dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    korpas

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-002
    Posty
    1

    Domyślnie Podział majątku - dom

    Hej buduję dom z mężem i ostatnio dowiedziałam się, że zdradza mnie od wielu lat. Chcę się rozwieźć ale boję się o podział majątku - co z naszym nieskończonym domem? Jak to rozegrać? Macie jakieś rady? Jestem załamana. zdecydowałam się skorzystac z usług adwokata ktoś korzystał z usług tej Pani adwokat? co sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 07-07-2019 o 15:37 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jak przez te lata było dobrze to po co się rozwodzić.

  3. #3

    Domyślnie

    Nakryłaś in flagranti? Nie to zweryfikuj dokładnie. Bo ploty niekiedy są wyolbrzymione.
    Wiesz na pewno..... to jeśli wiąże was coś więcej niż seks zignoruj. I przypraw cichaczem wspaniałe poroże... Jak w tym kawale :
    Stare małżeństwo z pożyciem ponad 60 lat kładzie się spać po kłótni. Dziadek mówi: dobranoc matko czworga, żona mu odpowiada: dobranoc ojcze jednego.
    A jeśli z uporem buduje to raczej z tobą wiąże swą przyszłość niż domniemaną kochanką

  4. #4

    Domyślnie

    Po co się rozwodzić. Przecież nic się nie stało, czego już od wielu lat nie było.

    Wspólna budowa domu może łączyć ludzi.
    Podobnie jak wspólny kredyt.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Od kogo dowiedziałaś się?
    Załamana jesteś zdradą czy podziałem majątku?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    tragedia...to forum to dno i z każdym dniem co raz bardziej sobie to uświadamiam...
    co Was to wszystko obchodzi!!! pytanie było INNE!

    sami doradcy życiowi się znaleźli, no ale nie ma co się dziwić, kretyński temat to jeszcze głupsze odpowiedzi.

    idź koleżanko do radcy prawnego i zapytaj, tutaj nikt Ci nie pomoże. nie znamy Twojej sytuacji, czy macie spisaną rozdzielność majątkową, czy budowę rozpoczęliście razem już jako małżeństwo itp. zbyt wiele pytań a i tak nikt nie udzieli Ci fachowej pomocy...bo bicie piany o nic jest dużo lepsze niż konkrety

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    tragedia...to forum to dno i z każdym dniem co raz bardziej sobie to uświadamiam...
    co Was to wszystko obchodzi!!! pytanie było INNE!

    sami doradcy życiowi się znaleźli, no ale nie ma co się dziwić, kretyński temat to jeszcze głupsze odpowiedzi.

    idź koleżanko do radcy prawnego i zapytaj, tutaj nikt Ci nie pomoże. nie znamy Twojej sytuacji, czy macie spisaną rozdzielność majątkową, czy budowę rozpoczęliście razem już jako małżeństwo itp. zbyt wiele pytań a i tak nikt nie udzieli Ci fachowej pomocy...bo bicie piany o nic jest dużo lepsze niż konkrety
    Dno totalne dość trudno tutaj wstawiać linki reklamowe i lokowanie
    Może Ty polecisz jakąś sprawdzoną kancelarię ?
    unde venis et quo tendis

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    No dobrze, zdesperowanej dziewczynie trzeba odpowiedzieć. W końcu odpowiedź to jeszcze nie rozwód.
    Wszystko co nabyliście (razem lub osobno) podczas trwania małżeństwa stanowi majatek wspólny. Zakładam że nie macie rozdzielności majatkowej, nic nie piszesz czyli nie macie. Na zdradę trzeba mieć dowody, słowa to bardzo słaby dowód, to raczej pomówienie. Na poczatek warto szczerze porozmawiać. Potem udać się do adwokata. Może być w odwrotnej kolejności, aczkolwiek sklejoną filiżankę trudno jest skleić. A niekiedy nie warto, jak mawiaja ludzie po przejściach.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał korpas Zobacz post
    Hej buduję dom z mężem i ostatnio dowiedziałam się, że zdradza mnie od wielu lat. Chcę się rozwieźć ale boję się o podział majątku - co z naszym nieskończonym domem? Jak to rozegrać? Macie jakieś rady? Jestem załamana
    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    tragedia...to forum to dno i z każdym dniem co raz bardziej sobie to uświadamiam...
    co Was to wszystko obchodzi!!! pytanie było INNE!

    sami doradcy życiowi się znaleźli, no ale nie ma co się dziwić, kretyński temat to jeszcze głupsze odpowiedzi.
    Może Ty coś poradzisz?
    Potrafisz coś doradzić na podstawie takich szczątkowych informacji?
    Wpadłbyś na pomysł aby na FM pytać się, w pierwszym swoim wystąpieniu, o rozwiązaniu problemu podziału majątku?
    Na podstawie takiej porady (dobrej lub złej) byś zaczął działać?
    Zwykle takie posty to wstęp do polecenia jakieś działalności.

    https://www.fakt.pl/kobieta/dobre-ra...bolalo/xvc2vmh

    "rozwieżć"
    Może się rozwiozą
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 13-06-2019 o 18:12
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Najpierw adwokat i dowody zdrady - potem rozmowa.
    Sądy nie są takie skore do orzekania rozwodu (niektórych ta zasada nie dotyczy - ale rozumiem, że mowa o zwykłych śmiertelnikach). Trzeba dowieść nie tyle zdrady (co byłoby "jedynie" przesłanką do określenia z czyjej winy rozwód) co trwałego i zupełnego rozpadu pożycia - bo to jest podstawa do rozwodu.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Nie chodzi o to jak przeprowadzić rozwód tylko o to jak rozegrać podział majątku.
    Cytat Napisał korpas Zobacz post
    Chcę się rozwieźć ale boję się o podział majątku - co z naszym nieskończonym domem? Jak to rozegrać? Macie jakieś rady? Jestem załamana
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    -




    "rozwieżć"
    Może się rozwiozą

    Zapewne!
    Bo świat, a od pewnego czasu to forum szczególnie, są pełne inicjujących n-tych klonów , przygotowujących sobie pole do przyszłego trollingu, pospolitych spamerów i całej rzeszy empatycznych głupców.
    Ale ogólnie jest "dużo wesoło". Zwłaszcza ,że społeczeństwo kretynieje coraz szybciej i na potęgę.

    A co Ty byś zrobił wrażliwy lecz inteligentny czytelniku na jej( jego) miejscu?
    Właśnie dopada Cię trauma, bo dowiedziałeś się , że mąż(żona) przyprawił Ci rogi.
    Dasz mu po ryju? Puścisz się w zemście sama( sam)? Zalejesz w trupa? Pójdziesz do adwokata lub nabędziesz broń?
    Otóż nie ! Nic z tych rzeczy. Po prostu, najlepiej napisz o tym na forum Muratora.
    Genialne i takie proste!

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Idę o zakład, że @korpas jest spamerem/ką

    W perspektywie coś takiego




    Miłe.
    --------
    Dobrej zabawy

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Wątek sprowokowany przez trolla z nowego konta... smutne jest to ilu starych użytkowników w to g. wdepnęło.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Dno totalne dość trudno tutaj wstawiać linki reklamowe i lokowanie
    Może Ty polecisz jakąś sprawdzoną kancelarię ?
    jeżeli uważasz, że ja cokolwiek chcę tu reklamować...jesteś w grubym błędzie.
    niestety nie jesteś wybitnym detektywem więc od razu podpowiem - chciałem prowadzić tutaj swoją relację z budowy, ale z każdym dniem mi się tego odechciewa czytając takie pierdoły.
    najwięcej tutaj przepychanek "mądrali" o wyższości jednego nad drugim i to w każdym temacie. nieważne, czy chodzi o ogrzewanie, czy materiały budowlane, wykonanie, kominki, fotowoltaikę itp. każdy najmądrzejszy i najlepsze na świecie jest to co "on" ma, reszta to syf i zły wybór.
    można przeorać tysiące stron a i tak gówno się wie, ponieważ przydatne i rzeczowe posty można policzyć na palcach jednej ręki.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Wątek sprowokowany przez trolla z nowego konta... smutne jest to ilu starych użytkowników w to g. wdepnęło.
    wszyscy mieli tego świadomość.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    jeżeli uważasz, że ja cokolwiek chcę tu reklamować...jesteś w grubym błędzie.
    niestety nie jesteś wybitnym detektywem więc od razu podpowiem - chciałem prowadzić tutaj swoją relację z budowy, ale z każdym dniem mi się tego odechciewa czytając takie pierdoły.
    najwięcej tutaj przepychanek "mądrali" o wyższości jednego nad drugim i to w każdym temacie. nieważne, czy chodzi o ogrzewanie, czy materiały budowlane, wykonanie, kominki, fotowoltaikę itp. każdy najmądrzejszy i najlepsze na świecie jest to co "on" ma, reszta to syf i zły wybór.
    można przeorać tysiące stron a i tak gówno się wie, ponieważ przydatne i rzeczowe posty można policzyć na palcach jednej ręki.
    Cenne uwagi.
    Może więc nie publikuj bo będziesz narażony na uwagi "mądrali" a kiedyś sam też będziesz zaliczony do klasy "mądrali".
    Wpisem "niestety nie jesteś wybitnym detektywem" już zasłużyłeś.
    (wyjaśniam - to jest żart)

    Chyba nie chwyciłeś ironii we wpisach poprzedników i dlatego tak reagujesz.
    Ale ja też nie jestem detektywem.
    Takich wpisów jednopostowców jest bardzo dużo.
    Pozdrawiam
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    jeżeli uważasz, że ja cokolwiek chcę tu reklamować...jesteś w grubym błędzie.
    niestety nie jesteś wybitnym detektywem więc od razu podpowiem - chciałem prowadzić tutaj swoją relację z budowy, ale z każdym dniem mi się tego odechciewa czytając takie pierdoły.
    najwięcej tutaj przepychanek "mądrali" o wyższości jednego nad drugim i to w każdym temacie. nieważne, czy chodzi o ogrzewanie, czy materiały budowlane, wykonanie, kominki, fotowoltaikę itp. każdy najmądrzejszy i najlepsze na świecie jest to co "on" ma, reszta to syf i zły wybór.
    można przeorać tysiące stron a i tak gówno się wie, ponieważ przydatne i rzeczowe posty można policzyć na palcach jednej ręki.
    Widzę, że to Ty właśnie jesteś "wybitnym dedektywem"
    Szkoda tylko, iż przy tak wybitnych detektywistycznych zdolnościach, nie zauważyłeś "emitkona" na końcu postawionego pytania.

    Radzę omijać tematy które Ciebie nie interesują, ponieważ na tym forum jest dość spora grupa użytkowników, którzy już dawno wybudowali (wyremontowali) swoje domy lub mieszkania i piszą dla zabawy lub rozrywki
    unde venis et quo tendis

  19. #19

    Domyślnie

    Warto porozmawiać o tym z radcą prawnym.

    __

    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 19-07-2019 o 07:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony