dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Dokładnie dwa lata temu ociepliłem dom za 18tyś (16cm styro). Teraz za dokladnie taki sam dom (na bazie tego samego projektu), ta sama firma wyceniła na 26tyś. Nawet pracownicy ponoć są ci sami. To i tak jest łagodny przykład. Cen uslug zwlaszcza dekarskich, ciesielskich zdrożaly w ciagu dwoch lat o 70-80%
    Zaczynając teraz budowę trzeba być albo bardzo bogatym albo szalonym (zwłaszcza na zachoód od Wisły).

  2. #22

    Domyślnie

    nikt nikomu nie broni postawić dom za 200ts zł (w stanie do zamieszkania). możecie nawet zrobić ligę tych co pobudują taniej.

    ale nie pisz, że to są typowe ceny bo normalny człowiek budujący dom i pracujący na etacie za taką kwotę nie pobuduje.

  3. #23

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem ale za 200 to można wybudować ...spory garaż.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No to mieszkam w "sporym garażu" ogrzewanym gruntową PC. Wszystko za 225k.
    Napisz coś o swoim "garażu" - metraż, ocieplenie, okna (producent, typ) system grzewczy, wykończenie wnętrz, pokrycie dachu i typ więźby, brama garażowa i napęd (producent), itp. Czekam.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Przeczytaj jeszcze raz co napisalem, ale tym razem ze zrozumieniem.
    Podaję dzisiejszy koszt budowy domu 35m2.
    Uważasz, że wybudujesz obecnie dom 7x12m2 SSZ za 80tyś - ja uważam, że bredzisz. Ceny przez 10 lat wzrosły dużo bardziej niż się Ci wydaje. Teraz firmy w Szczecinie wołają 80-100tyś za samą robociznę SSO przeciętnej wielkości domu. A gdzie materiały, koparka, geodeta, kierbud, okna, drzwi itp?
    Co do domu 35m2 to również nie możliwe za 35tyś SSZ systemem zleconym. Chyba, że mówimy o typowej altance na działkę ROD a nie o domu do całorocznego zamieszkania zgodnego z aktualnymi normami.

    Rok temu płaciłem za tynki gipsowe 24zł brutto za m2. Teraz sąsiad, zamówił ekipę już po 36zł netto!
    Rok temu przeżywałem, że zapłaciłem 160-parę złotych za m2 elewacji - razem ze wszystkim wyszło 43tyś ze elewację przeciętnego domku w systemie Caparol. Dziś jak patrzę ile ludzie płacą to ja jeszcze miałem "tanio". Szkoda mi ludzi, którzy przeczytają brednie tu na forum, że dom 7x12m2 "teraz by kosztował 80tyś SSZ" bo ktoś przeczyta i naprawdę uwierzy, że tak tanio się wybuduje, dlatego piszę o tym jakie są realia.

  6. #26

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=VbwLr6xaGeU

    Tutaj macie koszty kapitalnego remontu pod klucz kawalerki - 155tyś PLN

    Zapamiętajcie sobie słowa klucz: REMONT | KAWALERKI | 155tyś PLN (na meblach kuchennych z ikei, także powiedziałbym, że średni standard).

    Więc za 200tyś domu nie można wybudować ekipami, chyba, że 35m2 - budynek gospodarczy na zgłoszenie.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Napisz coś o swoim "garażu" - metraż, ocieplenie, okna (producent, typ) system grzewczy, wykończenie wnętrz, pokrycie dachu i typ więźby, brama garażowa i napęd (producent), itp. Czekam.
    On się budował 10 lat temu i pewnie większość rzeczy robił sam, nie warto z nim rozmawiać - żyje w innym świecie.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Napisz coś o swoim "garażu" - metraż, ocieplenie, okna (producent, typ) system grzewczy, wykończenie wnętrz, pokrycie dachu i typ więźby, brama garażowa i napęd (producent), itp. Czekam.
    A mnie jeszcze ciekawi w jakim rejonie polski powstał ten “dom”?
    Pozdrawiam
    Katka

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Panowie ale po co się produkujecie. W pierwszym moim poście dobrze zdiagnozowalem pacjenta jak widać.

    Ciagnijcie to dalej, a skończy się na cięższych inwektywach.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Bredzisz kolegi i nie mam zamiaru z Tobą dyskutować.
    Ty wiesz wszystko lepiej, tylko jakoś nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie autora wątku.
    Przecież dyskutujesz. Odpowiedziałem na pytanie autora wątku - 275tyś SSZ 190m2 po podłodze.
    Autor wątku chyba potrafi 275 podzielić na 190 a wynik pomnożyć przez swój metraż? Może mu wyjść cena w podobnych okolicach bo też mam dom z dachem dwuspadowym i poddaszem użytkowym no i nie budowałem 10 lat temu aby komuś pisać ile zapłaciłem za swój dom. A dokładnej kwoty to przecież nikt mu nie napisze bo nie wie jakie ma warunki gruntowe, jakie materiały, projekt itd. Dokładny kosztorys to może zlecić komuś a nie pytać się na forum. Orientacyjnie to mu napisały osoby, które teraz się budują.

  11. #31

    Domyślnie

    Bytam bo sam nie jestem w stanie zrobic bundamentów scian davhu i okien reszte potem moge zrobic ale to na czym sie nie znam to nie biore sie za to

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    https://www.youtube.com/watch?v=VbwLr6xaGeU

    Tutaj macie koszty kapitalnego remontu pod klucz kawalerki - 155tyś PLN

    Zapamiętajcie sobie słowa klucz: REMONT | KAWALERKI | 155tyś PLN (na meblach kuchennych z ikei, także powiedziałbym, że średni standard).

    Więc za 200tyś domu nie można wybudować ekipami, chyba, że 35m2 - budynek gospodarczy na zgłoszenie.
    Chyba niedokładnie obejrzane.
    Pomijając fakt, że ten remont dotyczył też wyburzania i przenoszenia wszystkich działówek (co raczej nie dzieje się zbyt często na budowie nowego domu z choć trochę przemyślanym projektem), to tam jest parę rozwiązań trochę droższych niż "meble z Ikei" (korpusy może i średnia półka z Ikei, ale blaty już kwarcowe - sprawdzić po ile kwarc u Szwedów - więc wie pan, komfort... meble na zamówienie, zabudowy od stolarza prawie w każdym pomieszczeniu, etc.). Plus projekt aranżacji wnętrza za 7000PLN (serio?). Serio, kto tu na forum liczy do kosztu budowy projekt wnętrza (no OK, w Dziennikach spotkałem ze dwa przypadki)?
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  13. #33

    Domyślnie

    Jestem w trakcie budowy małego domu, którego niektórzy uważają za wiekszy garaż, o powierzchni 95 m2, na działce 800 m2. W tej chwili będę miał zakładana hydraulikę , ogrzewanie i wylewaną posadzkę. Dotychczas wydałem ok 250 000 zł. W tym działka 50 tys, projekty i wszystkie papiery i pozwolenia. Ogrodzenie, fundamenty, ścianki działowe, ocieplenie, sufity podwieszane i kostkę przed domem mam zamiar zrobić albo juz zrobiłem SAM. Planuje wydać na budowę jeszcze ok 150 000 zł. Czyli razem wyjdzie ok 400 000 zł z kompletnym wykończeniem domu, ogrodu, ogrodzenia. Sama budowa myślę, że bedzie stanowiła ok 300 000 zł. Dodam jeszcze, że raczej materiały wybierałem ze średniej półki. Sądzę, że jak bym wszystko zlecał to spokojnie do tej ceny należałoby doliczyć 100 000 zł. Pozdrawiam!

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymon_rysiu Zobacz post
    Planuje wydać na budowę jeszcze ok 150 000 zł. Czyli razem wyjdzie ok 400 000 zł z kompletnym wykończeniem domu, ...
    To ile planujesz a ile wydasz to dwie rozne sprawy. Wróc za 2 lata jak skonczysz dom i podziel sie wtedy wnioskami.
    Ja też na dom z działka planowałem wydać 430tyś. a wydałem 550 i jeszcze czekam na brukarza, kolejnego ktory ma w d... podjazdy i ogrody prywatne bo ma tryliard innych wiekszych powierzchniowo inwestycji.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    KOMPLETNE WYKOŃCZENIE DOMU - temat rzeka...
    Dla jednego oznacza tylko tyle, że może się wprowadzić i przez następnych parę lat DOKAŃCZAĆ inwestycję.
    Dla drugiego oznacza podlewanie trawnika i ewentualne dosadzenie zieleniny.
    Różnica między tymi dwoma podejściami do tematu, na przykładzie domu 150 m2, .może wynieść tylko i aż 100.000 zł.

  16. #36

    Domyślnie

    Nie rozumiem, po co planowałeś skoro wydałeś ponad 100 tys więcej. Jak narazie tyle ile zaplanowałem i skostorysowałem to tyle wydałem. Trzymam się ściśle kosztorysu i jak założyłem na płytki 100 to tego się trzymam a nie wydaje nagle 200. Wolę kupić rzeczy tańsze ale wykończyć cały niż robić jak niektórzy że lodówka 2 drzwiowa za 8 tsyięcy a stołu w salonie nie ma.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcelajasinska121

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Lwówek Śląski
    Kod pocztowy
    59-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Pytanie jak do wróżki. Wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz

  18. #38

    Domyślnie

    Witam remont kapitalny domu parter + podasze użytkowe 140m2 po podłodze dom czesciowo murowany częściowo z bali powojeny remont obejmował
    -zmiana konstrukcji dachu na wielospad
    -instalacja elektryczne
    -przyłącze gazowe do działki i do domu
    -instalacje co i cwu
    -2 wylewki + izolacja 15 cm styro
    -parter podlogowka /góra grzejniki
    -wszędzie nowe regipsy i sufity gdzie niegdzie dekoracyjne
    -dach 230m2 wełna rocwool 25cm
    -nowa podłoga na podaszu z osb + ścianki i zabudowy
    Obecny stan wszystko po szpachlowaniu zrobiona kotłownia na tip top z piecem gazowym vaillant exluziwe eco tec działka wyprzatnieta był syf posadzone tuje plac wyrównany działka 20ar obecny koszt remontu z kupnem nieruchomości 120 tys w tym piec uzyskany z programu czyste powietrze pozdrawiam
    Firma robiła tylko dach reszte ja pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie

    Rok budowy 2017
    Dom 17/10, poddasze użytkowe, dach dwuspadowy, materiał + robocizna do stanu surowego otwartego 180 tys, stan deweloperski na dziś 330 tys

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony