dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Widzę że dyskusja kwitnie, teraz parę zdań "będącego w temacie"
    Pracuję na patrolu interwencyjnym agencji ochrony ładnych parę lat. Długo kierowałem kilkoma zespołami i miałem pod opieką parę ciekawych obiektów.
    1. Sens posiadania alarmu - włamanie do domu z alarmem podłączonym pod agencję zdarza się bardzo rzadko. Złodziej kalkuluje ryzyko i woli włamać się do domu niepodłączonego do firmy. Alarm załatwia nie tylko włamanie ale także pożar,zalanie i oczywiście przycisk napadowy. Najczęściej system ludzie zakładają po pierwszym włamaniu, to jest naprawdę ciężkie doświadzczenie, zwłaszcza jeśli domownicy byli w środku. Ubezpieczenie tego nie zrekompensuje...
    2. Dojazd Policji na włamanie : w dzień w mieście liczcie pół godziny. Tylko kto ich wezwie? Poza miastem policji jest bardzo mało, dochodzi jeszcze kwestia nieznajomości dojazdu. Agencja ma nie tylko adres ale i współrzędne.
    3. Jaka agencja: taka która podjedzie najszybciej, często duże znane firmy biorą klientów a potem zlecają obsługę dwóm lub trzem pośrednikom. Twydłuża czas reakcji i rozmywa odpowiedzialność. Taka gdzie załoga sprawdza co się dzieje, obejdzie dom, może mieć klucz do furtki.
    4. Alarm okresowo testowany, sprawdzenie czasu dojazdu i postępowania załogi.
    5. NIE sygnalizowanie uzbrojenia systemu na sygnalizatorze zewnętrznym!!!! Często nie można uzbroić system bo jakaś czujka się zawiesiła, najczęściej użytkownik nie wie jak zablokować to wejście więc nie uzbraja systemu - widać to na kilometr.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Też chwilę myślałem i nawet w domu wyciągnąłem kable do systemu alarmowego i nawet kupiłem centralkę i itd ale ... zrezygnowałem ...
    Stwierdziłem że mieszkam na wsi i do granicy miasta mam kilkanaście minut i patrol zapewne szybciej nie dojedzie niż z 20 minut a może i więcej i co mi po takiej "interwencji" ???
    U mnie patrol był chyba z 10 razy. I czas dojazdu to do 10 minut (w umowie gwarantują, jak mnie pamieć nie myli, 15 minut). To było jak nie mieszkałem - ale miałem monitoring, więc alarmu nie odwoływałem, i patrzyłem sobie na monitoringu, kiedy patrol przyjedzie i co zrobi. Ale żeby nie było za różowo, to raz przed wyjazdem zamotałem się i odpaliłem alarm. Od razu wyłączyłem - ale nie odwołałem interwencji. I dopiero gdzieś po 15 minutach dzwonią do mnie, że alarm... Coś na łączach ześwirowało - sprawdziłem i faktycznie był rozjazd miedzy tym, kiedy alarm się uaktywnił, a kiedy informacja dotarła do ochroniarzy. Fajnie mieć centralkę, gdzie łatwo oglądać i zapisywać logi. Dzięki temu mam np. informację kiedy był zanik napięcia.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Inna rzeczą jest to że mamy ubezpieczenie właśnie na taki wypadek , więc po co nam jeszcze "ochrona" która i tak nie zatrzyma ewentualnego złodzieja i przyjedzie po fakcie ???
    Czujek możesz mieć wiele. Możesz leżeć nieprzytomny, bo czad się ulatniał i nie zdążyłeś zareagować. Może Cię nie być, a przyczyna alarmu może być prozaiczna - np. raz zapomniałem zamknąć balkon i pies sobie wszedł do domu wyzwalając alarm.
    Znajomy miał akcję z niby znajomymi. Razem imprezowali u niego - ale w pewnym momencie zrobiło się "nieprzyjemnie" bo znajomi chcieli od niego pieniędzy. Antynapad poratował.



    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Obecnie mało kto montuje alarmy w samochodzie , bo wiedzą że skuteczność i sensowność jest minimalna a jak już to jakaś zaawansowane alarmy montuje się w bardzo drogich samochodach ...
    Z powiadomieniem firmy ochroniarskiej i właściciela ma IMO jak najbardziej sens. Jako syrena nie ma.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Siedzi "ochroniarz" w budce i "pilnuje". Stary dziadek który więcej tam śpi i ogląda TV niż "reaguje
    Nie mieszaj "dozorcy" z patrolem interwencyjnym.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Inna rzecz to alarmy raczej "przyciągają" złodziei bo to raczej jakaś "wskazówka" że w domu jest coś kosztownego ...
    U mnie na zewnątrz nie widać alarmu. Chciałem tylko ciche powiadomienia na telefon i firmy ochroniarskiej - ale się uparli, że musi być syrena, bo jakby czad, pożar itp. to ma nas zbudzić. Więc jest w środku wyjec. Zdjąłem nawet tabliczki, które mi powiesili.



    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U nas w domu raczej włamywacz by się mocno nie wzbogacił. Nie ma u nas żadnych dzieł sztuki , antyków , drogiej biżuterii , drogiego sprzętu .
    Fachowiec, co się na antyki zasadzi z alarmem sobie też poradzi. Bardziej się obawiam amatorów i mniej tego, co mi materialnego zabrać mogą, bo tego niewiele. Gorzej, z wartością niematerialną (jak sentyment do danych komputerowych) czy poczuciem bezpieczeństwa.
    Alarm IMO w domu przydatny. Nawet jak złodziej wejdzie - to się spieszy. Nie ma czasu na kombinowanie, z otwarciem bramy, podjechaniem dostawczakiem i zapakowanie sprzętu RTV. Łapie w sypialni kolczyki z tombaku, w gabinecie laptop, dysk i może jeszcze jakiś drobiazg i ucieka.

    A jak alarmu nie ma, to hulaj dusza. A jak są jeszcze rolety - super, nie widać, jak buszują godzinami. I może bawią się szczoteczkami


  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mi Solid przysłał pisemko, czy nie zgodziłbym się na podwyżkę w związku ze wzrostem płacy minimalnej co znacząco niby wpływa na ich koszty (w umowie sami zapisali indeksację inflacją).
    Płacę 45 zł netto - ale w cenie dwie interwencje w miesiącu.
    Nie pisz tego publicznie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony