dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 141
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    art_composites

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-410
    Dzielnica
    Michalin
    Posty
    198

    Domyślnie Rozliczenia PGE

    Witam. Dnia 29.04.2019 został u mnie wymieniony licznik na dwukierunkowy i od tego dnia instalacja została uruchomiona i już produkowała. Następnie otrzymałem fv za prąd za okres 01.04.2019-07.05.2019, byłem pewnie że to fv rozliczająca ostatni okres w którym jeszcze instalacja nie działa, ale dziś otrzymałem fv za okres 07.05-2019-07.06.2019 czyli za czas w którym działa już instalacja !. Oczywiscie na fv zużycie jest mniejsze jak to co wyprodukowalem w maju. Czegoś tu nie rozumiem, ile jeszcze będą mi przychodzić te fv ? Okres rozliczeniowy miał być półroczny.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To powinna być ostatnia - jeśli rachunek "wyzerujesz" i nie będziesz już płacił prognozy to będziesz czekał pół roku na kolejną fakturę.
    Musisz po prostu pokryć wszelkie zobowiązania wyliczone ze wskazań licznika który zdemontowano.
    Oczywiste jest - skoro otrzymałeś fakturę, że miałeś niedopłatę do wczesniej prognozowanego zużycia i tego co było na liczniku.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    art_composites

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-410
    Dzielnica
    Michalin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Mam nadzieję że to co wyprodukowalem w maju, gdzieś nie przepadnie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał art_composites Zobacz post
    Mam nadzieję że to co wyprodukowałem w maju, gdzieś nie przepadnie.
    Masz przecież protokół odbioru z wymiany liczników i tam są wartości 1.8.1 i 2.8.1 spisz porównaj z tym co masz dziaiaj - będziesz wiedział ile wyprodukowałeś i ile pobrałeś.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xDonx

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-309
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam, może proste pytanie... ale zawsze widziałem przykłady, że nadwyżka w WT przechodzi na NT a co jak będzie odwrotnie ? Chodzi o rozliczenie z PGE aktualnie mam G12W ( muszę poczekać na możliwość zmiany ) i sporo produkuję w niższej taryfie co z ewentualnymi nadwyżkami z niższej taryfy gdyby teoretycznie np. wyszło zużycie NT 3000kWh, zużycie WT 7000kWh a produkcja oddana NT 5000kWh, WT 5000kWh - płacę pewnie za różnicę cen ????

    Znalazłem teraz w umowie ciekawy zapis:
    "W przypadku zastosowania w umowie grupy taryfowej wielostrefowej, w pierwszej kolejności rozliczenia dokonuje się odrębnie dla każdej strefy czasowej, a w następnej kolejności nierozliczoną, w danej strefie czasowej, energię elektryczną wprowadzoną do sieci rozlicza się w innej strefie."

    Czyli jednak nadwyżka z niższej przejdzie do wyższej ??.
    Ostatnio edytowane przez xDonx ; 31-10-2019 o 09:12

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Poster
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-731
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał xDonx Zobacz post
    Witam, może proste pytanie...

    Czyli jednak nadwyżka z niższej przejdzie do wyższej ??.
    Witaj spokojnie przejdzie a dokładnie zbilansuje się

    Jeśli zużyłeś wszystko w I taryfie co wyprodukowałeś a w II (tańszej) zostało Ci z nadprodukcji - to mimo ,że II tańsza zbilansuje/pokryje Ci ubytek w I droższej na koniec okresu rozliczeniowego.


    Miałem ten sam dylemat u tego samego operatora z tą samą taryfą i Pani z PGE u której byłem rozwiała moje wątpliwości.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Witam. Mam takie pytanie. Logowałem się wcześniej w ebok ( PGE ) a teraz jak się zarejestrować po zmianie licznika na dwukierunkowy i otrzymanej nowej umowie? Prawdopodobnie potrzebny mi jest nowy nr klienta ale skąd mam go wźąść? Na umowie nic takiego nie ma, no chyba , że to nr umowy. W informacji jest podane , że jest na fakturze ale na nią musiał bym czekać pół roku. Czy ktoś z Was miał z tym już do czynienia?
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Witam. Mam takie pytanie. Logowałem się wcześniej w ebok ( PGE ) a teraz jak się zarejestrować po zmianie licznika na dwukierunkowy i otrzymanej nowej umowie? Prawdopodobnie potrzebny mi jest nowy nr klienta ale skąd mam go wźąść? Na umowie nic takiego nie ma, no chyba , że to nr umowy. W informacji jest podane , że jest na fakturze ale na nią musiał bym czekać pół roku. Czy ktoś z Was miał z tym już do czynienia?
    Ebok dla Prosumentów nie działa.
    Domek ,,Jagódka'' 112 m2 po podłodze parter, 100% podłogówki, 20 cm styro na chudziaku, 15cm grafit na elewacji i strop 30 cm wełny . Komin jeden jest w razie W. WM z reku. Panas 9 sdc 1 faz. OZC 5,4 KW +3os.CWU . PV 8,1 KW panele Sharp NU-AK300W 300W mono Full Black inwerter sofar 8 8ktl-x.

  9. #9

    Domyślnie

    Chyba jest tak jak pisze Damianek.
    Stare konto na ebok PGE nie działa.
    Zobaczę dziś wieczorem czy na dane z faktury mogę założyć nowe.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał D@MIANEK Zobacz post
    Ebok dla Prosumentów nie działa.
    Działa tylko nie pokazuje produkcji.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Chyba jest tak jak pisze Damianek.
    Stare konto na ebok PGE nie działa.
    Zobaczę dziś wieczorem czy na dane z faktury mogę założyć nowe.
    przed chwila załozyłem czekam na weryfikacje

  12. #12

    Domyślnie

    Takie pytanie techniczne.
    W uproszczeniu - licznik od nowości pokazuje mi zużycie 200kWh, a ilość oddaną do sieci 1000kWh. Natomiast na falowniku jest, że produkcja od początku wynosiła 1300kWh. Czy to oznacza, że te "brakujące" 100kWh to jest moje zużycie na potrzeby bieżące i wtedy licznik po prostu tego nie rejestruje ani po stronie pobranej, ani oddanej energii? Dobrze rozumuję?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Takie pytanie techniczne.
    W uproszczeniu - licznik od nowości pokazuje mi zużycie 200kWh, a ilość oddaną do sieci 1000kWh. Natomiast na falowniku jest, że produkcja od początku wynosiła 1300kWh. Czy to oznacza, że te "brakujące" 100kWh to jest moje zużycie na potrzeby bieżące i wtedy licznik po prostu tego nie rejestruje ani po stronie pobranej, ani oddanej energii? Dobrze rozumuję?
    tak, a jakby to miało inaczej wyglądać

  14. #14

    Domyślnie

    Mogłoby liczyć całkowitą energię oddaną, czyli w moim przypadku 1300kWh i pobraną, czyli 200kWh - wtedy można by porównać, czy wskazania falownika, ile energii wyprodukował, pokrywają się z tym, ile dotarło do licznika. Bo jakiś straty po kablu są. Ale OK.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Mogłoby liczyć całkowitą energię oddaną, czyli w moim przypadku 1300kWh i pobraną, czyli 200kWh - wtedy można by porównać, czy wskazania falownika, ile energii wyprodukował, pokrywają się z tym, ile dotarło do licznika. Bo jakiś straty po kablu są. Ale OK.
    Tak to nie da się porównać, produkcja to 1300, wysłane (280) to 1000 więc z tego wynika że autokonsumpcja to 300, pobrana (180) to 200 więc zużycie to 500 i do darmowego poboru i wykorzystania pozostaje 600
    Natomiast co masz na myśli mówiąc o brakujących 100 kWh

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    przed chwila załozyłem czekam na weryfikacje
    Dobrze by było gdyby konto zadziałało tylko skąd wziąść ten numer klienta.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Dobrze by było gdyby konto zadziałało tylko skąd wziąść ten numer klienta.
    jest na fakturze na srodku u góry

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    jest na fakturze na srodku u góry
    Tylko trzeba mieć fakturę a dostanę pewnie za pół roku.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  19. #19

    Domyślnie

    Instalacja uruchomiona 18 lutego, tydzień temu przyszła pierwsza faktura prosumencka za okres 18.02-30.06.
    Do zapłaty coś około 53 zł. W sieci zmagazynowane do późniejszego odbioru 166kWh. Takie rachunki to można płacić.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Instalacja uruchomiona 18 lutego, tydzień temu przyszła pierwsza faktura prosumencka za okres 18.02-30.06.
    Do zapłaty coś około 53 zł. W sieci zmagazynowane do późniejszego odbioru 166kWh. Takie rachunki to można płacić.
    Gratuluje! Prawie super jakby to było z ogrzewaniem i cwu

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony