dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Budowa domu na działce rolno-budowlanej

    Witam

    Otóz sprawa jest taka moja babcia posiada działke rolno-budowlaną chciałbym dostać kawałek działki rolnej około 20ar i zbudować dom. Problem jest taki ,że na planie zagospodarowania działa gdzie chce budować jest działką rolną i można na niej zbudować tylko na cele produkcyjne.

    Czy jeśli działka jest budowalno-rolna można budować na tej działce rolnej dom, jeśli babci na przykład pójdzie po pozwolenie na budowe a potem mi ją odda. Prąd i woda bedzie na działce bo już się pytałem.

    Czy istnieje takie coś jak punktowa zmiana planu aby tylko dla jeden działki zmienić plan nawet jeśli by to kosztowało?

    Czy można cokolwiek zrobić czy czekać na uchwalenie nowego planu rozważam nawet zostanie rolnikiem ale bardziej interesował by mnie wariat nie rolnik.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Blusik ; 22-06-2019 o 21:06

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć,

    budowa na terenie rolnym sprzecznym z zapisami miejscowego planu będzie niemożliwa. Starostwo odmówi wydania pozwolenia na budowę ze względu na niezgodność z planem. Można wnioskować o zmianę planu dla jednej działki, ale nie sądzę żeby ktoś uruchamiał całą procedurę z tego względu (taka sama jak przy uchwalaniu planu). Sprawdź jakie przeznaczenie jest w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Jeśli jest tak jak w miejscowym planie to trzeba dodatkowo zmienić studium. Jeśli w ogóle by się udało to zajmie pewnie kilka lat.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony