dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21

    Domyślnie

    Księgi wieczyste są dostępne online i to całkowicie za darmo.

    Musisz tylko znać numer księgi wieczystej, a ten jest zazwyczaj udostępniany przez właściciela lub agenta nieruchomości potencjalnym kupującym.
    Nie trzeba mieć interesu prawnego ani go udowadniać.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    Księgi wieczyste są dostępne online i to całkowicie za darmo.

    Musisz tylko znać numer księgi wieczystej, a ten jest zazwyczaj udostępniany przez właściciela lub agenta nieruchomości potencjalnym kupującym.
    Nie trzeba mieć interesu prawnego ani go udowadniać.
    Kluczowe jest tu "znać tylko numer KW".

    Z doświadczenia własnego wiem, że wielu pośredników sprzedaży nieruchomości albo nie zna, albo nie chce podać numeru księgi, jeśli rozmowa z Tobą nie będzie zamierzała w kierunku finalizacji transakcji zakupu.

    W każdym razie w KW nie ma informacji o adresie właścicieli. Czyli na etapie selekcji wstępnej potencjalnych nieruchomości jest to dokument mało przydatny.

  3. #23

    Domyślnie

    Mamy w tym względzie inne doświadczenia. Prawie każdy agent przesyłał mi KW na maila nawet gdy jeszcze o to nie prosiłem.

    Odbiegamy zresztą od tematu.

    Pytający już zna numery KW, i wie kto jest właścicielem dwóch działek, które go interesują.
    Działka nr 1 jest własnością prywatnych osób a działka nr 2 jest własnością gminy.
    Pytanie jest, jak przekonać ludzi lub gminę do sprzedaży.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja byłem przekonany, że jest tak jak mówi Lukasz11.

    Odpowiedź na pytanie jak przekonać ludzi do sprzedaży juz padła i jest dośc oczywista. Każda działka jest na sprzedaż, to tylko kwestia ceny. Natomiast jesli kolega chce zaoferować jakąś rynkową cenę, to nie nachodził bym ludzi, którzy działki na sprzedaż nie wystawili. Inna sprawa jeśli chcesz koniecznie tę działkę i dajesz np. 100tys za ar - wtedy można uderzać.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 17-06-2019 o 14:29
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ciekawe czy zwolennicy pełnej jawności ksiąg wieczystych, w tym działu II. zdają sobie sprawę o czym mówią? Chcielibyście aby po adresie było wiadomo, że macie kredycik w takim a takim banku w takiej wysokosci a umowa opiewa do roku 2038? Aby każdy obszczymurek , pardon - każdy bliźni pełen ciekawości o sąsiadach mógł zaspokoić swoją ciekawość? Nie sądzę. Skąd biora się dane na stronach płatnych, to już kiedyś pisałem. I za to wy płacicie.

  6. #26

    Domyślnie

    Wow, nie wiedziałem że wywołam taką dyskusję. Temat faktycznie jest ciekawy i dość..w kraju niedograny.
    Sam prywatnie jestem zwolennikiem ochrony danych osobowych i nie powiem..zdziwiłem się, że jako nieruchomościowy laik na zwykłym geoportalu znajduję nr działki i za jego pośrednictwem za cenę obiadu staję się posiadaczem pełnej KW..i dowiaduję się dalej, że ktoś właśnie tam zaczyna budowę na hipotekę z banku xxx za 900tys. Podjeżdżam dzisiaj na miejsce, widzę rozpoczętą budowę i wiem skąd i za ile. Sam się z tym czuję nie OK..ale jeśli jest taka możliwość, to dlaczego miałem nie skorzystać.
    Odbiłem od tematu. Faktycznie, to jeszcze inna działka ale 2 moje z tematu dalej aktualne. W jednej mam nazwiska i tyle. Wasze pomysły są naprawdę świetne, to mnie tylko utwierdza o poziomie tego forum. To dość nowe osiedle z samymi nowymi domami i ciężko pytać o właściciela tej ze starym nr PESEL. Tak czy siak spróbuję ale i tak najbardziej podoba mi się pomysł z tabliczką Kupię.

    RODO swoją drogą ale możemy powoli zapominać o ochronie danych. Nasze pokolenie będzie już 100% widoczne online.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Może komuś coś zaświta, że na płatnych stronach znajdziesz numery KW nieruchomości które były niedawno w obrocie prawnym, aczkolwiek nie tylko. Działek które nie zmieniały właściciela tam nie znajdziesz. Plus działki ciekawskich, którzy zapłacili pare złotych żeby obejrzeć swoje KW , zamiast zrobic to na stronie bezpłatnej.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pio_FCI Zobacz post
    za cenę obiadu staję się posiadaczem pełnej KW...
    No właśnie to jest dziwne.
    Portale sprzedające KW po adresie lub numerze działki to są zwykli naciągacze, i pierwszy raz słyszę, żeby ktoś dostał od nich prawdziwy numer KW na prywatną działkę.
    Naprawdę dostałeś ???

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    No właśnie to jest dziwne.
    Portale sprzedające KW po adresie lub numerze działki to są zwykli naciągacze, i pierwszy raz słyszę, żeby ktoś dostał od nich prawdziwy numer KW na prywatną działkę.
    Naprawdę dostałeś ???

    Pytanie nie do mnie, ale wielokrotnie korzystałem z takiej usługi i zawsze dostawałem poprawne dane - włącznie z wysokościami hipoteki na nieruchomość itd. To ogromna dziura prawna.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    No właśnie to jest dziwne.
    Portale sprzedające KW po adresie lub numerze działki to są zwykli naciągacze, i pierwszy raz słyszę, żeby ktoś dostał od nich prawdziwy numer KW na prywatną działkę.
    Naprawdę dostałeś ???
    Oj, to bedziesz sie musial nasluchac bo tez wielkorotnie korzystalem i zawsze dostawalem to za co zaplacilem- interesujacy mnie numer ksiegi za rownowartosc, jak tos dobrze napisal, obiadu.

  11. #31

    Domyślnie

    > wielokrotnie korzystałem ...i zawsze dostawałem.

    Nie wierzę wam, na pewno jesteście z mafii naciągaczy i reklamujecie swoje usługi

  12. #32

    Domyślnie

    U mnie skuteczność 3/3.
    Oczywiście, że korzystam z bezpłatnej EKW od ministerstwa ale żeby zdobyć 3 numery poszło już 120zł.
    Artykułów sponsorowanych oczywiście na ten temat jest od groma, tu już nie trzeba reklamować bo google wyłapuje takie zapytania i podpowiada od razu.

  13. #33

    Domyślnie

    spróbuję przy następnej okazji,
    i będę chodził dzień głodny (koszt obiadu)

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Pytanie nie do mnie, ale wielokrotnie korzystałem z takiej usługi i zawsze dostawałem poprawne dane - włącznie z wysokościami hipoteki na nieruchomość itd. To ogromna dziura prawna.
    Płacisz i dostajesz dane które są na stronie. Pytanie jak one się tam znalazły, bo nie sądzę aby ktoś je wklepał. One były zassane z systemu państwowego przy kilku opisanych juz okazjach. Problem polega na tym że tych "okazji" jest stanowczo zbyt dużo. I nikogo to nie dziwi. Urzędnik ci odmówi powołujac się na rodo, automatów nikt nie zapoznał z pojęciem rodo. Bo to głupie maszyny som.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ale jaja. Jestem w szoku. Rozumiem nazwisko właściciela ale informacje o kredycie i jego wysokości?!..

    Co robi sejm czemu nie ogarnie tej luki masakra...

    W czasach gdzie z tym całym rodo są szopki na poziomie kupna biletu na mecz, takie luki w prawie I handel takimi danymi? Przecież to się nadaje do trybunału w Hadze albo innego...
    Ja osobiście nie życzę sobie aby ktoś mógł sobie takie dane o mnie kupić.
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 19-06-2019 o 22:33

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Sprzedają AFAIK tylko numer księgi wieczystej na podstawie adresu. Nie ma tu żadnych danych osobowych.
    Publicznie dostępne są wszystkie dane w KW dla wszystkich. Tylko trzeba znać numer KW. Taki jest sens istnienia KW. Natomiast AFAIK wybrańcy (np. komornicy) mogą wyszukiwać po nazwisku.

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Sprzedają AFAIK tylko numer księgi wieczystej na podstawie adresu. Nie ma tu żadnych danych osobowych.
    Publicznie dostępne są wszystkie dane w KW dla wszystkich. Tylko trzeba znać numer KW. Taki jest sens istnienia KW. Natomiast AFAIK wybrańcy (np. komornicy) mogą wyszukiwać po nazwisku.
    Tak sprzedają tylko numer KW. Ale to jest AŻ numer KW, bo powinien być dostępny tylko dla osób mających interes prawny.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Tak sprzedają tylko numer KW. Ale to jest AŻ numer KW, bo powinien być dostępny tylko dla osób mających interes prawny.
    Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś, kto płaci za numer KW nie miał interesu prawnego. Może chcieć ustanowić służebność, drogę konieczną, kupić czy wydzierżawić działkę, pozwać o coś właścicieli itp.
    Tak czy inaczej gdy sprzedaje ktoś sam numer KW, to nie ma mowy o RODO ani danych osobowych.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No to tylko numer KW czy wszelkie dane z tej KW? Bo się już pogubiłem.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Masz numer KW to masz wszelkie dane ( dz. II = imię, nazwisko, imiona rodziców, pesel) oprócz adresu (wersja dla śmiertelników) .

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony