dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 141
  1. #61
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    A wystarczy wejśc np tutaj:

    https://www.gkpge.pl/Oferta/informacje-dla-prosumentow

    Przygotuj sobie 0,5l bo kawa niewystarczy...
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chyba już za stary jestem. A streszczenie ?

    Tak na prawdę mam jedno pytanie czy g12w jest korzystniejsza od g11 przy założeniu ze masz panele ale raczej nie pokryją ci zapotrzebowania..
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Chyba już za stary jestem. A streszczenie ?

    Tak na prawdę mam jedno pytanie czy g12w jest korzystniejsza od g11 przy założeniu ze masz panele ale raczej nie pokryją ci zapotrzebowania..
    Panele w G12w pokryją w całości droższą strefę i część taniej więc do zapłaty tylko tańsza która jest prawie dwa razy tańsza od G11.
    Jeszcze bardziej droższą pokrywa G12 która jest dodatkowo tańsza od G12w.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Chyba już za stary jestem. A streszczenie ?

    Tak na prawdę mam jedno pytanie czy g12w jest korzystniejsza od g11 przy założeniu ze masz panele ale raczej nie pokryją ci zapotrzebowania..
    Z doświadczenia powiem że na razie zdecydowanie tak i polecam.

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I już wiem, dzięki.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Ja miałem w marcu wymieniony i za pierwsze półrocze nic nie dostałem, dopiero w styczniu za pierwsze i drugie półrocze. Możliwe więc, że wysyłają dopiero po zakończeniu pełnego okresu rozliczeniowego.
    Wygląda na to, że masz rację. Zadzwoniłem do PGE i miła Pani powiedziała, że nie mają dla mnie faktury.

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro.s Zobacz post
    Wygląda na to, że masz rację. Zadzwoniłem do PGE i miła Pani powiedziała, że nie mają dla mnie faktury.

    Ty możesz ale mod już nie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    591

    Domyślnie

    Otrzymałem fakturę za pierwsze półrocze i nadwyżkę produkcji z T1 rozliczyli mi w T2.
    Czy nie powinni tak rozliczyć dopiero na koniec roku ?
    Czy u Was robią tak samo?
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  9. #69

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:18

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Witam.
    Kilka tygodni temu PGE zmienilo mi licznik na dwukierunkowy, dzisiaj dostalam papiery o zmianie sposobu rozliczania.
    Rozliczenie i platnosc w okresach 6-miesiecznych. Czyli zamiast faktur co 2 miesiace dostane tylko 2, na koniec czerwca i grudnia?
    Czy platnosc bedzie tez tylko 2 razy do roku czy bede placic jakies zaliczki na poczet faktury?

    Niestety pomimo wielu prob i czekania na polaczenie godzine nie udalo mi sie dzisiaj dodzwonic do PGE, dlatego pytam na forum

  11. #71

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 15:02

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ja w PGE mam płatności 2 razy w roku, od samego początku posiadania PV.
    Dzieki, balam sie, ze zmiana sposobu rozliczania moze oznaczac zaliczki, prognozowania albo inne glupoty

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Dzieki, balam sie, ze zmiana sposobu rozliczania moze oznaczac zaliczki, prognozowania albo inne glupoty
    PGE po zmianie licznika na dwukierunkowy z urzędu daje 6-cio miesięczny okres rozliczeniowy dla mikroinstalacji, jak chcesz inaczej to możesz zminieć i jest na to kilka dni od otrzymania nowego aneksu do umowy kompleksowej.
    Okres 6-cio misięczny jest ok, nie ma się co obawiać, będzie Pani zadowolona.

  14. #74

    Domyślnie

    no nie tak z urzędu, wiosną 2020 na początku pandemii, BOKi w PGE pozamykane, dostałem umowę z 2 miesięcznym okresem rozliczenia, pół roku to odkręcałem na 6-cio miesięczne, takie niemoty siedzą na tym party-line
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    no nie tak z urzędu, wiosną 2020 na początku pandemii, BOKi w PGE pozamykane, dostałem umowę z 2 miesięcznym okresem rozliczenia...
    Podobnie było u mnie pod koniec 2020.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Panele w G12w pokryją w całości droższą strefę i część taniej więc do zapłaty tylko tańsza która jest prawie dwa razy tańsza od G11.
    Jeszcze bardziej droższą pokrywa G12 która jest dodatkowo tańsza od G12w.
    Dla zużycia energii w drogiej taryfie od 65% do 71% zużycia dobowego też jest to opłacalne?
    Jestem dziwny - nie lubię, jak mi podają na tacy przeżutą papkę.

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slak Zobacz post
    Dla zużycia energii w drogiej taryfie od 65% do 71% zużycia dobowego też jest to opłacalne?

    W taryfie dziennej jest 80 - 85 % produkcji czyli poniżej 80 % zużycia w droższej się opłaca.
    Ostatnio edytowane przez cangi80 ; 17-01-2022 o 14:18
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    W taryfie dziennej jest 80 - 85 % produkcji czyli poniżej 80 % zużycia w droższej się opłaca.
    Realnie wg ostatnich cen www.gkpge.pl kwotowo u mnie wygląda to bardzo "równo"...Także G11 jest lepsza, bo nie muszę się trzymać godzin.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	458592  
    Ostatnio edytowane przez Slak ; 02-02-2022 o 13:10
    Jestem dziwny - nie lubię, jak mi podają na tacy przeżutą papkę.

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slak Zobacz post
    Realnie wg ostatnich cen www.gkpge.pl kwotowo u mnie wygląda to bardzo "równo"...Także G11 jest lepsza, bo nie muszę się trzymać godzin.
    To nie są właściwe stawki. Żeby można cos porównać to trzeba zsumować koszt energii , dystrybucji i dodać VAT . U mnie właściwe stawki za poprzedni rok to T1 - 73gr. T2 - 34gr a w taryfie G11 było gdzieś około 65 gr.
    Jaka jest równość między 34 a 65 gr. jest to prawie dwa razy drożej. Przy PV dopłata jest w tańszej bo produkcja jest w droższej.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Krzysztof1384
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mszczonów
    Kod pocztowy
    96-320
    Posty
    70
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Forumowicze. W dniu dzisiejszym PGE wymienilo mi licznik na dwukierunkowy. Z tego co doczytałem moge juz włączyć falownik i korzystać z prądu, ale nie mam jeszcze umowy. Pytanie brzmi: czy mogę już korzystać z prądu? Co bedzie działo się z nadwyżką? Czy będę mógł ja odebrać jezeli nie mam jeszcze umowy? Ile czasu koge czekać na umowę i skąd licznik bedzie wiedział, że taka umowa juz jest?
    Dziekuje i pozdrawiam wszystkich

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony