dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Trawa na żwirze

    Dzień dobry,

    Mam dość mały ogródek 30m^2. Trawnik, który się tam znajdował był w opłakanym stanie. Niby zielona trawa z dużą ilością chwastów. Postanowiłem usunąć wszystyko i przekopać. Jest to mały ogródek w centrum miasta (mieszkania parterowe mają taki dodatek). Przy przekopywaniu okazało się, że pod starym trawnikiem są tylko kamienie zmieszane z glebą. Mnóstwo małych kamyczków, jakby żwir. Postanowiłem wyrównać teren i zasypać to około 2cm warstwą gleby do trawników (zakupiona w jednym z marketów budowlanych). Na to posiałem trawe i ostrożnię przegrabiłem aby nie wyciągnąć żwiru na wierzch.

    Trochę mnie martwi czy cokolwiek tu wyrośnie, a z drugiej strony była tu trawa. Jakie są wasze doświadczenia?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trawa wyrośnie na żwirze bez problemów. ale trzeba codziennie podlewać i często nawozić.
    Na stadionowych boiskach rośnie na żwirze i symbolicznej warstwie ziemi.

  3. #3

    Domyślnie

    Bez problemu, ważne żeby na powierzchni nie było kamieni i żeby ogólnie na głębokość kilkunastu cm warstwa była przepuszczalna dla powietrza i wody. Koniecznie podlewać rano i późnym popołudniem. Ja po dosiewce podlewałem nawet 3 razy dziennie.

  4. #4

    Domyślnie

    Hahaha, superdrenaż. Znam gościa co położył trawnik z rolki na kostkę betonową!!! Dopóki podlewał było super, raz zapomniał i skwarki.
    Ogólnie to lepiej masz niż byś miała np. podłoże gliniaste lub ilaste. W zimie i po ulewach masakra.
    Nie zapominaj lać (nie podlewać) w upalne dni, a będzie super.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony