dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Garaż w granicy w sytuacji gdy ganek sąsiada jest mniej niż 1,5m od granicy.

    Widziałem wątki o budowie garażu w granicy działki ale nie widziałem identycznego.
    Chciałbym postawić garaż w granicy lub przy granicy działki. Chcę zrobić to zgodnie z przepisami, na zgłoszenie. Działka ma 16,5 m szerokości. Brak MPZP. Garaż poniżej 35 m2.
    Problem w tym, że sąsiad ma dobudowany do swojego domu ganek, którego ściana z oknami znajduje się w odległości 1,35 m od granicy działki.
    Na mapkach, które załącza się do zgłoszenia, jakie widziałem w sieci, zaznacza się odległość od granicy działki do zabudowań sąsiada. Nie wiem czy sąsiad dobudował ganek zgodnie z prawem czy nie i nie chciałbym go niechcący wkopać.
    Z drugiej strony zależy mi trochę na czasie i nie chciałbym czekać na daremno m-c czasu jeśli sprawa jest z góry przegrana.
    Jak sądzicie, czy w mojej sytuacji są szanse na uzyskanie zgody na budowę garażu w granicy działki?

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda na to, że są szanse. Ściana od strony granicy będzie ścianą oddzielenia ppoż REI60.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Wygląda na to, że są szanse. Ściana od strony granicy będzie ścianą oddzielenia ppoż REI60.
    Dzięki za odpowiedź.
    Rozmawiałem z sąsiadem odnośnie jego ganku. Z tego co mówił, ganek już był dobudowany gdy kupowali ten dom. Ganek był konstrukcją drewnianą obitą płytami OSB. Po kupnie domu, wstawili nowe okna, ocieplili i tak sobie stoi. Niczego nigdzie nie zgłaszali czyli samowola budowlana.
    Jakie są szanse na to, że składając zgłoszenie, niechcący wkopię sąsiada z jego gankiem? Starsi ludzie i nie chciałbym narobić im kłopotu.
    Czy urząd robi jakąś wizję lokalną czy tylko sprawdzają wniosek pod kątem przepisów i na tej podstawie podejmują decyzję?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony