dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 141
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Tylko że opłaty stałe są uzależnione od mocy przyłączeniowej i nie będą takie same u wszystkich.
    W G?
    Opłata mocowa zależy od zużycia, nie od mocy.
    Inne stałe nie zależą ani od zużycia, ani od mocy umownej, ani od mocy przyłączeniowej.

    Ciekawe jest, że opłata mocowa zależy od zużycia w poprzednim roku. Tylko w przypadku zmiany sprzedawcy skąd nowy ma wiedzieć, jakie było zużycie w zeszłym roku? I tym sposobem zaliczki mam takie:



    Jak widać przy G12 w PGE minimalne opłaty stałe, to 13,84 zł brutto. A przy większym zużyciu 24,63 zł

    Oczywiście zużycie mi rozliczą wg wskazania. Ale wygląda na to (oby) że dzięki zmianie sprzedawcy będę płacił nie 12,87 zł 2,30. Ciekawe, czy dzięki zmianie sprzedawcy można będzie zaoszczędzić 126,84 zł rocznie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PGE_g12_prognoza.jpg
Wyświetleń:	1671
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	452267  

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    To w PGE też są prognozy? Ja otrzymałem tylko rozliczenie za ostatnie półrocze. Moc przyłączeniową mam 7 kW ( zwiększam teraz na 11 kW ) , może dlatego mam niższe opłaty stałe.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    A może opłaty stałe zależą od regionu? U mnie wyszły 12,51zł miesięcznie.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  4. #44

    Domyślnie

    Ja też dostałem fakturkę.
    Średnia cena kWh:
    za I półrocze 2020 r - 0,26 zł przy średnim dobowym zużyciu 13,92 kWh; rachunek 665,63 zł za 2534 kWh
    za II półrocze 2020 r - 0,35 zł przy średnim dobowym zużyciu 14,92 kWh; rachunek 971,19 zł za 2746 kWh.

    Pięknie.
    Jestem dziwny - nie lubię, jak mi podają na tacy przeżutą papkę.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slak Zobacz post
    Ja też dostałem fakturkę.
    Średnia cena kWh:
    za I półrocze 2020 r - 0,26 zł przy średnim dobowym zużyciu 13,92 kWh; rachunek 665,63 zł za 2534 kWh
    za II półrocze 2020 r - 0,35 zł przy średnim dobowym zużyciu 14,92 kWh; rachunek 971,19 zł za 2746 kWh.

    Pięknie.
    Dobrze by było gdyby były zsumowane wszystkie składniki zmienne, te dane niewiele mówią. Taryfa pewnie G11.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  6. #46

    Red face

    G11.
    Tylko mój błąd - spojrzałem na energię pobraną przed rozliczeniem z PV.
    Także jest ok - 0,67-0,68 zł/kWh.
    Ostatnio edytowane przez Slak ; 23-01-2021 o 14:51
    Jestem dziwny - nie lubię, jak mi podają na tacy przeżutą papkę.

  7. #47

    Domyślnie Mój rachunek

    Dorzucę się do tego postu. Możliwe to że moja instalacja pracująca od sierpnia 2020 ciągle generuje koszty. 1 rachunek fajnie parę zł drugi masakra 500zl a teraz przyszedł kolejny i tutaj szok 700 zł za fotowoltanike?! Jak to możliwe?

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemal151 Zobacz post
    Dorzucę się do tego postu. Możliwe to że moja instalacja pracująca od sierpnia 2020 ciągle generuje koszty. 1 rachunek fajnie parę zł drugi masakra 500zl a teraz przyszedł kolejny i tutaj szok 700 zł za fotowoltanike?! Jak to możliwe?
    Pewno że jest to możliwe a może coś więcej napisz o tej instalacji i zużyciu

  9. #49
    KONTO usunięte123
    Guest
    KONTO usunięte123

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemal151 Zobacz post
    Dorzucę się do tego postu. Możliwe to że moja instalacja pracująca od sierpnia 2020 ciągle generuje koszty. 1 rachunek fajnie parę zł drugi masakra 500zl a teraz przyszedł kolejny i tutaj szok 700 zł za fotowoltanike?! Jak to możliwe?
    Fikcja jest rozliczenie roczne w prostym rozumieniu. W praktyce jest ono jedno, dwu, lub sześciomiesięczne.
    Tez się tak naciąłem. Instalacja odpalona w koncu sierpnia. Uruchomiam wiec wszystkie urządzenia na elektryce i za X/XI dostalem ponad 600PLN do dopłaty. Szybko zmienilem na 6mcy, ale czekam na kolejna gruba fakture za XII/I
    Rocznie bilansuje sie tylko nadprodukcja, ale juz bilans ujemny nie.
    Taka nowa wersja prawa rzymskiego wg operatora "organizacji zaufania publicznego" a raczej samej góry czyli "wybranców czesci narodu"

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martiner Zobacz post
    Taka nowa wersja prawa rzymskiego wg operatora "organizacji zaufania publicznego" a raczej samej góry czyli "wybranców czesci narodu"
    Myślałeś, że masz darmowy debet na koncie? Nie ma takich rzeczy - wypłacają się tylko oszczędności. I okres rozliczeniowy tego nie zmieni - jak będziesz miał zużycie w maju a nadprodukcję w czerwcu to przy rozliczeniu dwumiesięcznym za maj i czerwiec za maj zapłacisz a oszczędności z czerwca zostaną do rozliczenia na później. Oczywiście jeżeli mają odczyty co najmniej z taką dokładnością.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 28-01-2021 o 22:07

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Dzisiaj PGE zamontowało mi licznik dwukierunkowy ELGAMA 350 z jedynych info na necie znalazłem, że licznik ten ma już technologię PLC (pewnie zamiast GSM) ciekawe, kiedy bedzie zdalny dostęp do odczytów tego miernika przez www... Edit.. jednak po rozmowie z chłopakami z PGE okazało się, że ma normalny modem GSM.
    Ostatnio edytowane przez domelek ; 30-01-2021 o 09:15
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  12. #52
    KONTO usunięte123
    Guest
    KONTO usunięte123

    Domyślnie

    ~Kaizen zostalem wydymany przez PGE/ustawe , ale nie miej pretensji, ze zaufalem sformuowaniu" rozlicznie roczne", Toz to instytuj zaufania publicznego, poniewaz wciaz ufam ludziom, nie akladam ze chca mie wydymac. zabrako by mi zycia gdybym kazdego podejrzewal o chec zrobieia mnie w konia.

    ps, zostalem poinformowany, ze czesc znajomych zostala poinformowana przez urzednikikow o niekorzystnym rozliczeniu jesiennym 2 miesiecznym i szybko zmienili umowy na pol roczne. Jesli nie iwidzisz w ustawie zlej wolio to nie pogadamy...

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Nie mągę zrozumieć mojej faktury.
    Według wskazań licznika mam za pół roku:

    Pobór T1 - 1157 kWh
    T2 - 1229 kWh

    Oddane T1 - 1338 kWh
    T2 - 168 kWh

    W rozliczeniu na eBOK mam :

    Zużycie T1 - 1223 kWh
    T2 - 2327 kWh
    Zuż. całkow. 3550 kWh

    Skąd im się wzięły takie ilości, doliczają produkcję czy jeszcze coś innego ?
    Boję się , że te wyliczenia wpłyną na wysokość opłaty mocowej.
    Proszę o informację czy na Waszych fakturach jest też podobnie.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  14. #54

    Domyślnie

    Przecież Nisko jest w obrębie PGE, a oni nie obsługują prosumentów na eBOK-u .
    Te zużycia to na pewno z tego samego okresu?

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Przecież się zarejestrowałem i opłaciłem fakturę z eBOK , nawet wykres mi pokazuje tylko ,że z tymi dziwnymi danymi. Może ich system tego nie ogarnia i pokazuje dane z kosmosu.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  16. #56

    Domyślnie

    Ja mam tylko konto archiwalne. W piśmie przewodnim do umowy prosumenckiej było coś na temat braku możliwości obsługi poleceń bankowych, a tu niespodzianka - eBOK jednak działa. Czy do rejestracji nowego konta musiałeś mieć fakturę z rozliczenia dwukierunkowego? Ja mam PV dopiero 2,5 m-ca i nie dostałem faktury z ubiegłego roku. Okres rozliczeniowy w umowie dwumiesięczny, to może obejmie przełom roku "okrakiem"?

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Dopiero jak dostałem fakturę to mogłem założyć konto bo na niej był numer klienta który był inny niż wcześniej miałem. Musiałem też podać innego emaila bo tamten był już zajęty przez poprzednie konto.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Czy ktoś nie ma jeszcze rozliczenia za drugie półrocze 2020?

    Miałem wymianę licznika 2 lipca więc prawie całe półrocze a do dziś nie mam jeszcze fv. Wg moich wyliczeń będą tylko opłaty stałe za G11 wiec może nie muszą się zbytnio spieszyć.

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Ja miałem w marcu wymieniony i za pierwsze półrocze nic nie dostałem, dopiero w styczniu za pierwsze i drugie półrocze. Możliwe więc, że wysyłają dopiero po zakończeniu pełnego okresu rozliczeniowego.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poster Zobacz post
    Witaj spokojnie przejdzie a dokładnie zbilansuje się

    Jeśli zużyłeś wszystko w I taryfie co wyprodukowałeś a w II (tańszej) zostało Ci z nadprodukcji - to mimo ,że II tańsza zbilansuje/pokryje Ci ubytek w I droższej na koniec okresu rozliczeniowego.


    Miałem ten sam dylemat u tego samego operatora z tą samą taryfą i Pani z PGE u której byłem rozwiała moje wątpliwości.


    Możesz jeszcze raz to wytłumaczyć, dopiero wypiłem pierwszą kawę.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony