dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    PSK w wymiarze 300 cm są bardzo ciężkie, szczególnie dla dzieci.
    Poza tym trzeba je często regulować i nie wszyscy producenci chcą takie wymiary wykonywać. Nam odmówili i ostatecznie zdecydowaliśmy się na HS dzielone na pół.
    Mieliśmy przygotowaną płytę pod PSK, co wpłynęło na dodatkowe koszty i pogrubienia dla HS, ale się udało i już mamy je zamontowane . Chodzą,, jak po maśle''
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BothSides
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    11

    Domyślnie

    Same drzwi miałyby 160 cm, to chyba tak jeszcze w miarę? Nie wyobrażam sobie 3 metrowej szyby na szynie
    Chyba będę stawiać na rozwierane na zewnątrz. Trudno, nie można mieć wszystkiego

  3. #23

    Domyślnie

    Przepraszam nie wyraziłam się jasno. PSK też miały być dzielone na pół.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał BothSides Zobacz post
    Same drzwi miałyby 160 cm, to chyba tak jeszcze w miarę? Nie wyobrażam sobie 3 metrowej szyby na szynie
    Chyba będę stawiać na rozwierane na zewnątrz. Trudno, nie można mieć wszystkiego
    160cm "samych drzwi" to właśnie za dużo. HS bez problemu i dwa razy tyle.
    Drzwi otwierane na zewnątrz są u nas spotykane sporadycznie, czyli mogą mieć niewspółmiernie wyższą cenę lub nie być do końca dostosowane do naszych warunków w sensie energooszczędnym. Dlatego przy ich wyborze trzeba szczególnie uważać.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BothSides
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    11

    Domyślnie

    Bardzo serdecznie dziękuję za wypowiedzi. Bardzo mi pomogły, samo czytanie nie zawsze daje odpowiedzi na wszystkie pytania.
    Pozostaję więc z jasnym wyborem - drzwi otwierane do wewnątrz albo HS. Decyzję tę podejmę, jak będziemy już wiedzieć ile wydaliśmy na stan surowy otwarty

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Używałem krótki czas drzwi HS, u siebie mam obecnie 2 sztuki PSK 300cm dzielone symetrycznie. Oczywiście na korzyść przemawia komfort używania (lżejsze przesuwanie, brak progu), jednak przy PSK jest dla mnie praktycznie niezauważalny minimalny próg profilu, a dodatkowo mam możliwość uchylenia okna, z czego często korzystam (nie wlatuje mi wtedy tylu nieproszonych gości do pomieszczenia).
    Gdyby nie duża różnica w cenie, pewnie wybrałbym HS, ale według mnie nie jest wart on takiej dopłaty.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Właśnie przeglądam pisma z fabryki i czytam o "urealnieniu cen" m.in. w HS. Będą tańsze. Mam nadzieję że nie tylko pozornie, bo do tej pory w wycenie Vetrexu zawsze było uwzględniane poszerzenie pod próg a teraz trzeba je będzie oddzielnie domówić
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #28

    Domyślnie

    Montaż dopiero pod koniec sierpnia. Niestety ekipa od dachu miała opóźnienie.

  9. #29

    Domyślnie

    Okna zamontowane. Jesteśmy jak zadowoleni z profesjonalnej obsługi. Troche było stresu podczas montażu, jeden z pakietów szybowych ważył prawie 300kg, ale efelt końcowy bardzo dobry.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony