dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Vitodens 050-W BPJD - prawidłowość zawieszenia pieca

  1. #1

    Domyślnie Vitodens 050-W BPJD - prawidłowość zawieszenia pieca

    Witam wszystkich serdecznie...

    Jestem obecnie na etapie wymiany starego kotła węglowego na kondensacyjny kocioł gazowy. Jeśli chodzi o kocioł - wybór padł na Vitodens 0-50-W BPJD.
    Moje pytanie dotyczy montażu tego pieca - a dokładniej wysokości na jakiej zostanie powieszony.
    Z uwagi na obecne wejście do komina - piec musiałby zawisnąć na wysokości ok. 1,3m od podłogi. Uwzględniając wysokość pieca - zostaje pod nim ok. 50-60 cm do podłogi kotłowni. W instrukcji montażu dla tego pieca jaką znalazłem tylko wskazanie dotyczące minimalnej odległości od sufitu, nic instrukcja nie mówi o odległości od podłogi. Od fachowców, z którymi rozmawiałem nt wykonania instalacji i montażu pieca uzyskałem sprzeczne opinie. Jeden mówi, że można tak zrobić - drugi, że nie można, bo za nisko.
    Stąd moje pytanie do szanownych forumowiczów, ekspertów w tej materii... Można powiesić ten piec (ten konkretny model) na takiej wysokości - czy jednak musi być wyżej?
    Z góry dziękuję za wszystkie opinie na ten temat

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    jeżeli kocioł będzie wisiał 50-60cm nad podłogą to jedyne złe co się może zdarzyć to serwisant bluzgający z tego powodu podczas serwisu
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony