dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Mieszkanie 74 m.kw prośba o pomoc.

    Cześć. Planujemy zakup mieszkania 4 pokojowego metrażu 74 m.kw. Chcemy zrobić z niego 3 pokoje. Rodzina 2+1 ale kto wie może kiedyś 2+2 albo 2+3, albo... choć do tego czasu może stać będzie na coś większego. Lubimy razem pichcić wiec zależy nam na możliwie sensownym rozmiarze blatu do przygotowywania jedzenia. Telewizji oglądamy mało i w sumie zastanawiamy się czy telewizor wogóle jest nam potrzebny. To co ważne to w salonie (o ile zmieniamy na 3 pokoje) musi znaleźć się miejsce na biurko z monitorem do pracy. Może warto rozważyć opcje ze ten monitor będzie spełniał w jakimś stopniu funkcje telewizora, czasem jakiś film. Zastanawiamy się również nad tym czy nam potrzebne są dwie łazienki.

    Rzut:

    cl.ly/865a25ecf2df

    lub jeśli komuś wygodniej

    dropbox.com/s/u9j8ppr7v6s999j/rzut.jpg?dl=0

    i w załączniku
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	431726  
    Ostatnio edytowane przez Pokojowy ; 23-06-2019 o 11:04

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Propozycja takiego układu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	432349

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawa koncepcja, takiej nie przewidziałem, ale:
    1. Chcemy aby duży pokój miał przynajmniej 30 metrów
    2. Nie potrzebujemy 2 łazienek, raczej z drugiej chcemy zrobić schowek na mąki, płatki i różne przetwory, bo lubimy + do tego widziałbym tam suszarkę.
    3. Nie jestem pewien czy dobrym pomysłem w utworzonej łazience przy sypialni rodziców jest przeniesienie umywalki, nie wiem jak z podłączeniem odpływu.
    4. Może jednak fajnie mieć duży telewizor i czasem coś obejrzeć

    Nie mniej jednak bardzo dziękuję, ciekawa propozycją! Ktoś jeszcze się odważy i wesprze pomysłem?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ścianka osłaniająca biurko nie musi być murowana:

  6. #6

    Domyślnie

    Kolejna ciekawa propozycja. Podoba mi się*pomysł z zrobieniem wnęk na szafy i biurko w pokoju dziecięcym ale obawiam się że spowoduje to gorszą*ustawność*pomieszczeń, dodatkowo wnęka zasłoni dostęp światła dziennego do biurka. Za to usytuowanie biurka do pracy w salonie interesujące. Nie wpadłem na takie ustawienie wcześniej.

    Robi się co raz ciekawiej i odważniej. Ktoś jeszcze chciałby zaszaleć?

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Hej, co myślicie o taki ustawieniu salonu?

    Wyspa, stół sofa 3 osobowa, fotel soliki kawowe, szafka TV i Mały regał. No i zabudowa kuchenna. Obok sypialnia rodziców i na ojcu pokój dziecka.

    Wnęka w salonie przeznaczona na ukryte biuro w szafie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	439599

  9. #9

    Domyślnie

    Czy ukryte biurko w szafie będzie dobrze oświetlone?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy pracy z komputerem naturalne światło nie pomaga.
    Ale ja się bardziej obawiam niewielkiej przestrzeni do przechowywania. Za mało szaf.

  11. #11

    Domyślnie

    Biurko będzie miało doświetlenie oczywiście. Ale bez przesady, jest to praca w 98% przy komputerze nadużyć monitorze.

    Jeżeli chodzi o szafy, to w pokoju dziecięcym oczywiście będzie szafa, w sypialni dodatkowo szafki nocne, i swat też garderoba na przeciwko pokoju dziecka no i na wejściu będzie też w korytarzyku szafka. Tak że szafek planujemy sporo, i jeszcze w salonie regał na książki, chodzi mi o Wasze zdanie na temat ustawienia stołu, wyspy, sofy... Nie chce zmieniać ustawienia telewizora bo tam będzie wszystko gotowe do podłączenia. I chcę też aby w razie czego łatwo można było przywrócić 4 pokój.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony