dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie Koszty budowy domu

    Witam potrzebuje informacji od osob ktore zlecily budowe domu komus
    Moj dom ma wymiary 10x12m
    Poddasze urzytkowe
    Dach 2 spadowy najprostszy
    Potrzebuje wiedziec orientacyjnie cene stanu surowego otwartego

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Dodaj jeszcze z 20 pkt do tej specyfikacji to moze ktos zaryzykuje orientacyjne koszty.

  3. #3

    Domyślnie

    W dzisiejszych czasach przewidywanie budżetu budowy jest jak przewidywanie pogody.

    Z grubsza możesz założyć, że dla typowego domu będzie to gdzieś między 450tys a 1mln, najprawdopodobniej gdzieś w środku.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witaj!
    Jeśli myślisz o budowie domu, zaplanuj od razu kwestie ogrzewania!
    Warto mieć na to również odpowiednią sumę w budżecie. Myślałeś już o tej kwestii?

    Potrzebujesz porady? Chętnie pomogę!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek17-18 Zobacz post
    Witam potrzebuje informacji od osob ktore zlecily budowe domu komus
    Moj dom ma wymiary 10x12m
    Poddasze urzytkowe
    Dach 2 spadowy najprostszy
    Potrzebuje wiedziec orientacyjnie cene stanu surowego otwartego
    Liczysz na wróżkę . Ceny samej robocizny w zależności od regionu mogą się różnić nawet dwukrotnie. Nie mówiąc już o całej reszcie niewiadomych.
    Pozdrawiam
    Katka

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Mój dom
    7 x 12m
    poddasze użytkowe
    dach 2 spadowy

    SSZ 70 tyś
    Ile płaciłes za okna, drzwi i dach? No i kiedy?

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    SSZ skończony 10 lat temu.
    Z calym szacunkiem ale nijak się to ma do obecnej sytuacji na rynku, w związku z tym Twoja wypowiedź w tym temacie bez podania tego drobniutkiego szczegółu ma charakter trollowania.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Odpowiem tak: 80tys kosztował mnie dach i okna (bez drzwi zewnętrznych). Dach w tym roku w lutym, a okna zeszły rok, też luty. Dach 215 m2 (dachówka średnia półka) , okien 9 szt (3 szyby i hs - bez niego wyszło by może z 5-6 tys taniej).

    Szkieletowce nie są tańsze od tradycyjnych konstrukcji, chyba że sam wszystko rzeźbisz, ale o tym nie napisałeś, a i autor tematu o tym nie wspominał.

    Wypowiadasz się pomijając bardzo istotne fakty.

    Dom o który jesteśmy pytani przy bardzo dużej ilości pracy własnej będzie kosztował minimum 200tys zł (SSZ).

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Pojęcia nie masz o kosztach budowy domu szkieletowego.
    Dzisiaj taki dom jak mój kosztowałby w SSZ pewnie koło 80k.
    Pokaż mi gdzie, biorę 5 sztuk na pniu...

    130 tyś wyniósł mnie SSZ parterówki 117 m2 na wiązarach (poddasze nieużytkowe), kryta membrana + blacha, okna 3-szyby bez HS-ów -czyli w sumie najtaniej jak się da.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  10. #10

    Domyślnie

    Jak to dobrze że już budowa prawie skończona, bo patrząc na to co się wyprawa na rynku budowlanym to istna masakra. Ceny wykonawstwa poszybowały w górę,materiały poszybowały w górę. Dla wykonawców dobrze dla inwestorów nie do końca. Współczuję tym co teraz zaczynają budowę.

  11. #11

    Domyślnie

    Rok temu prosty dom z dachem 2-spadowym i użytkowym poddaszem 275tyś SSZ, 225tyś SSO.. 190m2 po podłogach. Co do domów po 80tyś... nic tylko budować takie i sprzedawać za 3 razy wyższą cenę, chętni będą się zabijać.

  12. #12

    Domyślnie

    Stos: niestety ale bredzisz. Pisałeś, że wybudowałeś dom 7x12m za 70tyś SSZ 10 lat temu, uważasz, że teraz by kosztował z 80tyś. Ty chłopie myślisz, że przez 10 lat ceny stały prawie w miejscu? Ja z półtora roku temu kupowałem płytę OSB 22mm po 80zł a teraz taka płyta kosztuje 104zł. Materiały i robocizna poszły ostro w górę w ciągu ostatnich 3 lat a co dopiero przez ostatnie 10. Kiedyś jak wydawałem na zakupy w biedronce stówę to wydawało mi się, że jest drogo, ostatnio łapię się na tym, że czasami przekraczam 200zł. Ty żyjesz jakimiś cenami oderwanymi od rzeczywistości. Ja za same okna, drzwi, bramę garażową i rolety zapłaciłem 53tyś (i wcale nie były to produkty premium, raczej standard). A Ty myślisz, że za 80tyś SSZ zrobisz :/ No może zrobisz, ale nie 7x12m zgodnie z aktualnymi standardami.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Kolejny "znafca" kosztów budowy domu.
    Rozumiem, że jak wybudowałeś 10 lat temu, to jesteś bardziej na czasie w cenach niż ja budując na bieżąco.
    Dalej czekam na tą ofertę SSZ za 80 tyś.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ja 230 m2 powierzchni zabudowy wybudowałem SSO za 190 tys pln , w tym papierologia, przyłącza, dach.

    nie demoniuzowałbym tej zwyżki cen materiałów - styropian, pustaki, ceny jakie były takie są
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 28-06-2019 o 11:46

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Też nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?
    Oferty Ci nie dam bo na nią nie zasługujesz.
    Poza tym buduję dla siebie a nie na zarobek.
    Autor wyraźnie pyta o budowę domu 10x12 systemem zleconym. Ty twierdzisz, że koszt to 80 tyś, bo samodzielnie 35m2 wybudujesz za 35 tys. I jeszcze będziesz coś bełkotał o czytaniu ze zrozumieniem....
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    nie demoniuzowałbym tej zwyżki cen materiałów - styropian, pustaki, ceny jakie były takie są
    Nie są. W tamtym roku bloczki BK kupowałem bodajże po 7.80 - kupisz dziś po tyle?
    Za blachę na dach płaciłem 25 zł/m2. Dzisiaj, dokładnie ta sama 32 zł.
    Pamiętam wiosenną promocję bloczków fundamentowych w Bricomanie - sztuka była za 2 zł. W tym roku tez była promocja, tylko sztuka już za 3 zł.

    Tak się składa, że będę budował jeszcze garaż, więc mam porównanie na świeżo.
    Ostatnio edytowane przez Nurek_ ; 28-06-2019 o 12:04
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    nie demoniuzowałbym tej zwyżki cen materiałów - styropian, pustaki, ceny jakie były takie są
    ha ha ha

    kupowałem wełnę mineralna na elewacje we wrześniu 2015r - cena była 19.56 netto /m2
    teraz dokupiłem na kolejny budynek i aktualna cena tej samej wełny to 34.27 netto/m2

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    nie demoniuzowałbym tej zwyżki cen materiałów - styropian, pustaki, ceny jakie były takie są


    13 grudnia 2016 kupowałem XPS synthosa 15cm grubości po 330zł. Dzisiaj kosztuje 460zł.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ok może przesadziłem z tym że ceny nie rosną , akurat kupiłem styropian swisspor lambda 032 za 175 za m3 , dwa lata temu taki grafitowy styro był nawet droższy,
    a i ceny historyczne za pustaki były już droższe niż obecnie...

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    ok może przesadziłem z tym że ceny nie rosną , akurat kupiłem styropian
    Akurat ceny styropianu miały "anomalię" i drastyczny wzrost na początku 2017 r. Złożyło się na to kilka czynników - poczytaj:

    Zmniejszona dostępność surowców lub ich brak są wynikiem nieprzewidzianych zdarzeń, które nastąpiły w kluczowych dla światowej produkcji fabrykach: eksplozja zakładu Wanhua Chemical w Chinach, wybuch jednostki BASF w Niemczech (Ludwigshafen), wstrzymanie części produkcji przez Covestro (3 fabryki w samej Europie), ograniczenie działalności przez DOW Chemical (w tym zaprzestanie wytwarzania niektórych surowców), zamknięcie wybranych linii produkcyjnych przez Momentive, czy nieplanowane zatrzymania produkcji w zakładach należących do Huntsman w Holandii i BorsodChem na Węgrzech.

    I potem ceny spadały (czy raczej normalniały) wraz z odzyskiwaniem mocy produkcyjnych przez fabrykę BASFa i pozostałych graczy.
    To, co ja podawałem to cena jeszcze sprzed zawirowań w porównaniu do cen gdy rynek już doszedł do siebie. Bez problemu znajdziesz takich, co akurat styropian czy chemię kupili w szczycie i teraz jest taniej - ale to wyjątek od reguły, że materiały bardzo podrożały a robocizna jeszcze bardziej. Nie rozumiem, jakim cudem formalnie inflacja jest w okolicach 2%, bo to dotyczy nie tylko materiałów budowlanych.

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    a i ceny historyczne za pustaki były już droższe niż obecnie...
    BK Solbet 500 na początku 2017 roku kupowałem po 7,3 zł z dostawą i rozładunkiem HDS. Ile teraz kosztuje?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 28-06-2019 o 13:12

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony