dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damigo87

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-365
    Posty
    1

    Domyślnie Panele w całym mieszkaniu - prośba o wskazówki

    Drodzy Forumowicze,

    przymierzam się do położenia samodzielnie paneli laminowanych w całym mieszkaniu. Chciałbym to zrobić w jednej całości bez przerw dylatacyjnych w drzwiach. Załączam plan mieszkania. Panelami byłoby wyłożone wszystko poza dużą łazienką - tam będą kafelki. W małej łazience - garderoba.
    Panele planuję układać prostopadle do okien, wzdłuż linii światła. Domyślam się, że wraz z kolejnymi pomieszczeniami mogą być trudności jeżeli chodzi o szerokość panela który będzie przy ścianie - mogą one wyjść dość wąskie.

    Moja prośba brzmi: czy moglibyście mi podpowiedzieć w którym pomieszczeniu najlepiej zacząć? Planowałem w salonie, w najdalszym rogu - tam gdzie jest sofa i przejść sukcesywnie przez przedpokój wraz z sypialniami do wyjścia. Widzicie jakieś inne lepsze rozwiązanie?
    Może macie też jakieś pomysły jak uniknąć problemu wąskich pasków paneli przy ścianach w kolejnych pomieszczeniach?

    Z góry dzięki za wszelkie pomysły i podpowiedzi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Małe.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	431968

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Sprawdź dokładnie, czy ściany są równoległe i czy kąty są proste.

    Jak będziesz miał dokładne wymiary, to trzeba rozrysować. Czy zacząć od całego panela, od 3/4, 1/2, 1/3 czy jeszcze innego rozmiaru, żeby nigdzie nie wyszły niedopuszczalne wąskie docinki wzdłuż. Praca żmudna i niewdzięczna. A na koniec może się okazać, że w ostatnim pokoju nie zmierzyłeś dokładnie i w jednym rogu owszem, wchodzi ladnie cały panel - ale w drugim rogu ściana ucieka 3cm i wypada taki docinek.
    Dlatego mało kto się na coś takiego porywa.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RafiRuX

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-139
    Posty
    53

    Domyślnie

    Kaizen ma w zupełności rację. Raz się tego w zyciu podjąłem i kolejnym razem wezmę fachowca, który nie dość że zrobi to szybciej, sprawniej to jeszcze spokojniej, bo cały czas z tyłu głowy miałem a co jeżeli źle odmierzyłem Końcem końców tak było i w tamtym miejscu stoi szafka, która zasłania mój błąd.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony