dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie instalacja alarmowa (+monitoring) - wybór sprzętu

    Chciałbym założyć instalację alarmową w domu, a w przyszłości mieć możliwość podpięcia 2 - 4 kamer.

    Kable mam już położone, teraz czas na wybór sprzętu. Instalator zaproponował mi taki zestaw na dom z poddaszem o powierzchni użytkowej 135m2.

    AWO401 - Obudowa do akumulatorów 17Ah/12V 1 szt
    SP-4003 R - Sygnalizator optyczno-akustyczny 1 szt
    GP 12170 - Akumulator 17Ah / 12V CSB 1 szt
    BPR2-W12 - Czujka ruchu PIR 12 szt
    DG-1 ME - Czujka gazu ziemnego 1 szt
    TSD-1 - Czujka dymu i ciepła 3 szt
    TR-60VA - Transformator sieciowy 60VA/18V/20V 1 szt
    INT-E - Ekspander wejść 2 szt
    PERFECTA 32-WRL SET-A - Centrala alarmowa z 1 szt
    anteną i obudową
    PRF-LCD - Manipulator LCD 3 szt

    Przejrzałem forum i parę osób narzekało na osprzęt /' czujki SATEL'a, proszę o opinię czy taki zestaw (cena ok 4 000 + montaż) jest w porządku, czy lepiej wybrać coś innego, ewentualnie np. wymienić czujki na inne.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Po co tyle manipulatorów? Perfecta ma apkę na telefon - manipulator jeden w zupełności wystarczy.
    Czujka dymu i ciepła - Czemu aż trzy? CO nie?

    IMO czujki ruchu są niefajne, bo nie uzbroisz alarmu jak jesteś w domu (albo trzeba będzie bardzo uważać i kombinować). Lepiej czujki wstrząsowe i kontaktrony. Te pierwsze zaalarmują zanim złoczyńca dostanie się do domu a do tego nie ma problemu uzbrojeniem alarmu, jak idziecie spać. Czujki ruchu tylko tam, gdzie nikt nie powinien się pojawiać jak śpicie.

    Ceny na sprzęt sprawdź w sklepach internetowych.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Po co tyle manipulatorów? Perfecta ma apkę na telefon - manipulator jeden w zupełności wystarczy.
    Czujka dymu i ciepła - Czemu aż trzy? CO nie?

    IMO czujki ruchu są niefajne, bo nie uzbroisz alarmu jak jesteś w domu (albo trzeba będzie bardzo uważać i kombinować). Lepiej czujki wstrząsowe i kontaktrony. Te pierwsze zaalarmują zanim złoczyńca dostanie się do domu a do tego nie ma problemu uzbrojeniem alarmu, jak idziecie spać. Czujki ruchu tylko tam, gdzie nikt nie powinien się pojawiać jak śpicie.

    Ceny na sprzęt sprawdź w sklepach internetowych.
    Dzięki za odpowiedź!

    Jeden manipulator na parterze, drugi w garażu - tutaj częściej będziemy wchodzić niż przez główne wejście, a ostatni na poddaszu - uzbrojenie alarmu na dole na noc. Co do aplikacji na telefon, to zastanawiam się, jak długo takie aplikacje będą wspierane, obawiam się, że za 5-10 lat aplikacje nie będą rozwijane lub przestaną działać na nowych telefonach, a alarm dalej będzie ok i będę miał problem z włączaniem i wyłączaniem alarmu.

    Czujki dymu i ciepła z tego co pamiętam miały być w kuchni, kotłowni i garażu - też miałem wątpliwości, czy nie za dużo, ale to było na etapie, gdzie jeszcze nie wiadomo było źródło ogrzewania. Teraz jest pompa ciepła, więc zastanawiam się, czy czujki dymu nie zostawić tylko w kuchni, a w garażu czujkę czadu / tlenku węgla - ma to sens?

    Co do czujek ruchu i ewentualnie czujek wstrząsowych i kontaktronów, to chyba już za późno, mam już ściany pomalowane, a do kontaktronów to chyba musiałbym podprowadzić je do okien (wiem, że są też bezprzewodowe), W przypadku, gdy idziemy spać, to chciałbym uzbroić tylko dół i w tym przypadku chyba będzie ok?

    Na koniec chciałbym zapytać o sam sprzęt SATEL'a i model Perfecta 32 - dobry wybór, czy w tej cenie można kupić coś znacznie lepszego?

  4. #4

    Domyślnie

    w ofercie nie masz czujek ruchu satela tylko bosche
    zamiast 2 obudów lepiej zastosować jedną np OPU3P

    perfecta to dobry sprzęt

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał vascode Zobacz post
    w ofercie nie masz czujek ruchu satela tylko bosche
    zamiast 2 obudów lepiej zastosować jedną np OPU3P

    perfecta to dobry sprzęt
    Czy obudowa OPU3P zastępuje tylko AWO401, czy coś jeszcze, bo nie do końca rozumiem komentarz odnośnie "2 obudów"?

  6. #6

    Domyślnie

    instalator prezewidział akumulator 17Ah
    w obudowe od perfecty pasuje tylko 7Ah
    dlatego masz 2 obudowy w ofercie
    ja bym zastosował jedną czyli OPU3P

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony