dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ile dawać kasy ekipie w czasie budowy ?

    Jak w temacie - słyszałam różne zdania, powiem jak jest u mnie:

    Buduja naraz dwa domy mój i moich przyjaciół na działce obok. Za obydwa mają dostać 31.000 (mój 16.000, znajomych 15.000) wszystko oprócz balchy na dachu. Jesteśmy na etapie zalewania stropów - ekipa jest OK, jesteśmy z nich bardzo zadowoleni, ale co tydzień chcą dostawać kasę i tak już do stropów dalismy im łącznie 14.500 zł, więc zostało jeszcze do końca 16500 zł jak myslicie - ile zostawić na koniec pracy ? - czy 10.000 zł na koniec wystarczy, czy może za mało, żeby się do końca starali ? proszę o porady

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie większość jest zrobiona - pozostało uzupełnienie drobnych tematów - gdzieś nam zabraklo nadbitki, trzeba uzupełnić scianki bo dojechal materiał którego niesttey w niewielkiej ilosci tez zabrakło, podkuć strop w miesjcu gdzie szalunek troszkę puscił - na koniec zostało nam 6 000 do zapłaty - będzie juz jako ostateczne rozliczenie.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pasco

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    U mnie było płacenie po wykonaniu etapu. Tak jest najbezpieczniej. Pierwsza wypłata - po zrobieniu stropu, druga - po zakończeniu szczytów.

  4. #4

    Domyślnie

    Wg mnie można płacić za wykonane roboty i wbudowane materiały + ew. zaliczka na materiały.

    Mój wykonawca co mniej-więcej 3 tygodnie przedstawia mi jakie prace wykonał, robimy odbiór i płacę za te roboty i zużyte materiały. Do tego daję zaliczkę na materiały (część osób będzie zaraz przeciwna).

    Podziel sam lub z pomocą ekipy pozostałe prace na etapy i oszacuj koszt każdego z nich (robocizna + materiał) i wg tego płać.

    Nie widze powodu, żeby nie płacić za wykonane prace od razu po ich zakończeniu,

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    i_ska

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    861
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    U mnie podobnie daję im co tydzień po 1000 zł nazbierało sie już 10 000 tyś zostało 4 000 zł chyba nie oszukają mnie bo chcą robić u mnie wykończeniówkę i dom szykują sobie tak żeby mieć jak najmniej pracy z tynkami

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony