dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła w domu bez płyty fundamentowej

    Witam, mam pytanie - czy racjonalne jest montowanie PC w domu gdzie są tradycyjne fundamenty? Czytając forum mam wrażenie, że wszycy co maja maja PC mają rownież PF. 5 lat temu gdy rozpoczynalismy budowę nie byłem świadom co to jest PF i planowane było ogrzewanie gazowe. Do wykorzystania mam ok 25 cm na styro i wylewkę. Jaką grubość powinny mieć poszczególne warstwy aby PC miała ekonomiczne uzasadnienie? A może sobie darować zmiany i pozostać przy gazie? Dodam, że planujemy 100% podłogówki i WM. Prosiłym o merytoryczne odpowiedzi, gdyż sporo postów na forum to OF i wycieczki osobiste :/
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał manitou Zobacz post
    Witam, mam pytanie - czy racjonalne jest montowanie PC w domu gdzie są tradycyjne fundamenty? Czytając forum mam wrażenie, że wszycy co maja maja PC mają rownież PF. 5 lat temu gdy rozpoczynalismy budowę nie byłem świadom co to jest PF i planowane było ogrzewanie gazowe. Do wykorzystania mam ok 25 cm na styro i wylewkę. Jaką grubość powinny mieć poszczególne warstwy aby PC miała ekonomiczne uzasadnienie? A może sobie darować zmiany i pozostać przy gazie? Dodam, że planujemy 100% podłogówki i WM. Prosiłym o merytoryczne odpowiedzi, gdyż sporo postów na forum to OF i wycieczki osobiste :/
    Pozdrawiam
    Masz mylne wrazenie, istotnie jest spory procent inwestorow instalujący PC a mający PF izolowaną. ta płyta nie jest warunkiem koniecznym do montazu PC.
    Przy 25 cm na calosc warstwa styropianu moze miec max 16 cm, przy wylewce betonowej. Jest to wystarczające o ile spełnia WT wg których otrzymałes PNB (ale to tylko dla formalnosci). Ja dobrac grubosc izolacji termicznej aby PC miała sens?, najłatwiej mając policzone OZC

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał manitou Zobacz post
    Witam, mam pytanie - czy racjonalne jest montowanie PC w domu gdzie są tradycyjne fundamenty? Czytając forum mam wrażenie, że wszycy co maja maja PC mają rownież PF. 5 lat temu gdy rozpoczynalismy budowę nie byłem świadom co to jest PF i planowane było ogrzewanie gazowe. Do wykorzystania mam ok 25 cm na styro i wylewkę. Jaką grubość powinny mieć poszczególne warstwy aby PC miała ekonomiczne uzasadnienie? A może sobie darować zmiany i pozostać przy gazie? Dodam, że planujemy 100% podłogówki i WM. Prosiłym o merytoryczne odpowiedzi, gdyż sporo postów na forum to OF i wycieczki osobiste :/
    Pozdrawiam
    Na tym forum są ludzie którzy założyli PC zamiast "śmieciucha" w starym domu z kaloryferami.... także słabo czytałeś....
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał manitou Zobacz post
    Witam, mam pytanie - czy racjonalne jest montowanie PC w domu gdzie są tradycyjne fundamenty?)
    Poczytaj;https://forum.muratordom.pl/showthre...BCycie-energii
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    mam zwykłe fundamenty
    pompa śmiga
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuje, za odpowiedzi. Tak więc temat PC mogę ciągnąć dalej.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli zastanawia się Pan nad zastosowaniem pompy ciepła do swojego budynku, zachęcam do zapoznania się z ofertą marki Buderus w której znajdują się powietrzne oraz gruntowe pompy ciepła z rodziny Logatherm. Posiadają one jeden z najwyższych współczynników COP na rynku oraz cechują się solidnym wykonaniem. Urządzenie wyposażone jest w nowoczesny regulator HMC 300 z możliwością zastosowania regulatora pokojowego oraz ma wbudowany moduł internetowy, pozwalający na sterowanie pompą za pomocą smartfona. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...rm-wpl-ar.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał manitou Zobacz post
    Witam, mam pytanie - czy racjonalne jest montowanie PC w domu gdzie są tradycyjne fundamenty? Czytając forum mam wrażenie, że wszycy co maja maja PC mają rownież PF. 5 lat temu gdy rozpoczynalismy budowę nie byłem świadom co to jest PF i planowane było ogrzewanie gazowe. Do wykorzystania mam ok 25 cm na styro i wylewkę. Jaką grubość powinny mieć poszczególne warstwy aby PC miała ekonomiczne uzasadnienie? A może sobie darować zmiany i pozostać przy gazie? Dodam, że planujemy 100% podłogówki i WM. Prosiłym o merytoryczne odpowiedzi, gdyż sporo postów na forum to OF i wycieczki osobiste :/
    Pozdrawiam
    Witam,

    Pompa ciepła może być zamontowana w budynkach starszego typu więc nie ma znaczącej różnicy czy budynek posiada tradycyjne fundamenty czy płytę fundamentową. W obydwu rozwiązaniach pompa ciepłą będzie pracowała bez problemu .Technologia wykonania budynku oraz izolacja ma wpływ na zapotrzebowanie na energię, więc do prawidłowego doboru pompy ciepłą zaleca się wcześniej wykonanie OZC.
    Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem sprawdzonej pompy ciepła do swojego budynku, to zachęcam do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Junkers - Bosch z rodziny Bosch Compress. Nasze pompy ciepła, cechują się solidnym wykonaniem oraz posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Marka Junkers-Bosch oferuje gwarancje na swoje pompy ciepła do 5 lat.
    W sprawie doboru odpowiedniej pompy ciepłą zachęcam Pana do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Kontakt do nich można znaleźć w wygodnej wyszukiwarce, dostępnej na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Więcej informacji o naszych pompach ciepła z rodziny Bosch Compress, znajduje się na stronie: http://www.junkers.pl/produkty
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers - Bosch

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony