dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    o5am

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Kiełczów
    Kod pocztowy
    55-093
    Posty
    5

    Domyślnie Katalpa - problem z mszycami, prawdopodobnie...

    Hej

    Mam taki problem z mszycami na moim drzewku przed domem, do końca nie wiem czy to są mszyce, ale z tego co porównywałem moje zdjęcia z tym co widzę w internecie to są to prawdopodobnie one.

    OBJAWY:
    Drzewko w tamtym roku zostało zaatakowane podobnie i skończyło się to tym że z niego kapała taka brązowawa kleista substancja. W tym roku już 3 razy było pryskane przeciwko mszycom środkiem Karate i jak widać szkodnik i tak się zadomowił. Dodatkowo na drzewku jest taki niby biały porost, nie wiem czy to też jakaś choroba.

    Dziś po odkryciu zainfekowane listki pozrywałem, jednak w samej górze korony też widzę że liście są pokryte tym szkodnikiem... proszę o pomoc czy to na pewno mszyce i jakim środkiem je zaatakować. Za 3 tygodnie jadę na 4 tygodnie do szpitala i nie chciałbym zobaczyć po powrocie drzewka w smole.

    Z góry dzięki za pomoc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	detal.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	431739Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0521.JPG
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	431740Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0511.JPG
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	431741Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0508.JPG
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	431742Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0505.JPG
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	431743

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wolno stosować pod rząd tego samego środka chemicznego, bo owady bez problemu się uodparniają.
    Opryski robi się naprzemiennie różnymi środkami (różna substancja czynna a nie różna nazwa!). Możesz też próbować ze środkami olejowymi czy na bazie mydła - ale bezpośrednio na owady - czyli pryskać spodnią część liści.

    To jest wzorcowa mszyca a na korze chyba bawełnica korówka.

  3. #3

    Domyślnie

    Po spalonej trawie widać, że raczej to drzewko rzadko "widzi" wodę! Stres wodny, drzewko słabnie i robale atakują. Częściej podlewaj tylko nie chemikaliami!

  4. #4

    Domyślnie

    Też mam Katalpę- jednak nie szczepioną, a naturalną, która będzie wygląda jak w naturze. Nigdy nie zrozumiem jak ludziom mogą się podobać tak sztucznie wyglądające drzewa...
    Ile trzeba dziś latać by kupić coś w miarę naturalnego. Świat wariuje

  5. #5

    Domyślnie

    Hahah, okazuje się na odwrót. Trzeba dużo się nabiegać aby kupić ładną katalpę (surmia bignoniowa 'Nana'). Odpowiednia grubość pnia, dobre szczepienie i na odpowiedniej wysokości, ładnie wyprowadzona korona i bogaty system korzeniowy. Natomiast zwykłą katalpę łatwo uzyskać z nasion.
    Mnie podoba się i jedno i drugie. Odmiana nana ma ciekawa formę, pasującą dokładnie do takich miejsc jak na zdjęciu, gdzie właściciel nie mógłby sobie pozwolić na czysty gatunek, bo po kilku latach musiałby biegać z piłą i to dopiero by paskudnie wyglądało takie okaleczone drzewo. Odmiana nana jest formą sterylną, nie kwitnie (dla mnie to akurat wada).
    Można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie - są jeszcze odmiany z czerwonymi przyrostami, pstrokate, żółte. Ogólnie każde jest inne i zarazem piękne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony