dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Kosa/podkaszarka akumulatorowa - jaki rodzaj uchwytu wybrać

    Witam, zastanawiam się nad zakupem kosy/podkaszarki akumulatorowej z firmy Makita, Mam działkę tzn. kawałek sadu z drzewkami, około 6 arów,nieopodal domu, które koszę kosiarką spalinową taką na kołach, ale aby dojechać nią do działki, muszę pokonać kawałek miedzy sąsiada, która leży między polami i którą on w ogóle się nie przejmuje, a konkretnie rosnącą na niej trawą. Aby dojechać do działki kosiarką, sam muszę sobie torować drogę, więc jak jadę na działkę, to przeważnie przejadę tam kosiarkę i robię sobie ścieżkę. Niestety jak trawa po bokach podrośnie, nawet na wysokość kolan, to robi się kłopot .Teraz tak myślę, aby właśnie wykaszać to tą kosą na akumulator. Kosy spalinowej nie biorę pod uwagę, gdyż po pierwsze, nie chcę się kłopotać z benzyną i olejami, a po drugie jest za mało do sieczenia. Poza tą miedzą, nic więcej nie miałbym nią do koszenia, no może coś tam w sadzie koło drzewek , lub jakieś drobne podkaszanie w ogrodzie koło domu, ale głównie chodzi mi o wykaszanie kawałka tej miedzy. Ogólnie jest to pasek o szerokości 1m i ze 30m długości. Priorytetem jest to, że niedawno kupiłem komplet wkrętarka+ zakrętarka z tej firmy Makita, wraz z nową ładowarką i 2 akumulatorami 3 Ah, które używam też sporadycznie, dlatego można by je było wykorzystać właśnie do tej podkaszarki. Mój problem polega głównie na wyborze modelu a szczególnie opcji uchwytu tej kosy. Nie wiem, czy wybrać taką z tzw. kierownicą, czy raczej tą prostą, coś takiego jak na fotkach. Nigdy taką kosą nie kosiłem, nawet nie miałem tego w rękach, więc nie wiem, która opcja jest wygodniejsza w użytkowaniu, i zdrowsza dla kręgosłupa dlatego prosiłbym kolegów o poradę.W załączniku wklejam modele tych kos z uchwytami o jakich pisałem, dlatego proszę o opinie która lepsza.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kosa Makita.JPG
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	431207
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kosa Makita 2.JPG
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	23,3 KB
ID:	431208

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wg mnie dla Ciebie lepsza będzie z uchwytem typu "pętla" jest inaczej wyważona, dlatego nie trzeba stosować szelek podtrzymujących. Przyda Ci się również przy podkaszaniu drzewek i obrzeży jak również w miejscach gdzie nie można wjechać /dojechać kosiarką.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za odpowiedz. Wprawdzie, też bardziej się skłaniałem do tego modelu z uchwytem, jak piszesz typu pętla, ponieważ wydaje się taka jakaś zgrabniejsza i jakby poręczniejsza. Wcześniej słyszałem opinie osób tych co posiadają już takie kosy, że te z kierownicami są jakby lepsze i wygodniejsze do koszenia, dlatego chciałem zapytać. Może przy koszeniu większych przestrzeni tamte faktycznie lepiej się sprawdzają, ale ja raczej kupię tę drugą , tak jak radzi kolega. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Dlatego napisem dla Ciebie.
    Jeśli ktoś ma wprawę to potrafi kosą spalinową wykosić całą działkę(większe powierzchnie) lepiej niż kosiarką jezdną.
    Kierownica z rączkami ma właśnie ułatwiać ruch wahadłowy i jest łatwiejsza w "ustaleniu" wysokości koszenia. jeśli chodzi właśnie o precyzję i "delikatność" uchwyt pętla jest właśnie do tego. Nie trzeba również stosować uprzęży - szelek do stabilizacji pracy urządzenia. Środek ciężkości kosy z kierownicą jest ustalony mniej więcej w środku urządzenia(miejscu mocowania kierownicy do osłony wałka), z pętlą zaraz za napędem.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Mam elektryczną podkaszarkę innej firmy , 3Ah . Nadaje się to raczej tylko do podkaszania krawędzi. Trawa w kępach i wyższa niż 10cm zarżnie szybko 5aku sprzęt według moich obserwacji.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #6

    Domyślnie

    Ta twoja podkaszarka, to jest z takich modeli jak wklejałem na fotkach? Czyli twierdzisz, że ta akumulatorowa kosa jest za słaba do takich prac jak ja planuję?

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    332

    Domyślnie

    Ja posiadam podkaszrkę macallister z aku 2Ah. Nadaje się to świetnie do wykończeniówki ale w życiu bym się tym na 2 ary nie porywał. Te co ze zdjęcia będą mocniejsze bo silnik pewnie bezszczotkowy. Co do mocy to wątpię że to dorówna nawet najsłabszemu stihlowi. Wpisz do YT "makita brushless trimmer " i zobacz jak te makity koszą. Dają radę ale 6 arów to nie w kij dmuchał i jak trawa rzadka to pewnie poradzi ale jak gęsta i taka co to się zawija to będzie ciężko.
    Tak czy siak jeśli posiadasz już 2 aku to warto kupić taką kosę zwłaszcza w wersji bez aku i ładowarki. Przyda się na bank a kosi się akumulatorówka świetnie bo cicho lekko i przyjemnie

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał jammo Zobacz post
    Ta twoja podkaszarka, to jest z takich modeli jak wklejałem na fotkach? Czyli twierdzisz, że ta akumulatorowa kosa jest za słaba do takich prac jak ja planuję?
    Tak , za słaba. Kupiłem Yato 3Ah , taką jak na Twojej drugiej fotce. Mam też kosę spalinową , którą kiedyś kosiłem zarośla , jednak po wyprowadzeniu ogrodu jest mi nie przydatna bo jest za duża na podkaszania przy kwiatkach itp , dlatego kupiłem podkaszarkę na Aku (mam dużo prądu z Pv to lecę za free teraz). Kiedyś też miałem podkaszarkę na kablu , ale to była masakra , ta plątanina.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Wpisz do YT "makita brushless trimmer " i zobacz jak te makity koszą. Dają radę ale 6 arów to nie w kij dmuchał i jak trawa rzadka to pewnie poradzi ale jak gęsta i taka co to się zawija to będzie ciężko.
    Ale ja nie chcę tą podkaszarką kosić tych 6 arów działki tzn. sadu , bo tam koszę kosiarką spalinową na kołach, co najwyżej mogę coś podkaszać koło drzewek i koło ogrodzenia, chociaż tam mam spryskane aby trawa nie rosła. Mnie głównie chodzi o koszenie miedzy jak trawa podrośnie po bokach, bo wtedy jest problem z przejazdem tą kosiarką na kołach . Sieczenia to byłoby max. z 40 m2.
    Jeszcze jedno pytanie. Czy taka podkaszarka może pracować z tym nożem metalowym, czy przeznaczona jest tylko do żyłki.
    Ostatnio edytowane przez jammo ; 07-06-2019 o 22:17

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Jeśli dobrze zrozumiałem to co piszesz to masz do wykoszenia pasek miedzy ale wysokiej i zbitej , zaniedbanej trawy.
    Moje zdanie jest takie , że jak nie chcesz bawić się z benzyną i olejem to pobawisz się latając naładować kilka razy akumulator. Co kto lubi

  11. #11

    Domyślnie

    to wszystko zależy od tego jaką podkaszarkę kupisz i z jakim akumulatorem. Jak będziesz miał akumulator o dużej mocy to nie będziesz co chwile latał i ładował takiego akumulatora. Niedawno kupiłem podkaszarkę ryobi z aku 36V i działa rewelacyjnie, na jednym nabiciu akumulatora jestem w stanie przekosić cały trawnik, nie mogę miec kosiarki bo żonka nasadziła pierdylion kwiatów i krzewów i jakbym jej coś niechcący wykosił to spałbym na niewygodnym materacu w salonie przez rok..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony