dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pękająca ściana

    Witam. Zostałem posiadaczem paru pomieszczeń, po odsunięciu mebli które stały 20 lat w jednym z nich pęka ściana.
    Smarowalem gładzią, ale następnego dnia już pękła ściana.
    Pęknięcie jest wzdłuż komina, dodatkowa informacja jest fakt, że podobno osoba, która robiła mury nie murowala na 'mijanke'.
    Czytam o zapobieganiu tego, czytam o jakichś taśmach reperacyjnych ale zapewne to odpada? Kolejna rzeczą jest cerowanie drutem - i tu jest moje pytanie, czy pomoże mi to?
    Czy się z tym nie bawić i iść po prostu w regipsy?
    Chociaż nie ukrywam, że wolałbym twarda ścianę, niz taka delikatna.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.782

    Domyślnie

    Załącz zdjęcia.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Gładź pękła bo ja "ściągnęło" za mocno. Jak chcesz być pewny czy jest dobrze/źle wymurowane to odkuj kawałek ściany i będzie wszystko jasne.

    Zdjęcia przede wszystkim.

  4. #4

  5. #5
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ja bym fugi lekko wydrapał wrzucił cieniutki pręty zbrojeniowe np fi4mm mocna zaprawa a na sam koniec siatka do elewacji na całą ścianę położyć na zaprawie też do siatki potem warstwa gipsu szpachlowego i dopiero gładź , nie do ruszenia . jak mieszkałem a bloku kiedyś na Śląsku to sufit wiecznie pękał co byś nie robił to po każdym tąpnięciu znów były bruzdy i odkąd została połozona siatka to się skończyło .

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Wygląda na to że faktycznie komin się lekko odspoił. Jak chcesz to odkuj dla pewności.

    Najłatwiej i najtaniej byłoby przykleić na to płyty gipsowe. Nie na paczki tylko grzebieniem. Nie będzie gluchego stukanie.

    Możesz oczywiście zerwać tynk, obić to miejsce siatką rabitza i zatynkowac od nowa, ale na ile to pomoże ciężko stwierdzić. Ewentualnie poszukaj jak ludzie radzą sobie z pęknięciami na sufitach (w blokach).

    Tragedii nie ma bo rysa idzie po jednej stronie komina, gdybyś miał dwie równoległe rysy byłoby ciut gorzej.

  7. #7

    Domyślnie

    Gips od tamtego czasu (2tyg) nie pękł, ale też nie jest palone w piecu. Spróbuję tak jak mówi @kryzys i zobaczymy co będzie po zimie. Jak to nie pomoże do dopiero płyty położę.
    Chociaż kusi mnie wersja z sama siatka, nie będę robił sobie roboty w razie czego następnym razem. Dzięki panowie

    Aktualnie usuwam grzyba i pleśń że sciany, a jak tylko się ociepli biorę się za robotę!
    Pozdrawiam i dzięki raz jesio!

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grubaz Zobacz post
    Aktualnie usuwam grzyba i pleśń że sciany, a jak tylko się ociepli biorę się za robotę!
    Pamiętaj, żeby usunąć też przyczynę grzyba, bo inaczej i tak wróci.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  9. #9

    Domyślnie

    W nowych budynkach często pęknięcia ścian powodowane są brakiem powiązania, u znajomych przed zrobieniem elewacji wpuszczali druty dodatkowo fi 12 i solidnie zamaskowali, z tego co wiem pomogło

  10. #10

    Domyślnie

    Dom ma około 20 lat.

    Przyczyną grzyba był brak wentylacji. Dziadka ciągle było zimno, więc nie wietrzyli ani nic, nawet w ramach okien jest zielony nalot.

    Mam jeszcze pytanko, bo porozkuwalem dziury, w ścianie tynk zbiłem oraz pustaka na 6cm(razem z tynkiem), dodatkowo porobiłem dziury na kable w tynku, bo wcześniej były 2 gniazdka na cały pokój.

    Z komina zjechałem tylko tynk, bo boje się żeby nie rozwalić za bardzo, żeby później nie uciekało coś bokiem - czy to coś da? Tynku jest ok 3cm. A zaprawy między cegłami tyle co nic...

    I czym zakleić te dziury? Zwykła gładzią szpachlowa mogę? Czy kupić coś specjalnego? Jak potem siatka pójdzie i tak? Czytałem że kable można gipsem, ale druty jakimś plastobetonem(?) Ale nie potrafię nawet znaleźć tego.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Ja bym fugi lekko wydrapał wrzucił cieniutki pręty zbrojeniowe np fi4mm mocna zaprawa a na sam koniec siatka do elewacji na całą ścianę położyć na zaprawie też do siatki potem warstwa gipsu szpachlowego i dopiero gładź , nie do ruszenia . jak mieszkałem a bloku kiedyś na Śląsku to sufit wiecznie pękał co byś nie robił to po każdym tąpnięciu znów były bruzdy i odkąd została połozona siatka to się skończyło .
    dobrze ,gadasz ' , ale te warstwy na siatkę to chyba trochę przesada u Grubaz'a , to nie Sląsk . U siebie w starym domu , zrobiłem na prętach fi8 , siatka elewacyjna i na to tylko goldband i jest gitara .

    https://helifix.pl/satandardy-napraw/mury-pelne/





    w szczelinę(4/5cm głęboką) najpierw trochę 'towaru' , pózniej pręt i znowu zaprawa .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  12. #12
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,
    w przypadku opisanych pęknięć samo zastosowanie gładzi naprawczej reperującej nie zda egzaminu. Rozwiązaniem jest np. wykorzystanie wspomnianej wyżej technologii polegającej na wzmocnieniu muru przed dalszymi pracami wykończeniowymi. Na tak przygotowaną powierzchnię można aplikować tynk lub zaprawę, a następnie gładź lub też płyty gipsowo-kartonowe. W przypadku gładzi polecam skorzystać z rozwiązań dostępnych w ofercie Śnieżka ACRYL-PUTZ®.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony