7] wykorzystanie komunalnego osadu ściekowego do wytwarzania keramzytu. Osady ściekowe otrzymane jako produkt uboczny oczyszczania ścieków zawierają od 30 do 85% substancji organicznej w suchej masie i dzięki temu działają jako środek porotwórczy. Skutkuje to poprawą izolacyjności kruszywa, wpływa też korzystnie na obniżenie gęstości pozornej i zwiększenie porowatości całkowitej keramzytu.
    Jak widać, nie wszystkie odpady są złe. Jeżeli ktoś ma wyobraźnie to zawsze znajdzie się zastosowanie.

    Wracając do popiołu - jest on wykorzystywany między innymi w produkcji betonu i gipsu.
    Ostatnio edytowane przez nurohedihu ; 04-06-2019 o 21:27

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurohedihu Zobacz post
    Przy eko-groszku z podajnikiem spalanie jest optymalne bo prawidłowo od góry się spala i nawet nie widać dymu z komina, znaczny procent tego dymu to opary wodne / dwutlenek węgla.
    Powietrza też nie widać ... a jest w nim tlen, azot, dwutlenek węgla, wodór, para wodna. Przy spalaniu węgla na każdy kilogram powstaje kilogram CO2, do tego tlenki siarki SOx, tlenki azotu NOx, pyły, tlenek węgla i części lotne w postaci sadzy w kominie. Do tego wypad w postaci popiołu. Nie ma w tym nic czystego. Węgiel zostaw do spalania profesjonalistom ... w domu spalaj pelet, znacznie bardziej eko.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  8. #28

    Domyślnie

    Przepraszam - chyba pomyliłem forum muratora z jakimś innym typu "ocalić świat".

    Najlepiej nie wychodź w ogóle z domu, nie pij wody i zdechnij bo wszystko jest trujące.

    Życie.


    Żegnam, bo szkoda mi więcej czasu na to forum, a szanuję swój czas.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurohedihu Zobacz post
    Gówno prawda, ogrzewanie centralne jak najbardziej, najlepiej dobudować osobno kotłownie i osobne wejście, piec na ekogroszek z podajnikiem i praktycznie żyjesz jak na ogrzewaniu gazowym.

    Koszt życia dużo tańszy niż w przypadku ogrzewania elektrycznego (co oczywiste) nawet w sezonie letnim warto ustawić piec na min. do ogrzewania wody pod prysznic.
    Kompletnie się nie zgodzę. Kotłownia osobno to kolejny budynek, który trzeba zbudować - koszty. Zakup pieca - koszty. Instalacja centralna - kolejne koszty. Przy skrajnie małym zapotrzebowaniu na energię nie ma pieca, który grzeje ekonomicznie, bo nie ma takiej modulacji - zawsze w okresie przejściowym większość wyprodukowanego ciepła pójdzie w komin. No i latem też palić żeby wodę podgrzać do mycia?
    Pomijam smrodzenie sobie pod nosem i psucie zdrowia.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-06-2019 o 22:07

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurohedihu Zobacz post
    Przepraszam - chyba pomyliłem forum muratora z jakimś innym typu "ocalić świat".

    Najlepiej nie wychodź w ogóle z domu, nie pij wody i zdechnij bo wszystko jest trujące.

    Życie.


    Żegnam, bo szkoda mi więcej czasu na to forum, a szanuję swój czas.
    Podpowiadasz forumowiczowi owszem jedno z najtańszych i najprostszych paliw ale nie znaczy, że to jest dobrze. To co tanie przeważnie jest drogie. Kotłownia na węgiel to czarna dziura w domu. Ci którzy to lubią to ich wybór, nikt tego nie broni, ale do domu 40 mkw, czy nawet 80 mkw to przerost formy nad treścią. Ilość energii uwalniana z węgla podczas spalania jest marnowana na spaliny. Serio wolałbym kocioł na gaz i wymieniać tą butle raz w tygodniu niż sypać węgiel, nie mówiąc o jego składowaniu i transporcie.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  11. #31
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Halo o domku miało być

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Powietrza też nie widać ...
    To co nadaje niebu błękitny kolor?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To co nadaje niebu błękitny kolor?
    Prawdę mówiąc to niebo jest w odcieniu fioletu, to ludzkie oko niedoskonałe w tym aspekcie widzi je jako błękit. Kolor niebu nadaje złożone światło słoneczne, ileś miliardów lat temu słońce miało inną emisją światła i niebo (o ile ktoś je widział) miało kolor zieleni/żółcieni. Tak więc kolor nieba to nie zasługa atmosfery.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Prawdę mówiąc to niebo jest w odcieniu fioletu, to ludzkie oko niedoskonałe w tym aspekcie widzi je jako błękit. Kolor niebu nadaje złożone światło słoneczne, ileś miliardów lat temu słońce miało inną emisją światła i niebo (o ile ktoś je widział) miało kolor zieleni/żółcieni. Tak więc kolor nieba to nie zasługa atmosfery.
    Aparaty też rejestrują błękit - więc czemu to niby oko kłamie?
    Skoro to kwestia światła słonecznego (a nie atmosfery) to czemu na księżycu niebo nie jest błękitne?


  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Aparaty też rejestrują błękit - więc czemu to niby oko kłamie?
    Skoro to kwestia światła słonecznego (a nie atmosfery) to czemu na księżycu niebo nie jest błękitne?
    Wiesz za księżyc się nie wypowiem bo nigdy tam nie byłem . Aparaty foto są tak zrobione żeby niebo na zdjęciu było niebieskie/błękitne bo klient chce mieć na zdjęciu z aparatu takie niebo a nie fioletowe. Większość ludzi uznałaby fioletowe niebo za nienaturalne i oddałaby aparat do naprawy. U mnie na przykład w nocy niebo robi się ciemne ... bo światła słonecznego nie ma
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  16. #36

    Domyślnie

    jak jest dzialka prad woda to juz wiele , zgłoszenie i lekkia płyta fundamentowa na palach betonowych nieki koszt i na takiej płycie mozna postawic domek 35 m 2 stan surowy zamkniety np typu stodoła za 32 tyś .oczywiscie szkieletowy z osb
    czega nie da sie zamaskować ,nalezy eksponowac

  17. #37

    Domyślnie

    Koszt budowy domu zależy od technologi, szukania rozwiązań i wkładu własnej pracy.
    Sam wiem jak spore są rozbieżności w cenach.
    Na duperelach potrafi być różnica na poziomie nawet 100%.
    Sporo rzeczy szukałem na OLX-ie i innych ogłoszeniach.
    Jeśli ktoś jest manualny, ma trochę czasu i chęci to naprawdę może sporo zaoszczędzić na budowie.
    Czasami nawet mam odczucie że zrobić coś lepiej.
    Z najciekawszych różnicy w ofertach miałem w wykonaniu ocieplenia i cegły elewacyjnej.
    Różnica w wycenach była olbrzymia.
    Skończyło się tak że nabyłem kilka narzędzi i w ramach relaksu zrobiłem elewacje sam.

  18. #38

    Domyślnie

    A co jeśli projekt takiego domu do 35 m kw przewiduje np. ogrzewanie kotłem na gaz i wentylację mechaniczną? Czy można z tego zrezygnować zastąpić np. kominkiem lub dać panele pv na dach i klimatyzator z pompą ciepła lub maty grzewcze w podłogę? Co z odbiorem? Czy musi być projekt domu oddany do "przeprojektowania" przez architekta? Czy da się w ogóle coś takiego zrobić czy będzie to nielegalne? Jak to obejść? Pytam, bo sam myślę o takim domu 35-45 mkw ale nie podoba mi się idea ogrzewania źródłem które wydziela jakiekolwiek spaliny i wymaga przyłącza gazu...
    Ostatnio edytowane przez flufy ; 11-05-2022 o 17:22

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Powiem cynicznie: Każde źródło ciepła/enegii gdzieś dymi. U obojętnych - z komina kotłowni domowej. U nieco uważniejszych, z segregacja - dymi tylko w nocy. U zwracających uwagę - w elektrowni za horyzontem. U maniaków ekologicznych - niby nie dymi, bo FV lub wiatraki. Lecz aby wytworzyć krzem na ogniwa, stal na konstrukcję i miedź na przewody lub epoksyd i włókno szklane na wiatrak, stal & beton na wieżę (pomijam projektowanie i logistykę, montaż), gdzie trzeba było tęgo nadymić. Hasło pomocnicze to modne słowa - ślad węglowy. Hipokryzja jak auta elektryczne. Reklama = wykreowanie potrzeb a potem lud żąda! Więc produkujemy i kasujemy za nowość. Tak było, jest i będzie. Nie łudźcie się że coś się zmieni. Dokładnie tą metodą lobby naftowe w USA wykończyło elektryczną komunikację miejską czyli tramwaje. W PRL dokonano tego samego. Pod hasłami postępu stare tramwaje elektryczne w latach 60' zastąpiono pojazdami Autosan. To samo chociaż pół wieku później. Jestem stary piernik, tymi Autosanami jeździłem jako pasażer. Nihil novi sub Sole.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 12-05-2022 o 00:55

  20. #40

    w 2023 taki budżet powinien być okej :D

    Hej!

    Gratuluję decyzji o budowie własnego domku! Jeśli chodzi o REALNE koszty budowy, to wiele zależy od wyboru materiałów i firmy budowlanej. Ale patrząc na Twój opis i zakres prac, myślę, że 100 tys. zł to dość optymistyczny budżet, zwłaszcza jeśli chodzi o budowę w 2023 roku. Ostatnio czytałem artykuł o kosztach budowy domu w 2023[spam] i myślę, że warto się z nim zapoznać.

    Jeśli chodzi o wywożenie nieczystości i ogrzewanie, to koszty mogą być różne w zależności od regionu i dostawcy usług. Skoro nie chcecie ogrzewania gazowego, warto zastanowić się nad pompą ciepła czy ogrzewaniem na pellet.

    Tak czy inaczej, trzymam kciuki za Wasz projekt i mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko!
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-10-2023 o 20:30

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony