dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 97 z 97

Temat: Floryda 3

Domyślnie

Gdzie tu widzisz silkę? To ytong.

Domyślnie

Stal była liczona od nowa, pod ytong. Jaka jest różnica ciężko powiedzieć, bo głupoty były w gotowym projekcie. Odnośnie ilości, liczyłem z projektu, paleta została, także można sobie łatwo policzyć.

Domyślnie

Cytat Napisał DawidGu Zobacz post
    Stal była liczona od nowa, pod ytong. Jaka jest różnica ciężko powiedzieć, bo głupoty były w gotowym projekcie. Odnośnie ilości, liczyłem z projektu, paleta została, także można sobie łatwo policzyć.
    Dzięki za odpowiedź, nie zauważyłem, że faktycznie budujesz z Ytonga.

Domyślnie

A ile Ci poszło stali?

Domyślnie

Cytat Napisał agb Zobacz post
    A ile Ci poszło stali?
    14,5t

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sikorata17

Kod pocztowy
    55-300

Domyślnie

Witam,czy mógłby Pan zdradzić koszty robocizny jakie do tej pory ponieśliście?

Domyślnie

Cytat Napisał Sikorata17 Zobacz post
    Witam,czy mógłby Pan zdradzić koszty robocizny jakie do tej pory ponieśliście?
    Koszty jakoś specjalnie nie obiegają od innych budów o podobnym metrażu. Jedyna rzeczą (poza płyta) która mnie zaskoczyła, była hydroizolacja tarasów, na która trzeba liczyć prawie 100K

Domyślnie

Koszty jakoś specjalnie nie obiegają od innych budów o podobnym metrażu. Jedyna rzeczą (poza płyta) która mnie zaskoczyła, była hydroizolacja tarasów, na która trzeba liczyć prawie 100K
    Żartujesz?

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Kod pocztowy
    77-430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

Domyślnie

100 tys za hydroizolacje tarasu
    moja budowa - domek typu klocek z płaskim dachem w zabudowie bliźniaczej
    https://forum.muratordom.pl/showthre...dokiem-na-park

Domyślnie

Zobaczcie ile tych "tarasów" w projekcie jest, to się nie będziecie głupio pytać.

Domyślnie

Cytat Napisał agb Zobacz post
    Zobaczcie ile tych "tarasów" w projekcie jest, to się nie będziecie głupio pytać.
    Wiem ile jest tam tarasu...

Domyślnie

Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Wiem ile jest tam tarasu...
    Tak na szybko za sam materiał
    -250m2 resitrixu po 80zł/m
    -250m2 foalbit al s40 po 23zł/m
    -15 k za xps
    -6k za wpusty podgrzewane
    -płyty osb ok 5k
    Do tego pierdoły typu styropian spadkowy,podkład pod papę, obróbka okien, zalanie ogniomuru+obróbka
    Ostatnio edytowane przez DawidGu ; 26-02-2020 o 21:45

Domyślnie

To nie jest tylko hydroizolacja a wykonanie stropu, dachu, tarasu z ociepleniem. To musi kosztować.
    Ładna , czysta budowa. Gratki.
    Piętrowy 165m2. Płyta żelbetowa, ściany z silikatu. 30cm podłoga xps + styro, 22 cm grafitu ściany, 35cm celuloza dach
    Podlogowka po całości, pompa Samsung mono EHS 8kw, Zehnder 350, oczyszczalnia zbs4c.

Domyślnie

Witam wszystkich.
    My również budujemy dom według tego projektu (czekamy na montarz okien i wykonanie dachów).

Czy ktoś już planował umieścić panele fotowoltaniczne na dachu? Szacujemy zapotrzebowanie na 10 kW (prawdopodobnież 29 sztuk paneli o wym. 1,0x1,8m).
    Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Domyślnie

Również czekamy na montaż okien, może przed świętami się uda. Plany były wprowadzić się w tym roku, ale nie zrobią nam przyłącza gazu. Odnośnie paneli, nie myślałem jak jak je umieścić, ponieważ drugi inwestor podważył ich walory estetyczne Myślisz o PC?

Domyślnie

Również czekamy na montaż okien, może przed świętami się uda. Plany były wprowadzić się w tym roku, ale nie zrobią nam przyłącza gazu. Odnośnie paneli, nie myślałem jak jak je umieścić, ponieważ drugi inwestor podważył ich walory estetyczne Myślisz o PC?
    Mówi się moduły fotowoltaiczne a nie panele. Panel to zestaw połączonych ze sobą modułów, np. na dachu.
    Moduły nie są brzydkie a wręcz przeciwnie. Wygląd kwestionują ci co się nie znają. Poszukaj modułów bezbramkowych typu szkło szkło.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia