dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Andrzej_64

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-337
    Posty
    1

    Domyślnie Ocieplenie domu z bala od środka

    Witam Koleżeństwo,
    Wkrótce rozpoczynam budowę domu z bala płaza 18 cm. Ocieplenie domu od środka chciałbym wykonać sam. Brakuje mi jednak wiedzy co do wykonania niektórych prac z tym związanych. Układ warstw ściany przewiduje folię wiatroizolacyjną na ruszcie ocieplenia od strony bala. Nie wiem w jaki sposób ją zamocować do rusztu aby zachować ciągłość. Ponadto nie udało mi się znaleźć w internecie sposobu mocowania rusztu do ściany. Na jednej ze stron wspomniane było, że mocuje się go (ruszt) na uchwytach pozwalających na pracę ściany góra-dół ale nic ponad to.
    Będę wdzięczny za wszelkie wyjaśnienia.
    Andrzej

  2. #2

    Domyślnie

    u mnie robotnicy przykręcili od środka domu po obu stronach każdego okna tak 30cm od końca otworu okiennego bale pionowo takie 15x15cm w których nacięli
    piłą motorową pionowe otwory takie 10cm długie i przykręcili je do ściany śrubami z dużą podkładką tak żeby śruba mogła się przesuwać w tym otworze jak ściana będzie osiadać. Mam nadzieję że da się to wyobrazić z opisu. tak myślę w tą techniką można zrobić resztę ścian. Co do folii to u mnie ma ona być odsunięta 2cm od ściany jakoś. Tak myślę że poprzybijam listewki pionowo i do nich zszywaczem przymocuję wiatroizolację.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lekcio

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-133
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Może napisz dlaczego chcesz go ocieplać od środka.
    Ocieplanie od środka nie należy do łatwych i większości przypadków prowadzi do katastrofy.
    Napisz proszę o co chodzi z tą katastrofą. Ja też zamierzam ocieplić od środka.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał lekcio Zobacz post
    Napisz proszę o co chodzi z tą katastrofą. Ja też zamierzam ocieplić od środka.
    Katastrofa jest taka że w większości kończy się to zawilgoceniem ale dokładniej wyjaśni stos.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #5

    Domyślnie

    A czemu nie wystarczy ocieplanie od zewnątrz? Dasz 25 cm styropiany i powinno wystarczyć.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Bo nie o to pytano, bo dom jest z "zielonego" bala, bo ktoś chce zachować elewację z bala, bo między styro a drewnem powinna być przestrzeń wentylowana i 25cm jest bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 13-01-2020 o 19:41
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #7

    Domyślnie

    No moim zdaniem od zadniej strony te ocieplanie od środka. Chyba że ktoś i tak zamierza wykańczać płytami z regipsu czy OSB. Ja robiłbym odwrotnie te grube płazy od środka a na zewnątrz dechy calówki, przebrane aby bez rdzenia były(ogranicza pękanie) licowane razem z pionowymi półbalami na wzór konstrukcji sumikowo łątkowej.
    No ale jak ktoś upiera się przy ocieplaniu od środka to traci metraż , bo ten decymetr musi dać dla norm paneli z wełny drzewnej czy skalnej. A tu będę usiłował namówić na płyty magnezowe owszem dużo droższe, ale nie trzeba kłaść podwójnie i wytrzymałość 1500 stopni bodajże w dodatku wycisza. Olewając medycynę niekonwencjonalną i jej zasady orgonowe mozna pokusić się o maty wielowarstwowe para warstw aluminium minimum

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar MAT.pl
    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    8

    Domyślnie

    Użyłem do ocieplenia domku letniskowego drewnianego powłoki (farby) termoizolacyjnej bezbarwnej, aby zachować wygląd drewna, zakonserwowałem i dociepliłem budynek nie zmieniając jego wyglądu, efekt jakbym dokleił ok 12 cm styropianu, problem rozwiązany łatwo i rozsądnym kosztem. To samo wykonałem na dachu (gonty).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony