dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wybicie drzwi w scianie nośnej

    Witam
    Chciałbym zainstalować drzwi w ścianie nośnej ale nie do końca wiem jak się za to zabrać, czytałem ze trzeba zainstalować nadproża w ścianie przed wykuciem otworu na drzwi ale się jeszcze zastanawiam nad innymi aspektami, dom jest z lat '60 zbudowany z pustaka typu (nie wiem jak się poprawnie nazywa Hasiak..? czy jakoś tak) czy trzeba wołać "fachowca" który zrobi ekspertyzę czy na takie coś potrzeba planów zgłaszania tego gdzieś itd.Jak to wygląda w praktyce ?
    Proszę o poradę.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Zgodnie z prawem to nawet kichnąć trudno.
    Mamy socjalizm pełną gębą!
    RZONT wie lepiej i wszystko...
    A ty jesteś takim przygłupem, że na cokolwiek potrzebujesz uzgodnienia, pozwolenia, projektu, akceptacji...
    Przecież wiadomo, ze jak co zbudujesz to się zawali i jeszcze kogo przygniecie.
    (tak jakbyś tego u siebie i dla siebie nie robił!)

    Chałupa jest Twoja i o wbicie gwoździa w ścianę pytać nikogo nie musisz.
    Jednak, jak nie jesteś budowlańcem, to zasięgnij opinii jakiego kierbuda czy architekta. (Z jakiejkolwiek sąsiedzkiej budowy).
    Od jednej strony ściany nad otworem planowanym i nieco szerzej wkuwasz się na połowę grubości.
    W to miejsce wmurowujesz starannie nadproże.
    Jak zwiąże to powtarzasz operację po przeciwnej stronie muru.
    Potem sporą kątówką i tarczą diamentową nacinasz obrys drzwi i wykuwasz co niepotrzebne.
    To tak ogólnie i na niewidziane. Zasada prowadzenia takiej pracy.
    Jak masz pewność, że niespodzianek nie ma - rób lub nie.
    Jak nie masz pewności - skonsultuj się z jakim kumatym budowlańcem.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie, przeróbki w ścianach nośnych wymagają odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia. Rekomenduję skorzystanie z usług fachowca, który dokona oględzin i dobierze na tej podstawie właściwy sposób prowadzenia prac. Podstawą będzie tu sprawne umieszczenie nadproża, co zapewni bezpieczeństwo podczas wykuwania otworu na drzwi.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mercer

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    39-432
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć,

    https://www.youtube.com/watch?v=_UN-ESKW6YE
    https://www.youtube.com/watch?v=OrOAWgeye0Q&t=22s

    Tutaj panowie wstawiają nadproże w ścianie nośnej.
    Niemniej jednak lepiej skorzystać z pomocy kogoś doświadczonego. Mnie również czeka taka przeróbka i nie zajmę się tym sam ale zlecę komuś.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    RZONT wie lepiej i wszystko...
    A ty jesteś takim przygłupem, że na cokolwiek potrzebujesz uzgodnienia, pozwolenia, projektu, akceptacji...
    Przecież wiadomo, ze jak co zbudujesz to się zawali i jeszcze kogo przygniecie.
    (tak jakbyś tego u siebie i dla siebie nie robił!)
    .
    I bardzo dobrze, że na przeróbkę elementów konstrukcyjnych konieczny jest projekt.

    Puść później dziecko do koleżanki, której tatuś wyburzył samemu ścianę nośną w salonie. Tatuś, który sprzedaje na co dzień pączki w kiosku.

    Puściłbyś ???

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jakoś zawsze tak bywało, ze wiedziałem gdzie moje łebki bywają.
    Na bazie tej wiedzy puściłbym, lub nie.

    Teraz projekt często by się przydał nawet na pójście do sracza.
    Naród zgłupiał i tyle.
    Uważasz, że tak brak Ci zdrowego rozsądku i podstaw wiedzy, ze NIC nie potrafisz SAM zrobić?
    Mam uważać, że młodyś a młode to zielone a zielone to głupie...
    RZONT wykonał dobrą robotę!
    Ma naród idiotów, którym trzeba albo kazać albo zabronić, bo krzywdę sobie lub komu zrobi...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Ja wiem co ja wiem...
    Ale do obcych ludzi mam raczej niski poziom zaufania i jestem zadowolony z istnienia wysokich wymagań w kwestiach bezpieczeństwa.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "jestem zadowolony z istnienia wysokich wymagań w kwestiach bezpieczeństwa. "

    Teoretycznie - ma to sens, ale...
    Jacyś idioci często te wymogi określają!
    Zobacz co zrobiono w kwestii własnych konstrukcji pojazdów.
    Studenci wygrywają konkursy w NASA bo konstruują najlepsze na świecie łaziki księżycowe.
    Normalny, zdolny zapaleniec nie może zarejestrować konstrukcji typu "SAM". Chociaż mamy sporą tradycję w ich tworzeniu.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony