dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Podasze użytkowe wysoka temperatura

    Witam robiłem podasze rok temu dom jest jeszcze w trakcie remontu nie mieszkam tam wczoraj założyłem termometr z ciekawości jaka będzie temp .Temperatura na podaszu około godziny 19:00 była 34 stopnie trochę się tym przeraziłem .Dach pokryty jest czarna Blachodachowka 200m2 cały dach tworzy sufit podasza mam tam dwa pokoje i łazienkę .Izolacja dachu to ursa 15cm lambda 37 i druga warstwa rocwool 10cm lamda 31 do tego folia isover stop air .Co jest nie tak czy to norma ze będzie tak gorąco

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg641 Zobacz post
    Witam robiłem podasze rok temu dom jest jeszcze w trakcie remontu nie mieszkam tam wczoraj założyłem termometr z ciekawości jaka będzie temp .Temperatura na podaszu około godziny 19:00 była 34 stopnie trochę się tym przeraziłem .Dach pokryty jest czarna Blachodachowka 200m2 cały dach tworzy sufit podasza mam tam dwa pokoje i łazienkę .Izolacja dachu to ursa 15cm lambda 37 i druga warstwa rocwool 10cm lamda 31 do tego folia isover stop air .Co jest nie tak czy to norma ze będzie tak gorąco
    To w dużej mierze zasługa okien i słonca. 1m2 to prawie kilowat. NIe wiem ile tam przez szybe przełazi ale sporo. Jakbys żelazko w pomieszczeiu właczył cały czas.
    Mam pod tkim samym ociepleniem garderobe bez okna i tam jest pare stopni chłodniej niż w reszczie pomieszczeń.

  3. #3

    Domyślnie

    Pokoje maja po 16m2 po podłodze i po jednym oknie FTS U2 78x118 .W piątek zrobiłem test przewietrzylem podasze wieczorem z rana zakrylem szyby arkuszem wełny i faktycznie było chłodniej przed tym szyby były bardzo gorące .Co teraz pożadna roleta na zewnątrz wiadomo kosztuje sporo czy wystarczy zwykła markiza zewnętrzna ..z góry dzieki

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Nic Ci nie da roleta wewnętrzna, przynajmniej u mnie nic nie daje. Są jeszcze markizy zewnętrzne, takie trochę budżetowe rozwiązanie do którego się skłaniam.
    Tutaj można np. znaleźć coś takiego dla okien Fakro: https://www.dachy-okna.pl/pl/p/Marki...nkX_wCEHSjVx3k

  5. #5

    Domyślnie

    To fakro mam u siebie polecam. Temperatura znacznie niższa.
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja tez niestety zmagam sie z tym problemem. Co ciekawe to mam welne 2x15cm i zbytnio nie daje rady.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Dobra, jest zima, ale mogę odgrzać tego kotleta z lata. Te markizy, które wymieniłem wyżej sprawdzają się dość dobrze u mnie. Wziąłem wersję, która przepuszcza 1%. Temperatura w pomieszczeniu spadła mi z 31 do 26*C. Duża wada takiego rozwiązania to hałas, jak wieje, to ten materiał tłucze się o szybę, na dole nawet słychać. Efekt do wydanych pieniędzy jednak rekompensuje wady.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony