dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 237

Temat: Floryda 3

  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Ja tez caly czas sie zastanawiam czy byla potrzeba robienia takiej masakry. A jeszcze bardziej zastanawia mnie w czym lepsze sa lawy+plyta od samej plyty.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jakiej wylewce? U mnie nie ma wylewki już. Tylko strop.
    Wiem, mówiłem o swojej koncepcji, która własnie rożni się od Twojej m.in. warstwą wylewki. Pozostałe warstwy wyglądają podobnie

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Niezły bunkier. Sprawdzałeś u innego konstruktora, czy faktycznie warunki tego wymagają, czy konstruktor odleciał i zaprojektował posadowienie dziesięciopiętrowego bloku?

    Mi na 135m2 po obrysie szacowali 3-5t stali przy tradycyjnym zbrojeniu płyty - ale wszyscy oferenci zalecali zastąpienie znacznej części zbrojeniem rozproszonym. W końcu nie zdecydowałem się na płytę - na ławy poszło pół tony stali i 18m3 betonu.
    Sprawdzałem u czterech. Tylko jeden był za wymiana gruntu i płyta z 3 t stali, pozostali doradzili powyższy sposób

  4. #24

    Domyślnie

    To co to za grunt? Możesz wrzucić badanie gruntu albo opisać?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Ja tez caly czas sie zastanawiam czy byla potrzeba robienia takiej masakry. A jeszcze bardziej zastanawia mnie w czym lepsze sa lawy+plyta od samej plyty.
    Ławy maja zapobiegać o ile dobrze pamiętam wyważeniu,przesunięciu płyty, spowodowanej nierównomiernym osiadaniem

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał DawidGu Zobacz post
    Wiem, mówiłem o swojej koncepcji, która własnie rożni się od Twojej m.in. warstwą wylewki. Pozostałe warstwy wyglądają podobnie
    Tylko tam jest średnio miejsce na wylewkę na tym niższym dachu. Chyba, że chcesz mieć wewnątrz parapet przy oknach.

    Widzę, że chyba 20t stali pęknie

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Tylko tam jest średnio miejsce na wylewkę na tym niższym dachu. Chyba, że chcesz mieć wewnątrz parapet przy oknach.

    Widzę, że chyba 20t stali pęknie
    15 A Ty wyrobiłeś się w zaprojektowanych siedmiu? (Oczywiście bez płyty) Będę jeszcze rozmawiał z wykonawcą dachu za 1,5 mc.

  8. #28

    Domyślnie

    7,7t było kupione i jakieś 200-300 kg zostało.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Chryste co to za fundamenty nigdy nie widziałem czegoś takiego. Dom kozacki
    Ogrzewanie polecam gaz no i rekuperator oczywiście dla komfortu świeżego powietrza.
    Dach polecam tradycyjnie tj styropian ze spadkiem i na to papa. Kosze spustowe i spust schowany w styropian.
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 15-07-2019 o 20:56

  10. #30

    Domyślnie

    Z wczoraj




    Dzisiaj została zalana płyta, tak jak pisałem wcześniej, poszło trochę ponad 7t stali i ok 46-47 m3 betonu więcej, niż w wersji z ławami. Uważam ze nie jest to jakaś straszna ilość w porównaniu do 3t na zwykła płytę(w naszych warunkach) a nawet jestem tego zdania, ze lepiej dołożyć na tym etapie i mieć spokój
    Ostatnio edytowane przez DawidGu ; 17-07-2019 o 18:03

  11. #31

    Domyślnie



    Teraz 2 tygodnie przestoju, w międzyczasie ekipa zaizoluje fundament
    Ostatnio edytowane przez DawidGu ; 18-07-2019 o 23:11

  12. #32

    Domyślnie

    Siema
    Ile liczysz wydac na ten dom za stan deweloperski i ile z meblami? Bo sie przymierzam do niego
    Dzieki z gory

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sandrusia123

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Głogówek
    Kod pocztowy
    48-250
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie będzie tanio

  14. #34

    Domyślnie

    Po miesiącu przerwy ruszamy. Fundamenty obsypane.
    Wyniki pierwszego dnia murowania



    Ostatnio edytowane przez DawidGu ; 19-08-2019 o 20:06

  15. #35

    Domyślnie

    Przeliczał Ci ktoś tą zmianę na BK? Tam niby jest trochę słupów, ale nie wiem czy te 2 stropy monolityczne po 20 i 25cm nad garażem nie spoczywają również na ścianach.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Przeliczał Ci ktoś tą zmianę na BK? Tam niby jest trochę słupów, ale nie wiem czy te 2 stropy monolityczne po 20 i 25cm nad garażem nie spoczywają również na ścianach.
    Wszystko przeliczone, można wiedzieć jaki zostawiłeś otwór na drzwi wejściowe?

  17. #37

    Domyślnie

    Szerokość jak w projekcie, ale zrezygnowałem z naświetla górnego. Mam jakoś standardowo 211 czy 212cm.

  18. #38

    Domyślnie

    Komin Schiedel Quadro Pro

    Zdjęcia z czwartku







    Muszę jeszcze zamówić słupy, jeden w rogu w którym jest HS, drugi do pokoju na dole.Ostatnio cały dzień za tym jeździłem ,bo nigdzie nie maja profilu 100x100x6, tylko cieńsze 3 lub 4mm. Udało mi się znaleźć tylko 100x100x8 w cenie 150 mb
    Ostatnio edytowane przez DawidGu ; 23-08-2019 o 22:28

  19. #39

    Domyślnie

    W thyssenkruppie będą mieli, albo konsorcjum stali też powinni mieć, ale to najbliżej masz w Białymstoku. Cena 6mm to i tak jakieś 75zł netto/mb.

  20. #40

    Domyślnie

    Belka pomiędzy kotłownia a salonem

    Front


    kuchnia

    Małe okno w salonie


Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony