dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 141
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Ja tam nikomu nie oddawałem poprostu bez mojej wiedzy sobie zabrali. Masz panele, nie płacisz za prąd to trzeba w inny sposób zedrzeć z klienta.
    Raczej podpisałeś i nawet o tym nie wiesz, mnie też tak zrobili. Złożyłem reklamacje, ale nie uwzględnili, człowiek uczy się na błędach.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #122

    Domyślnie

    mam podobnie:

    "G11 - oferta standardowa"

    a naliczana opłata handlowa 6,81, dobrze rozumiem, że bez hydraulika nie powinno być tej opłaty?

    Inna duża opłata to opłata sieciowa stała 6,89 i opłata mocowa 13,91

  3. #123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Opłata handlowa w momencie podpisywania umowy/aneksu nie była i nie jest obowiązkowa ale doliczana była/jest do "super" usług hydraulika/elektryka/rabatu na prąd 1%/gwarancji ceny prądu itd. Po okresie zastrzeżonym można się jej pozbyć.

    Pozostałych opłat nie unikniesz, bo to "opłaty stałe" za posiadanie licznika i ilość pobranej energii.
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  4. #124

    Domyślnie

    ja znalazłem jednak aneks, gdzie się zgodziłem na stałą cenę pądu w zamian za opłatę handlową.

  5. #125
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    ja znalazłem jednak aneks, gdzie się zgodziłem na stałą cenę pądu w zamian za opłatę handlową.
    Czyli nic sie samo nie pojawiło jak tu niektórzy marudzą.
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    i właśnie o takich sytuacjach pisałem, że zdażały się/zdażają podstępem wciskane takie aneksy z opłatami handlowymi. Tak na przyszłość-nie kożystać przy fotowoltaice z ŻADNYCH super ofert typu:rabat na energie,fachowiec, stała cena, bo w zasadzie w 100% przypadków będzie opłata handlowa!

    Co do anulacji aneksu zawartego na czas okreslony w siedzibie ZE to wątpię-chyba, że za zapłatą kary umownej za przedwcvzesne zerwanie...ciężko bęzie udowodnić, że mając papier w garści/przed oczami nie wiedziało się co się podpisuje i zaufało się miłej Pani w okienku, a ta oszukała. Koniecznie trzeba ZAWSZE czytać wszystko przed podpisaniem nawet jak jest kolejka, a Pani pogania.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz1983 ; 09-08-2022 o 07:52
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sudo Zobacz post
    Właśnie wróciłem z BOK PGE w Białymstoku. Okazało się, że bez mojej wiedzy mam włączonych fachowców. Widnieje też aktywna oferta lojalnościowa. Złożyłem pisemną rezygnację z żądaniem korekty wstecz. Opisałem, że zostałem błędnie poinformowany o braku opłat za ofertę lojalnościową, na którą bym się w przeciwnym wypadku nie zgodził. Obecnie, gdy posiadam fotowoltaikę taka oferta jest bezprzedmiotowa. O karach pani z okienka nic nie mówiła. Zobaczymy, po 14 dniach mam otrzymać pisemną odpowiedź.
    Odrzucą twoja reklamację, widziałeś przecież co podpisujesz.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  8. #128
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sudo Zobacz post
    Stajesz w obronie naciągaczy z PGE ? Zmieniałem kilka umów, kto ma czas na czytanie kilkunastu stron napisanych drobnym druczkiem? Ewentualnie odmówią korekty wstecz, natomiast oferta lojalnościowa zostanie wygaszona od momentu złożenia wniosku.
    Nie bronię, tylko już brałem udział w tej rozgrywce, i wiem jak zakończyła się u mnie.

    Człowiek uczy się na błędach.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Nie bronię, tylko już brałem udział w tej rozgrywce, i wiem jak zakończyła się u mnie.

    Człowiek uczy się na błędach.
    dokładnie ja też wdepnąłem w gówno promocję i zastanawiam się czy dla pewności w listopadzie nie wysłać oświadczenia o odstąpieniu od gówno oferty, pomimo że BOK twierdzi że oferta sama wygaśnie.

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    dokładnie ja też wdepnąłem w gówno promocję i zastanawiam się czy dla pewności w listopadzie nie wysłać oświadczenia o odstąpieniu od gówno oferty, pomimo że BOK twierdzi że oferta sama wygaśnie.
    Trzeba zakładać, że chcą Cię ponownie oszukać.
    Gdzieś czytałem, że ofertę możesz podpisać zdalnie, ale zrezygnować z niej tylko w placówce.
    W mam taka sytuacje na 2 punktach, umowy kończą się w 2024


    Z pozytywów, otrzymałem fakturę za I półrocze - opłaty 206,96 zł i nadprodukcja 1328 kWh
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 13-08-2022 o 20:55
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #131
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Wracam z pytaniem o faktury. Czy jesli zmienie sposob rozliczania na co 2 miesiace to bedzie to dla mnie niekorzystne? Wkurza mnie to czekanie... Dostalam rachunek dopiero kilka dni temu, musialam dzwonic do pge, bo termin platnosci mialam za 2 dni, a rachunek nie dotarl
    Moja instalacja to niewiele ponad 4 kW, pokrywa polowe zuzycia, nie ma szans na magazynowanie. Mialam dofinansowanie z gminy i przez 5 lat nie moge tej instalacji rozbudowac, wiec nic sie nie zmieni. Na fakturze widze, ze wszystkie oplaty i tak sa naliczane za kazdy miesiac, wiec jaki sens jest czekac pol roku i placic wieksza kwote jednorazowo, skoro moge miec nizsze rachunki co 2 miesiace?

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Wracam z pytaniem o faktury...
    Ja mam co 2-mce w PGE. Niekorzystne dla mnie były pierwsze dwie faktury, bo zaczynałem produkcję w zimie z pustym magazynem i musiałem dokupić energii, a później miałem dużą nadprodukcję, która trafiła do magazynu. Po tym okresie płacę jedynie opłaty stałe, w tym abonament nieco wyższy niż przy rozliczeniu półrocznym. W skali roku zapłacisz za sześć faktur niewiele więcej niż za dwie - różnica tylko w opłacie abonamentowej.

  13. #133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    płacę jedynie opłaty stałe
    Jak to zrobiłeś, że nie płacisz opłaty kogeneracyjnej - patrz #117.

    A co do meritum - ja nie widzę sensu dopłacania za częstsze spisywanie licznika. Jak prognozy są zawyżone, to Klient ma prawo zgłosić istotne zmiany w poborze energii elektrycznej – zmiany te przedsiębiorstwo energetyczne uwzględnia w prognozowaniu zużycia.. I powinni prognozę zmniejszyć, jak napiszesz, że właśnie zamontowałeś PV. A jak nie napiszesz, to za rok sami zaczną wystawiać mniejsze prognozy. Sumarycznie za częstsze spisywanie zapłacisz więcej rocznie. Przez wszystkie lata. Jak nie napiszesz pisma to najwyżej za rok będziesz miał nadpłatę - ale sumarycznie zapłacisz mniej.
    Można też w eboku PGE podać zużycie - ale chyba nie wpływa to na już wystawione prognozy.

  14. #134

    Domyślnie

    Z tymi prognozami to może być różnie - u mnie po pierwszym roku z PV była faktura korygująca zużycie do 0kWh za cały rok ale prognozy na następny i tak wystawione na parę tys. kWh za które już mi nawet nadpłatę z poprzedniego roku przeksięgowali także bezpieczniej jest samemu zgłosić chęć korekty prognoz.

    Liczniki dwukierunkowe to raczej zdalnie przesyłają odczyt co kilkanaście minut więc to częstsze spisywanie to takie bardziej umowne jest.

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak to zrobiłeś, że nie płacisz opłaty kogeneracyjnej - patrz #117.

    A co do meritum - ja nie widzę sensu dopłacania za częstsze spisywanie licznika. Jak prognozy są zawyżone, to Klient ma prawo zgłosić istotne zmiany w poborze energii elektrycznej – zmiany te przedsiębiorstwo energetyczne uwzględnia w prognozowaniu zużycia.. I powinni prognozę zmniejszyć, jak napiszesz, że właśnie zamontowałeś PV. A jak nie napiszesz, to za rok sami zaczną wystawiać mniejsze prognozy. Sumarycznie za częstsze spisywanie zapłacisz więcej rocznie. Przez wszystkie lata. Jak nie napiszesz pisma to najwyżej za rok będziesz miał nadpłatę - ale sumarycznie zapłacisz mniej.
    Można też w eboku PGE podać zużycie - ale chyba nie wpływa to na już wystawione prognozy.
    Opłata kogeneracyjna to novum wprowadzone od prima aprilis 2022. Oczywiście mnie to też dopadło. Natomiast w PGE nie ma żadnych prognoz dla prosumentów. Rozliczenie jest na podstawie odczytów zdalnych i faktura na koniec okresu rozliczeniowego. Różnica w opłatach dla dwu / sześciomiesięcznych okresów rozliczeniowych wynosi półtora złocisza / m-c. Jest to haracz, który dla mnie jest akceptowalny - mam na bieżąco informację o stanie magazynu, a i jednorazowe opłaty mniejsze. Jeżeli nic się znacząco nie zmieni na niekorzyść zostaję przy dwumiesięcznych fakturach.

  16. #136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Natomiast w PGE nie ma żadnych prognoz dla prosumentów. Rozliczenie jest na podstawie odczytów zdalnych i faktura na koniec okresu rozliczeniowego.
    Czyli jak masz roczne rozliczenie to kredytują Cię i dopiero na koniec roku płacisz? To tym bardziej bez sensu prosić się o częstsze rozliczanie - nie dość, że więcej płacisz to jeszcze tracisz darmowy kredyt.

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyli jak masz roczne rozliczenie to kredytują Cię i dopiero na koniec roku płacisz? To tym bardziej bez sensu prosić się o częstsze rozliczanie - nie dość, że więcej płacisz to jeszcze tracisz darmowy kredyt.
    Można spojrzeć na to również w ten sposób, że to ja ich kredytuję. Wprowadzam do sieci energię, którą obracają, a oddają mi po czasie tylko 80% .
    Mimo wszystko za 18 zeta na rok wolę być na bieżąco. Jeżeli coś by się podziało z produkcją, to rachunek mi pokarze anomalię. Człek się przyzwyczaja do komfortu i przestaje czuwać. Podobnie miałem z pompą ciepła. Analizowałem i optymalizowałem do upadłego aż mi się znudziło. Teraz mam inną zabawkę, ale też już mnie zaczyna nudzić. A jak przyjdzie rachunek, to zmusi do przeczytania i potelepie po kieszeni w razie spadku produkcji. Lepiej po dwóch miesiącach niż po roku.

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Mimo wszystko za 18 zeta na rok wolę być na bieżąco. Jeżeli coś by się podziało z produkcją, to rachunek mi pokarze anomalię.
    Nie spisujesz sam licznika? Masz znacznie więcej informacji, niż na rachunku - np. szczytowy pobór mocy.

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    A jak przyjdzie rachunek, to zmusi do przeczytania i potelepie po kieszeni w razie spadku produkcji. Lepiej po dwóch miesiącach niż po roku.
    Uważam dokładnie odwrotnie - im później zapłacisz, tym mniej warte są pieniądze, którymi płacisz. A przez ten czas możesz nimi obracać (czy to na przyjemności, czy inwestycyjnie).

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie spisujesz sam licznika? Masz znacznie więcej informacji, niż na rachunku - np. szczytowy pobór mocy.
    Spisuję. Jeszcze. Ale coraz bardziej mi się nie chce. Podlicznika en.el. na zasilaniu pompy ciepła nie czytałem od kilku lat, a początkowo biegałem do "kotłowni" codzienne. I tak samo będzie niebawem z licznikiem dwukierunkowym. Zwłaszcza, że godzinne bilansowanie nie daje się śledzić na liczniku, więc o faktycznym stanie "magazynu" dowiedzieć się można tylko z faktury.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Uważam dokładnie odwrotnie - im później zapłacisz, tym mniej warte są pieniądze, którymi płacisz. A przez ten czas możesz nimi obracać (czy to na przyjemności, czy inwestycyjnie).
    Może i jestem rozrzutny, ale miałem już awarię jednego stringu i gdybym zareagował z opóźnieniem strata byłaby większa niż profity z obracania przez rok osiemnastoma złotymi. A mam przekonanie graniczące z pewnością, że za jakiś czas tylko faktury zmuszą mnie do zainteresowania się instalacją PV. Nie bez powodu słyszałem nieraz tekst w stylu "zdolny, ale leń"

  20. #140
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Jak by nie było-wilk syty(pozbyłes się balastu) i owca cała(co Cie skroili to ich).

    Szkoda tylko, że są przypadki wciskania klientom dodatkowych usług bez jednoznacznego przedstawienia kosztów.
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony