dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    10000/3.5*0.65 = 1857 zł przegląd co rok (każdy znający się na rzeczy instalator powie Ci że trzeba co roku powietrzną aby przeczyścić)
    10000/5*0.65 = 1300zł ( pierwszy przy 2 latach następny po 5 takie miałem zalecenia no i tańszy od gruntowej nie wiem od czego to zależy )

  2. #22

    Domyślnie

    jak znajdziesz taką z cop 6 to bierz
    liczyłęm 0.65 tj jest u mnie w tauronie

  3. #23

    Domyślnie

    dlazcego się męczą bede miał PV i nie bede sie męczył

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    dlazcego się męczą bede miał PV i nie bede sie męczył
    Jak prąd z PV, to nic nie zaoszczędzisz na gruntowej. Więc bez sensu wybierać droższą. Ba, grzejąc prądem z COP=1 też nie zapłacisz więcej. Więc po co PC?

    I wcale nie jest tak różowo, że gruntowe serwisuje się rzadziej. tutaj jest fajne zestawienie

    Buderus pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku
    Nibe pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku,
    Mitsubishi pompy ciepła powietrzne 2 razy w roku,
    Samsung pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    Dimplex pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    Danfoss pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku,
    Panasonic pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    Atlantic pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    NTS pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku.


    Konkretnie to jakie pompy gruntowe maja przegląd gwarancyjny tak, jak napisałeś? Bo jak widać w powyższym zestawieniu nikt nie schodzi poniżej 1/rok.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-06-2019 o 00:59

  5. #25

    Domyślnie

    oj cebulaki cebulatki tamo o piecu węglowym to do domu moich rodziców było więc skończcie cebulować

  6. #26

    Domyślnie

    a do nowego domu montuję PC gruntową bo mnie stać na to... masakra z Wami ludzie... nie wiem co szukacie hehe faktycznie schodzicie na psy

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał cielok18 Zobacz post
    Dzień dobry

    Chciałbym poradzić się was w sprawie*ostatecznego wyboru pompy ciepła. Drogą dedukcji zostały tylko dwie. Według was która z nich jest lepszym wyborem:

    1.*BUDERUS WLW196i-8AR E / IVT AIR X 409 [monoblok] - 30 000zł* (zasobnik na ciepłą*wodę 190L - wbudowany)*- montaż firma GHS z Rudy Śląskiej

    2.*SAUNIER DUVAL split HA10-5OS [split] - 29 500zł (zasobnik na ciepłą*wodę*300L - osobny)

    Która według was będzie lepszym wyborem

    I czy ktoś z was miał już doświadczenia z firmą GHS z Rudy śląskiej

    Dom:

    We wszystkich pomieszczeniach*ogrzewanie podłogowe

    powierzchnia użytkowa 160m2

    ocieplenie budynku styropian 20cm

    okna 3 szybowe

    ocieplenie dachu wełna 30cm wełna knauffa - 0,033

    *Z góry dziękuję za pomoc
    Witam,

    Zdecydowanie polecam Panu wybór powietrznej pompy ciepła Logatherm WLW196i-8AR E. Pompa ta cechuje się wysokim standardem wykonania (front wykonany jest z wysokiej jakości szkła tytanowego) oraz wysoką efektywnością pracy. Współczynnik COP wynosi 4,29 przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej 2 stopnie i temperaturze zasilania układu 35oC, co gwarantuje niskie koszty eksploatacyjne przez cały sezon grzewczy. Jednostka wewnętrzna pokryta jest specjalnym szkłem tytanowym, dostępnym w dwóch kolorach. Dzięki modulacji mocy grzewczej niewymagane jest stosowanie bufora. Pompa cechuje się cichą pracą poniżej 40dB(A).
    Bardziej szczegółowe informacje o pompie ciepłą dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...lw196i-ar.html
    W razie pytań chętnie pomogę.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony