dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 237

Temat: Floryda 3

  1. #1

    Domyślnie Floryda 3

    Witam wszystkich, dzisiaj rozpoczęła się nasza przygoda z budową domu. Projekt który wybraliśmy nazywa się willa Floryda 3. W projekcie dokonaliśmy niewielkich zmian w wyglądzie zewnętrznym oraz zmieniliśmy ustawianie kilku ścian działowych. Termin zakończenia SSO zaplanowany jest na koniec sierpnia.
    W dniu dzisiejszym ekipa rozpoczęła kręcenie zbrojenia. Jutro z rana wchodzi geodeta i koparka, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem wrzucę pierwsze zdjęcia.

  2. #2

    Domyślnie

    Powodzienia! Póki masz jeszcze czas przemyśl:
    - nadciąg, który jest nad kuchnią i stoi na min okno narożne sypialni. Piękny mostek i problem potem przy wylewce. Plus dwa kolejne na stropie/dachu płaskim piętra
    - wymiary otworu drzwi do kotłowni. Raczej w tym rozmiarze nie znajdziesz drzwi zewn.
    - wymiary otworów na schody na stryszki na parterze. Inaczej będziesz wybierał schody pomiędzy pasującymi wymiarem do otworu, a pasującymi długością
    - wymiary otworu na schody na strych na piętrze. Tam na strychu jest zaplanowany rekuperator. Ciekawe jak go tam przez ten otwór wnieść...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Powodzienia! Póki masz jeszcze czas przemyśl:
    - nadciąg, który jest nad kuchnią i stoi na min okno narożne sypialni. Piękny mostek i problem potem przy wylewce. Plus dwa kolejne na stropie/dachu płaskim piętra
    - wymiary otworu drzwi do kotłowni. Raczej w tym rozmiarze nie znajdziesz drzwi zewn.
    - wymiary otworów na schody na stryszki na parterze. Inaczej będziesz wybierał schody pomiędzy pasującymi wymiarem do otworu, a pasującymi długością
    - wymiary otworu na schody na strych na piętrze. Tam na strychu jest zaplanowany rekuperator. Ciekawe jak go tam przez ten otwór wnieść...
    Dzięki, przyda się
    Niestety falstart, czekamy do jutra na wyniki odwiertów. Z dobrych rzeczy mamy prąd

    i zdjęcia działki
    Ostatnio edytowane przez DawidGu ; 27-06-2019 o 21:04

  4. #4

    Domyślnie

    Po 3 tygodniach przestoju spowodowanych nie najlepszymi wynikami odwiertów(nadal czekamy na projekt płyty), dziś ruszyły prace
    Ostatnio edytowane przez DawidGu ; 27-06-2019 o 22:11

  5. #5

    Domyślnie

    Ławy zaszalowane, jutro beton ,około 40m3

    Ostatnio edytowane przez DawidGu ; 27-06-2019 o 21:31

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał DawidGu Zobacz post
    czekamy na projekt płyty

    Cytat Napisał DawidGu Zobacz post
    Ławy zaszalowane,
    To płyta, czy ławy?
    Nie zapomniałeś o pospinaniu góra szalunków?

    Dziwne że miałeś projekt i PnB przed badaniami geotechnicznymi.

    Czemu ma służyć Twój dziennik? Tak skromne masz opisy i tak mało fotek, że sam nie będziesz mógł skorzystać, żeby sobie przypomnieć, jak zostało coś zrobione (np. tu zbrojenie), ani nikt nie doradzi poprawek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To płyta, czy ławy?
    Nie zapomniałeś o pospinaniu góra szalunków?

    Dziwne że miałeś projekt i PnB przed badaniami geotechnicznymi.

    Czemu ma służyć Twój dziennik? Tak skromne masz opisy i tak mało fotek, że sam nie będziesz mógł skorzystać, żeby sobie przypomnieć, jak zostało coś zrobione (np. tu zbrojenie), ani nikt nie doradzi poprawek.
    Jedno i drugie. Na początku miała być płyta fundamentowa ze skrzynia odwróconą, stanęło na rdzeniach co 1-1,5m reszta z bloczka i na to płyta. Według niektórych sama płyta miała wystarczyć. Dziennik na razie(mam nadzieje) wygląda w ten sposób ponieważ, standardowo brak czasu, poza tym każdy lubi inna formę przekazu, ja wole krótko i na temat
    Ostatnio edytowane przez DawidGu ; 29-06-2019 o 01:54

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie zapomniałeś o pospinaniu góra szalunków?
    Słupki ma gęsto, wystarczy obsypać szalunki po bokach piaskiem i będą trzymać.

  9. #9

    Domyślnie

    Mamy już ławy, wyszło 31m3 b20 w8 wiec pierwsze miłe zaskoczenie. Nasze ławy według projektu wyglądają następująco

    i tutaj rzut(na szaro rdzenie)

    Ogolnie dom został przeniesiony o 2 metry(ze względu na torf) drugi raz tyczenie,zagospodarowanie i przedłużenie wody
    Zdjęcia z dzisiaj







    W poniedziałek dostawa bloczków i ekipa zaczna murowanie
    Ostatnio edytowane przez DawidGu ; 28-06-2019 o 23:36

  10. #10

    Domyślnie

    W tym tygodniu wymurowaliśmy bloczki,przez rdzenie ok 300 sztuk mniej niż w projekcie. Na ich zalanie poszło ok 8m3 betonu. Dodatkowo dodaliśmy jeszcze dwie belki w 'salonie'. Do tej pory wychodzi około 2t stali(ciężko powiedzieć ile dokładnie, ponieważ są już pokręcone belki na parter) W czwartek dojechało kolejne 5 t, mam nadzieje ze starczy na płytę. Kupiliśmy już piasek zasypowy, 12 samochodów po 27-28t. W poniedziałek planowane jest zasypanie i zagęszczanie, może do końca tygodnia powstanie płyta. Powoli zaczynam organizować 'system nawadniania' płyty i stropów. Na razie kupiłem https://www.narzedzia.pl/wylacznik-c...751,76943.html















    Ostatnio edytowane przez DawidGu ; 06-07-2019 o 21:25

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sandrusia123

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Głogówek
    Kod pocztowy
    48-250
    Posty
    8

    Domyślnie Floryda 3

    Cytat Napisał DawidGu Zobacz post
    W tym tygodniu wymurowaliśmy bloczki,przez rdzenie ok 300 sztuk mniej niż w projekcie. Na ich zalanie poszło ok 8m3 betonu. Dodatkowo dodaliśmy jeszcze dwie belki w 'salonie'. Do tej pory wychodzi około 2t stali(ciężko powiedzieć ile dokładnie, ponieważ są już pokręcone belki na parter) W czwartek dojechało kolejne 5 t, mam nadzieje ze starczy na płytę. Kupiliśmy już piasek zasypowy, 12 samochodów po 27-28t. W poniedziałek planowane jest zasypanie i zagęszczanie, może do końca tygodnia powstanie płyta. Powoli zaczynam organizować 'system nawadniania' płyty i stropów. Na razie kupiłem https://www.narzedzia.pl/wylacznik-c...751,76943.html















    Dzień dobry,
    wczoraj znalazłam tę stronę i bardzo się cieszę, że ktoś buduje dom Floryda 3

  12. #12

    Domyślnie

    Fundamenty zasypane, 20 wywrotek o 6-7 więcej niż liczyliśmy, pewnie dlatego ze dodatkowo zostały wysypane skosy do płytę. Jutro robimy kanalizacje. Zastanawiam się nad wyborem ogrzewania. Gaz mamy w drodze głównej 50 metrów od nas . Myślałem nad zestawem pompa+reku lub gaz+klima. Raczej rekuperacja za bardzo nie zmniejszy temperatury latem, a na tym najbardziej nam zależy, a może do 1 zestawu dodać klimatyzacje? Zastanawiam się czy reku na sens, bo dużo okien mamy RU.



  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sandrusia123

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Głogówek
    Kod pocztowy
    48-250
    Posty
    8

    Domyślnie

    Super

  14. #14

    Domyślnie




    Ostatnio edytowane przez DawidGu ; 12-07-2019 o 23:42

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MateuszMłody

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-355
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Na początku chciałem pogratulować wyboru projektu. Razem z żoną w przyszłym roku chcemy wybudować ten sam projekt pod Warszawą. Czy jest szansa żeby podzielił się Pan z nami informacjami odnośnie przewidywanych kosztów budowy tego domu np. kosztu doprowadzenia budynku do stanu SSO/SSZ?
    Czy wybrał Pan już typ ogrzewania? My również zastanawiamy się nad zestawem gaz + reku/klima lub pompa ciepła i reku/klima.

    Pozdrawiam,
    Mateusz

  16. #16

    Domyślnie

    Witam, ogrzewanie jeszcze nie wybrane, czekam na sugestie kolegów z forum. Hipotetyczne koszty wysłałem na priv. U nas duża różnica będzie w samych fundamentach, zamiast 1t stali pójdzie 7-8, plus dodatkowe ok 50m3 betonu. Ostatnio za sam piasek poszło nam 2k więcej niż zakładaliśmy. W miarę czasu wszytko będzie się wyjaśniając.

  17. #17

    Domyślnie

    A dach płaski wiesz już jak zamierzasz rozwiązać?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A dach płaski wiesz już jak zamierzasz rozwiązać?
    Jeszcze nie do końca, wstępnie warstwy jak u Ciebie, ale nie robimy wpustów tylko zostajemy przy korytkach, które będą w wylewce i obronione epdm. Prawdopodobnie w tej warstwie będzie też spadek

  19. #19

    Domyślnie

    Jakiej wylewce? U mnie nie ma wylewki już. Tylko strop.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał DawidGu Zobacz post
    U nas duża różnica będzie w samych fundamentach, zamiast 1t stali pójdzie 7-8, plus dodatkowe ok 50m3 betonu.
    Niezły bunkier. Sprawdzałeś u innego konstruktora, czy faktycznie warunki tego wymagają, czy konstruktor odleciał i zaprojektował posadowienie dziesięciopiętrowego bloku?

    Mi na 135m2 po obrysie szacowali 3-5t stali przy tradycyjnym zbrojeniu płyty - ale wszyscy oferenci zalecali zastąpienie znacznej części zbrojeniem rozproszonym. W końcu nie zdecydowałem się na płytę - na ławy poszło pół tony stali i 18m3 betonu.

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony