dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wybór pieca .

    Witam,

    Proszę o pomoc w wyborze pieca gazowego. Dom nowy parterowy, 118 m2 , ogrzewanie podłogowe po całości plus drabinki w łazienkach. Ocieplenie, podłoga 15 cm (0,36 lambda), ściany 15cm grafit (0,32 lambda), poddasze nieużytkowe 20 cm styropianu (0,31 lambda). Wstępnie myślę nad IMMERGAS VICTRIX 12 X TT 2 plus zasobnik około 150 litrów jednak nie jestem pewien czy to wystarczy . W domu na stałe 4 osoby.
    Proszę o wskazówki i sugestie.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    Podłączam się do pytania, jednak trochę inaczej sformułowane. O moc, maksymalną się nie boję.
    Mam co prawda mniejszy dom (100 m2 pow. użytkowej, wszędzie podłogówka, 20cm białego styropianu na ścianach i podłodze, 3 osoby aktualnie, max 4), i moim faworytem jest właśnie IMMERGAS VICTRIX 12 X.
    Czy dla domów, o tej powierzchni jest jakaś lepsza alternatywa dla tego pieca, w podobnym budżecie? Rzekomo piece Junkers pomimo tego że nie mają takiego zakresu modulacji (np. ZSB 14-3, od 3.3kW), są bardziej ekonomiczne.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gino21 Zobacz post
    Witam,
    ....
    Wstępnie myślę nad IMMERGAS VICTRIX 12 X TT 2 plus zasobnik około 150 litrów jednak nie jestem pewien czy to wystarczy . W.
    Dlaczgo ma nie wystarczyć?, skoro moze być ok 50% nadwyzki mocy

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gino21 Zobacz post
    Witam,

    Proszę o pomoc w wyborze pieca gazowego. Dom nowy parterowy, 118 m2 , ogrzewanie podłogowe po całości plus drabinki w łazienkach. Ocieplenie, podłoga 15 cm (0,36 lambda), ściany 15cm grafit (0,32 lambda), poddasze nieużytkowe 20 cm styropianu (0,31 lambda). Wstępnie myślę nad IMMERGAS VICTRIX 12 X TT 2 plus zasobnik około 150 litrów jednak nie jestem pewien czy to wystarczy . W domu na stałe 4 osoby.
    Proszę o wskazówki i sugestie.
    Pozdrawiam.
    Mam taki zestaw u siebie i nigdy nie miałem problemów z brakiem cieplej wody.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał cardano8 Zobacz post
    Rzekomo piece Junkers pomimo tego że nie mają takiego zakresu modulacji (np. ZSB 14-3, od 3.3kW), są bardziej ekonomiczne.
    Nie są, bo i niby czemu miały by być. Większość producentów już deklaruje takie same sprawności, różnice +- 2%.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    Dla budynku o powierzchni 118m2 z instalacją ogrzewania podłogowego polecam Panu zastanowić się nad wyborem kotła Cerapur Smart ZSB 14-5C marki junkers-Bosch. Kocioł ten posiada szeroką modulację mocy palinka od 2,3-15,2 kW dla parametrów pracy 40/30°C. Dzięki szerokiej modulacji mocy palnika kocioł idealnie dostosuje się do chwilowego zapotrzebowania budynku na energię cieplną. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o kotle zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: https://www.junkers.pl/produkty/kotl...-smart-5c.html.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers - Bosch

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony