dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Śmierdzi z kominka - mimo nie używania od pół roku

    Witam, mam problem bo kominek w moim domu zaczął śmierdzieć jak stara wędzarnia. Ostatnio używany zimą, posprzątany z popiołów i do tej pory było w porządku. Od kilku dni śmierdzi z niewiadomych przyczyn. Jak mogę to uleczyć ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Spróbuj przepalić. A może "coś" wpadło przez komin i zmienia stan skupienia?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Tak to jest robiac sobie kiełbaski lub pizze w kominku. A tak na poważnie sprawdź komin. Ja od marca mam nie posprzątany bo mi się zwyczajnie nie chce i nic nie śmierdzi.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał szakal1990 Zobacz post
    Witam, mam problem bo kominek w moim domu zaczął śmierdzieć jak stara wędzarnia. Ostatnio używany zimą, posprzątany z popiołów i do tej pory było w porządku. Od kilku dni śmierdzi z niewiadomych przyczyn. Jak mogę to uleczyć ?
    Może się mylę, ale przy odpowiednich ciśnieniach atmosferycznych kominek zaciąga powietrze do pomieszczenia i stąd te zapachy.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Może się mylę, ale przy odpowiednich ciśnieniach atmosferycznych kominek zaciąga powietrze do pomieszczenia i stąd te zapachy.
    Masz racje. Mieszkalem kiedyś w domu z WG i kominkiem z płaszczem wodnym. Komora spalania byla pokryta kreozotem i niestety latem, w upalne eni, zaciągnąło zapachem wędzonki...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie też lekko czuć wędzonką w te upały, ale w piwnicy, w pomieszczeniu gdzie jest wyczystka. W salonie nic, drzwiczki paleniska szczelne.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    U mnie też lekko czuć wędzonką w te upały, ale w piwnicy, w pomieszczeniu gdzie jest wyczystka. W salonie nic, drzwiczki paleniska szczelne.
    Bo wyczystka jest najnizej, a w piwnicy najchłodniej i tam wpada "cofka"

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    A wyczystka nie powinna być szczelna? Jeżeli są rożne to jakie drzwiczki będą szczelne?
    Jak komora szczelna i wyczystka szczelna to chyba cofka nie ma prawa istnieć, zgadza się?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A wyczystka nie powinna być szczelna? Jeżeli są rożne to jakie drzwiczki będą szczelne?
    Jak komora szczelna i wyczystka szczelna to chyba cofka nie ma prawa istnieć, zgadza się?
    Wyczystka powinna być szczelna. Komora też. Ale czy w praktyce jest idealnie szczelna? Czasami celowo producenci kominków zostawiają nieszczelności przy szybie, żeby dłużej była czysta. Czasami sznur się wyrabia. Czasami są nieszczelności przy szybrze czy przepustnicy. Często odprowadzenie skroplin nie jest szczelnie podpięte do kanalizacji. Nieszczelności nie muszą być duże, żeby intensywne zapachy były odczuwalne.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wyczystka powinna być szczelna.
    W sumie dopiero będę kupował, wiec muszę zwrócić uwagę.
    Te nieszczelności to częściej konstrukcja samych drzwiczek czy ich montażu/osadzenia?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Często odprowadzenie skroplin nie jest szczelnie podpięte do kanalizacji.
    Skropliny z komina przy kominku?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Skropliny z komina przy kominku?
    Nie pisałem o skroplinach, tylko o odskraplaczu. Jest w większości jak nie we wszystkich systemach kominowych - zostawienie go bez hermetycznego podpięcia do kanalizacji umożliwia zasysanie powietrza przez komin do wnętrza domu. Niezależnie od tego, czy skropliny się pojawiają (a mogą, jak ktoś dusi ogień i/lub pali mokrym drewnem), czy chodzi o odprowadzanie deszczówki (w sumie z dwie setki wody mi się uzbierały w czystym kominie, zanim na dno opadło tyle sadzy, że wchłaniała deszczówke) - powietrze tą droga może być zasysane.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie pisałem o skroplinach, tylko o odskraplaczu.
    Jest w większości jak nie we wszystkich systemach kominowych - zostawienie go bez hermetycznego podpięcia do kanalizacji umożliwia zasysanie powietrza przez komin do wnętrza domu.
    Ale szczelne drzwiczki wyczystki załatwią sprawę.
    Tak, wiem zawsze będzie coś i szczelności pełnej nie będzie no i klops.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ale szczelne drzwiczki wyczystki załatwią sprawę.
    Odskraplacz jest pod wyczystką i jej drzwiczki niczego nie zmieniają.

    Przykład w instrukcji Schiedla (około 5 minuty)



    Zreszta w tym miejscu zazwyczaj masz kratkę wentylującą przestrzeń między ceramiką, a pustakiem. Wyczystka ma mieć szczelne zamkniecie ceramiki - nie koniecznie przestrzeni między ceramiką a pustakiem.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-08-2019 o 22:36

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    W sumie dopiero będę kupował, wiec muszę zwrócić uwagę.
    Te nieszczelności to częściej konstrukcja samych drzwiczek czy ich montażu/osadzenia?


    Skropliny z komina przy kominku?
    Odkraplacza do kominka się nie robi...

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Nie mam odkraplacza. Wolałem się upewnić co i jak.
    W końcu w innym wątku już udowodniliśmy, że moi spece od budowy komina pierwszej jakości nie byli.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Za niedlugo bedzie chlodno to mocno przepalisz i powinno pomoc
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony