dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 91
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie Panasonic - chłodzenie latem

    Co Państwo na to abyśmy założyli osobny wątek poświęcony chłodzeniu? Sam od roku jestem posiadaczem T-Cap i chętnie sam bym się zapoznał z tym zagadnieniem i wypróbował w swoim domu przy obecnych upałach.
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Jest już masa tematow na ten temat.
    Wnioski - nie schlodzisz podlogowką domu w komfortowy dla czlowieka sposob.
    Mam pompę innego producenta, testowalem dwa dni - efekt żaden.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gurszczak

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    65

    Domyślnie

    jestem jak najbardziej za
    Nasz projekt: Błękitna Rapsodia M146 z drobnymi zmianami, około 190m2 podłogówka (480m3), ocieplenie zewnętrzne: grafit 20cm 0,031, podłoga 15cm 0,038, strop 15cm 0,038, poddasze nieużytkowe(niegrzane), dach 30cm wełna 0,035, wylewki cementowe 7cm. Okna Oknoplast Pixel 3 szyby. Ogrzewanie PC-PW Panasonic T-Vap 9kW. Rekuperacja brak. OZC=9KW, zapotrzebowanie na ciepło=17,1MWh/rok

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Jest już masa tematow na ten temat.
    Wnioski - nie schlodzisz podlogowką domu w komfortowy dla czlowieka sposob.
    Mam pompę innego producenta, testowalem dwa dni - efekt żaden.
    Wiem, sam czytałem w różnych tematach. Tutaj byłoby tylko na ten temat.
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

  5. #5

    Domyślnie

    Ja testowałem dwukrotnie i dla mnie i mojej rodziny to mega niekomfortowe. Lodowatą promieniującą zimniej podłogę cięzko nazwać komfortową , tak samo jak lodowate łóżko , pościel , podłogę w łazience ...
    Dodatkowo wtedy zwiększa się wilgotność w domu ...

    Skończyło się na montażu klimy ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #6

    Domyślnie

    Kupić sobie pompę rewersyjną i nie zrobić chłodzenia, to trochę jak kupić duży samochód 4x4 i jeździć nim tylko po bułki do sklepu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja testowałem dwukrotnie i dla mnie i mojej rodziny to mega niekomfortowe..
    A jaką temperaturę czynnika chłodzącego zadałeś??
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    A jaką temperaturę czynnika chłodzącego zadałeś??
    Nie pamiętam. Pierwszy raz dałem dość niską temperaturę , drugi raz wyższą ale w obu przypadkach byłem niezadowolony.
    Po prostu taki rozkład temepratur i promieniowanie zimna od dołu mi i mojej rodzinie zupełnie nie odpowiada.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #9

    Domyślnie

    Pozytywnie o chłodzeniu, tu na forum wypowiadali się ;
    - map78 ;
    - plusfoto ;
    - Scrollek.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Pozytywnie o chłodzeniu, tu na forum wypowiadali się ;
    - map78 ;
    - plusfoto ;
    - Scrollek.
    Kiedyś też pozytywnie o maluchu i komforcie jazdy wypowiadali się też posiadacze malucha , do czasu aż zobaczyli że są inne samochody lepsze , bardziej komfortowe i wygodniejsze

    I tak samo jest z tym chłodzeniem.

    Dużo bardziej komfortowe i zdrowsze jest chłodzenie nadmuchowe niż podłogowe. Dodatkowo klima nadmuchowa likwiduje nam wilgoć a chłodzenie podłogowe nam tą wilgoć produkuje. Nie ma nic bardziej "przyjemnego" jak wilgotna i zimna pościel , materac i itd ..
    Dodatkowo rozkład temperatury .... Najzimniej przy samej podłodze a czym wyżej tym cieplej.

    Ale jak komuś to pasuje to ok , gusta są różne i wymagania są różne ..

    Oosbiście uważam jak komus za chłodzeniu całego domu to albo montuje klimę kanałową albo montuje rozwiązania co ma w ofercie Samsung (czyli mix pompy PW z jednostkami SPLIT) albo oddzielne rozwiązania (pompa + klima / klimy Split).

    Ale to moja opinia
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 06-06-2019 o 11:32
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #11

    Domyślnie

    A podłączenie klima-konwertera ?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie ma nic bardziej "przyjemnego" jak wilgotna i zimna pościel , materac i itd ..
    Dodatkowo rozkład temperatury .... Najzimniej przy samej podłodze a czym wyżej tym cieplej.
    Ile czasu ( godzin ? ) dziennie ta klima działa U Ciebie np; obecnie jak temperatury na zewnątrz są w okolicy 30 C???
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Ile czasu ( godzin ? ) dziennie ta klima działa U Ciebie np; obecnie jak temperatury na zewnątrz są w okolicy 30 C???
    Szczerze mówiąc dopiero wczoraj odpaliłem w salonie klimę , bo na razie starczyły pozamykane rolety jak nas nie ma + otwarte na noc okna.
    Wczoraj odpaliłem około 16.00 a wyłączyłem po 20.00.

    Dzisiaj zapewne będzie podobnie. Wieczorem jak spadnie temp na zewnątrz to otwieram wszystkie okna i tak śpię.

    Zobaczymy jak będzie dalej , jak w domu zacznie się robić za goraco to klima będzie dłużej działała.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wczoraj po południu włączyłem chłodzenie podlogówką, dziś po południu mimo iż w domu dalej ta sama temperatura to wyraźnie chłodniej jest, podłoga bardzo zimna zwłaszcza na płytkach, choć ustawiłem wodę na 18 stopni, na razie komfort jest ok. Jak będzie kiepsko to wyłączę...
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Podłogą chłodzi się z wyprzedzeniem, nie należy włączać chłodzenia jak w domu jest już ukrop. Najlepiej wg krzywej chłodzenia. Nie doprowadzać do nagrzania się domu i pilnować max 6K różnicy pomiędzy temperaturą wewnątrz budynku a wodą odprowadzoną do podłogi.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    dziś po południu mimo iż w domu dalej ta sama temperatura to wyraźnie chłodniej jest.
    no to super ci dziala to chłodzenie podłogą.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Działa, ale żeby było rewelacyjne to bym nie powiedział, daje trochę chłodu, ale klima to nie jest, pompa pracuje 2 dzień, dalej w domu 24 stopnie, podłoga zimna tylko na płytkach. Komfortu zbytnio nie ma tym bardziej dyskomfortu. Już widzę że będę zakładał klimę....
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Działa, ale żeby było rewelacyjne to bym nie powiedział, daje trochę chłodu, ale klima to nie jest, pompa pracuje 2 dzień, dalej w domu 24 stopnie, podłoga zimna tylko na płytkach. Komfortu zbytnio nie ma tym bardziej dyskomfortu. Już widzę że będę zakładał klimę....
    No cóż...silka nałapała ciepła, to MUSI potrwać jego wygonienie ileś czasu. Pisałem o tym gdzieś w temacie z czego budować dom że znajomy w szkieleciaku szybciej wychładza dom wietrzeniem niż ja ceglany.
    Może gdybyś nieco wcześniej PC odpalił to by było lepiej?

    idaredy2017 wspomina o klimakonwektorze. Nie lepiej coś takiego niż kolejne osobne urządzenie ?


    Tak jeszcze teoretyzując - na ogół bypass w reku latem jest otwarty. Gdyby powietrze szło przez niego, to czy chłodniejsze z mieszkania nie będzie ochładzać cieplejszego z zewnątrz?
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 07-06-2019 o 19:43

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cześć. Jest ktoś kto chłodził PC mając instalację grzejnikową? Obawiam się szybkiego wykraplania wody. Jaka temperatura może być w tym przypadku? Pozdr

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Spróbuj będziesz pionierem

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony