dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Kanadyjczyk to zero akumulacji więc nie wiem czy wystarczy tania taryfa w godzinach 22-6 rano.
    Co da większą akumulację niż nagrzana płyta fundamentowa?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    Przeczytam "Płyta fundamentowa za i przeciw" i może już będę wiedział
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    endriu13

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Bogatynia
    Kod pocztowy
    59-920
    Posty
    26

    Domyślnie

    Kaizen-jak to jest praktycznie,zakładając że masz dobrze ocieplony dom to jak długo utrzymuje się efekt ciepłej podłogi?Bo po wykonaniu przez kable swojej roboty podłoga wystygnie po czasie a w pomieszczeniu jeszcze nie ma warunków do ponownego włączenia.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak masz dobrze ocieplony dom to nie masz efektu ciepłej podłogi. No, przy wentylacji grawitacyjnej może w największe mrozy.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    endriu13

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Bogatynia
    Kod pocztowy
    59-920
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ten sam argument przedstawił mi szef firmy budowlanej z którą podpisałem umowę.To mnie przekonało a zwłaszcza żonę,choć rozmowa była o systemie hydraulicznym.Analogia jest.Argument ciepłych nóżek przepadł i wcale nie płaczę z tego powodu.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Kaizen układałeś kable w płycie u siebie?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Kaizen układałeś kable w płycie u siebie?
    Nie. Jak chcesz pogadać z praktykami to skontaktuj się z Annątulipanną i Brinkmannem (może da Ci namiary na swojego pracownika, który mieszka na takiej płycie - mi dał i rozmawiałem z nim jak przymierzałem się do płyty).

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie. Jak chcesz pogadać z praktykami to skontaktuj się z Annątulipanną i Brinkmannem (może da Ci namiary na swojego pracownika, który mieszka na takiej płycie - mi dał i rozmawiałem z nim jak przymierzałem się do płyty).
    Dzięki, sam mieszkam na płycie grzewczej własnoręcznie wykonanej, troszkę inaczej rozwiązanej ale zastanawiałem się nad technicznym wykonaniem płyty z kablami.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #29

    Domyślnie

    Mieszkam pierwszy rok w szkieletówce : 100m2, parterówka; grzeję kominkiem DGP i grzejnikami elektrycznymi. Pod koniec lutego br. skończyło mi się suche drewno więc chcąc nie chcąc musiałem przejść na grzejniki i mam za sobą pełen okres rozliczeniowy : 20.2. do 20.4. Temperaturę utrzymywałem na poziomie 22-23 stopni, grzałem tylko jak byliśmy w domu (ja, żona i 2 maluchów), łazienki grzałem tylko przed prysznicem. Rachunek jaki dostałałem za te 2 miesiące to 600 zł, ostatni rachunek przed okresem grzewczym wyniósł 350 zł, tak więc teoretycznie za grzanie zapłaciłem 250 zł. Przy czym luty - kwiecień to żadna zima była, ale i tak koszty grzania elektryką są dla mnie zachęcające.
    Dom szkieletowy; 95 m2 pow. użytkowej. Ocieplenie 15 cm wełny w środku, 15 cm elewacyjnej. Ogrzewanie kominkiem DGP + grzejniki elektryczne.

  10. #30

    Domyślnie

    a myśleliście o ogrzewaniu pompą ciepła??

  11. #31

    Domyślnie

    Witam,

    Do ogrzewania domów kanadyjskich można stosować wszystkie dostępne rozwiązania ogrzewania budynku. Dobrym rozwiązaniem są pompy ciepła oraz gazowe kotły kondensacyjne. Są to rozwiązania całkowicie bezobsługowe, ekologiczne oraz pozwalają na wykorzystanie pomieszczenia kotłowni również na inne cele, jak pralnia lub spiżarnia.
    W celu odpowiedniego urządzenia warto zlecić najpierw wykonanie obliczenia zapotrzebowania na ciepło budynku i dopiero na jego podstawie wybrać optymalną wielkość pompy ciepła. Zachęcam do kontaktu z naszymi instalatorami, którzy pomogą w doborze oraz ewentualnie wykonają instalację. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl/ znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od ich lokalizacji. Wystarczy w niej wpisać jedynie miejsce zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
    Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła z rodziny Bosch Compress oraz kotłów Cerapur i Bosch Condens: http://www.junkers.pl/produkty/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers - Bosch

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Z33 Zobacz post
    Mieszkam pierwszy rok w szkieletówce : 100m2, parterówka; grzeję kominkiem DGP i grzejnikami elektrycznymi. Pod koniec lutego br. skończyło mi się suche drewno więc chcąc nie chcąc musiałem przejść na grzejniki i mam za sobą pełen okres rozliczeniowy : 20.2. do 20.4. Temperaturę utrzymywałem na poziomie 22-23 stopni, grzałem tylko jak byliśmy w domu (ja, żona i 2 maluchów), łazienki grzałem tylko przed prysznicem. Rachunek jaki dostałałem za te 2 miesiące to 600 zł, ostatni rachunek przed okresem grzewczym wyniósł 350 zł, tak więc teoretycznie za grzanie zapłaciłem 250 zł. Przy czym luty - kwiecień to żadna zima była, ale i tak koszty grzania elektryką są dla mnie zachęcające.
    Czy te 600 zł to koszt samego ogrzewania czy razem z ogrzaniem CWU, światła itd?
    Oprócz tego ile użyłeś drewna od - do momentu kiedy Ci brakło? I na koniec, gdy przestajesz ogrzewać jak szybko spada temperatura w ciągu dnia/doby?

    Pozdrawiam.

  13. #33

    Domyślnie

    600 zł (1112 kW) to łączny koszt faktury dla Taurona - to sporo jak za dwa miesiące, ale mam dwójkę maluchów i pralka, suszarka do prania (też grzeje !) i zmywarka chodzą non stop. Do ciepłej wody mam podgrzewacze przepływowe - zużycie wody 7 - 7,5 m3/msc.

    Drewna (mocno wysuszone, ok. 12%) poszło mi 3 m3, do tego ok. 500 kg brykietu. Ale jak jest jesień czy wczesna wiosna to nie ma sensu palić w kominku bo nad tym procesem nie ma pełnej kontroli i można sobie zrobić np. 28 stopni Od tego sezonu kominkiem grzeję tylko poniżej zera. Grzejnikami dom zagrzeję w 15 minut; kominek to 1,5 godziny.

    Z ekonomicznego punktu widzenia kominek to był błąd - 15 tysiaków; ciepło z grzejników (5 tysięcy, o jakieś 1,5 k przepłaciłem) jest (dla mnie przynajmniej) dużo przyjemniejsze niż z kominka. Gdybym kominka i całego tego rytuału nie lubił to bym żałował. Ale biorąc pod uwagę dzisiejszą wiedzę to mimo wszystko kominka drugi raz bym nie postawił : raz, że i tak musiałbym mieć grzejniki, bo zanim kominek zacznie grzać dom to minie trochę czasu; dwa to wypadki losowe, w moim przypadku to uszkodzenie nadgarstka uniemożliwiające np. łupanie drewna, a nawet jego noszenie - kontuzja nie do wyleczenia, a w każdym razie na lata. Trzy to trzeba mieć miejsce na składowanie drewna, ja takie mam, na 18 m3 - ale w gratisie mam kunę, urocze zwierzątko

    Kończę grzać ok. 24, przy powiedzmy 23 stopniach, o 6 rano jest ok. 19 stopni, a ok. 15.30 jak wracam 17-18 w zależności od temperatury zewnętrznej. W grudniu 2018 jak nie było nad tydzień to po powrocie miałem 12 stopni. Ja mam duży spadek temperatury, jak czytam kolegów z działu ogrzewanie to u mnie sytuacja jest co najmniej dziwna i nienormalna, ale nie wiem skąd to się bierze ? Przeleciałem cały dom z kamerą termowizyjną i nie mam jakiś wielkich mostków. Wentylacja grawitacyjna - 4 kratki, w dwóch łazienkach, kuchni i salonie z kominkiem. Okna 3-szybowe z nawietrzakami.
    Dom szkieletowy; 95 m2 pow. użytkowej. Ocieplenie 15 cm wełny w środku, 15 cm elewacyjnej. Ogrzewanie kominkiem DGP + grzejniki elektryczne.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Oprócz wszystkich instalek wyżej wymienionych, nie zapomnij o kominie spalinowym.
    Jak wszystko pierdyknie będziesz mnie szukać by podziękować za poradę.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Oprócz wszystkich instalek wyżej wymienionych, nie zapomnij o kominie spalinowym.
    Jak wszystko pierdyknie będziesz mnie szukać by podziękować za poradę.
    Albo żeby ochrzanić, że nie dymowy.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    coolerclub

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    30

    Domyślnie

    ja stoję przed wyborem budowy domu drewnianego o konstrukcji KVH, bez użytkowego poddasza

    wstępnie 93 m2 https://www.extradom.pl/projekt-domu...garazu-WRL1044

    ściany zewnętrzne mają 15 cm wełny i 15 cm styropianu
    ściany wewnętrzne maja 10 cm wełny
    dach ma 20 cm wełny
    strop ma 20 cm wełny
    płyta fundamentowa i 10 cm styropianu w wylewce (jak dobrze pamiętam)

    wykonawca proponuje ogrzewanie prądem, czyli : grzejniki konwektorowe w pomieszczeniach (wymyśliłem podłączone do chronopass) do wody proponuje nam elektryczne podgrzewacze wody w łazience i kuchni.

    Nie poleca rekuperacji

    co sądzicie o takim ogrzewaniu??

    Odradza ekogroszek, na działce nie mam gazu

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    coolerclub

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    30

    Domyślnie

    przepraszam, nie ma wełny w dachu tylko strop mój błąd.

    rekuperację podobno zamontował sobie jego znajomy i wiało chłodem w pokoju, musiał znajomy zamontować dodatkowy grzejnik, bo słabszy nie dawał rady nagrzać pokój.

    rekuperacja za darmo tzn. masz na myśli koszt budowy komina jest podobny do kosztu rekuperacji?

    a ile styropianu było by ok?

    PS. kurcze nie umiem tu cytować selektywnie....

  18. #38

    Domyślnie

    grzejniki elektryczne jak najbardziej, ale nie bierz chronopassa, to technologia rodem z XXw.; nie byłem w stanie szybko tego programatora opanować i ostatecznie wylądował w szufladzie. bardziej wygląda to jak pilot do TV niż smartfon ewentualnie mogę Ci go sprzedać za parę groszy

    ja na reku nie miałem kasy, ale to fajna rzecz, na Śląsku wręcz niezbędna z uwagi na ogromny smog. do mojej parterówki 100 m2, koszt ok. 20k brutto, chyba można sobie odliczyć 19% z ulgi termomodernizacyjnej.

    Cytat Napisał coolerclub Zobacz post

    wykonawca proponuje ogrzewanie prądem, czyli : grzejniki konwektorowe w pomieszczeniach (wymyśliłem podłączone do chronopass) do wody proponuje nam elektryczne podgrzewacze wody w łazience i kuchni.

    Nie poleca rekuperacji

    co sądzicie o takim ogrzewaniu??

    Odradza ekogroszek, na działce nie mam gazu
    Dom szkieletowy; 95 m2 pow. użytkowej. Ocieplenie 15 cm wełny w środku, 15 cm elewacyjnej. Ogrzewanie kominkiem DGP + grzejniki elektryczne.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    coolerclub

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    30

    Domyślnie

    pytałem, więc jeśli buduje bez użytkowego poddasza to dach nieocieplony, a tylko strop 20 wełny

    jeśli jest użytkowe poddasze to daje 10cm wełny dla wyciszenia w strop i 25 w dach

    ogólnie dałem taki temat, może coś podpowiesz

    https://forum.muratordom.pl/showthre...66#post7857766

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał coolerclub Zobacz post
    pytałem, więc jeśli buduje bez użytkowego poddasza to dach nieocieplony, a tylko strop 20 wełny
    To nie zapewni nawet minimalnego wymaganego prawem U. A przy grzaniu prądem to czysta rozrzutność. Daj nie mniej, niż na ścianach.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony