dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dasz gwarancję, że chudziak nie pęknie?
    Jak połączysz hydroizolację spod ścian z resztą płaszczyzny tak, żeby bez siatki łączenie nie pękło nawet, jak chudziak nie pęknie?
    Masy KMB mostkują rysy do 2-3mm (te droższe).
    Zamiast byle "chudziaka" lepiej wylać beton trochę wyższej klasy i dopilnować odpowiedniego zagęszczenia wewnątrz fundamentów (trochę lepszym materiałem niż 'piach z wykopów'). Oba te lementy podnoszą koszty, ale na tyle nieznacznie, że warto tego przypilnować, by uniknąć paru kłopotów, nie tylko przy kładzeniu hydroizolacji.
    Połączyć można np. taśmą uszczelniającą kauczukową zatapiając w masie. KMB klei się do papy też. Taśma może dodatkowo zabezpieczyć dylatację między 'chudziakiem' a ścianą fund, gdyby jednak ktoś niedopilnować zagęszczenia zasypu i podłoga siadła.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  2. #22

    Domyślnie

    Witajcie.

    Dziękuję*za wszystkie rady.

    Po dokładnym oczyszczeniu i oględzinach chudziak nie nadaje się*raczej do położenia bezpośredniego styro. Skułem strupy, ale są*większe wybrzuszenia, fałdy, dołki. Z tego co się orientuję jest to w granicach norm (poza tą nieszczęsną różnicą 5cm po skosie). Na stropie powierzchnia jest bardziej upstrzona. To zmusza mnie do jakiegoś*sposobu na proste wyrównanie powierzchni.

    BTW: Czytając wiele wątków a także wszystkie odpowiedzi tym, z papy raczej zrezygnuję i pozostanę przy dwóch warstwach folii. Nie chcę*doktoryzować się z tego czy papa lubi styropian czy nie, czy śmierdzi czy nie, itd. W projekcie mam folię, ktoś*to przemyślał, będę trzymał się tego.

    1. Czy mogę wyrównać te nierówności chudziaka i stopu perlitem (tj. pod folią)? Czy może jednak lepiej mokry piach + cement?
    2. Czy na folii mogę podsypać ubytki perlitem w celu wypoziomowania pierwszej warstwy styro?
    3. W jednym miejscu (na dł. ok 1.5m) musiałem wejść w chudziak*z odpływem skroplin na jakieś 2cm pod jego poziom. Tj. rura ma spadek z kilku cm do powiedzmy -2cm. W jednym miejscu będzie musiało być dziursko w folii na tę*rurę. Jak to ogarnąć?
    4. Jakiej grubości dać folię? Dwie warstwy 0.5mm + 0.3mm będzie ok?

    Pozdrawiam!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony