dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question warunki przyłączenia z ZE z transformatorem na działce

    Dzień dobry

    Proszę o porady w następującym przypadku:

    Wystąpiłem o warunki przyłączenia prądu na moc wnioskowaną 3kW i pobór roczny około 3.5MWh (3 fazy).
    We wniosku zaznaczyłem obiekt: dom jednorodzinny i zasilanie docelowe (stałe).

    W odpowiedzi ZE przysłał mi warunki, w których na działce chce umieścić transformator kontenerowy SN/NN 15/0,4kV.
    Nie bardzo mi się to podoba, nie chcę mieć transformatora na działce, obciążających wpisów do KW itp.
    Nie rozumiem też, dlaczego potrzebny jest transformator, przy takiej dość niskiej wnioskowanej mocy i zużyciu, ale nie o to chciałem zapytać.

    Poniżej kilka faktów, nie wiem czy istotnych, jestem laikiem:
    Działka leży na terenie ujętym w MPZP oznaczona literą M.
    Jest w odległości ok. 80m od przyłączonych do sieci energetycznej domów (z dwóch stron). Z trzeciej strony znajduje się również podłączona do sieci firma (w większej odległości ok. 250m).
    Graniczy z drogą publiczną od jednej strony oraz z innej strony z planowaną drogą wewnętrzną, w której mam ułamek udziału.

    W jaki sposób uzyskać przyłączenie, ale bez transformatora na mojej działce?
    Czy można w jakiś sposób odwołać się od warunków wydanych przez ZE?

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Chloris ; 01-07-2019 o 02:46

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Możesz się nie zgodzić na ten transformator na Twojej działce.
    Jak będą się upierać to możesz spróbować zarządać opłaty za korzystanie z Twojej działki, jeśli ten transformator zasilać będzie nie tylko Twój dom.
    Przy mocy zamówionej 3kW to jest raczej nieprawdopodobne.

    Zastanów się też czy ma sens moc zamówiaona 3kW i 3 fazy.
    Nie będziesz mógł nawet czajnika elektrycznego włączyć a o odkurzaczu to już nie ma mowy.
    Za wysokość mocy zamowionej płaci się tylko raz a jak będzie za mała to kłopoty są bez przerwy.
    Sugeruję 12kW i 3F (jeśli je potrzebujesz) albo 4kW i 1F.
    Hej, dzięki za odpowiedź.
    Działka leży w sąsiedztwie 8 innych działek, na których obecnie nic się nie dzieje, być może ZE sobie planuje z góry ten transformator pod te pozostałe, ciężko mi powiedzieć - jestem pierwsza osobą która nabyła jedną z działek od pierwotnego właściciela który dokonał podziału.

    Dzięki za informacje na temat zamawianej mocy, skoro jednak ZE nie jest w stanie podłączyć mi 3kW bez transformatora u mnie, to czy będzie w stanie podłączyć 4kW bez transformatora? Chyba, że ilość faz coś tu zmienia?

    Pozdrawiam!

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, dzięki za objaśnienia dot. mocy, jutro złoże nowy wniosek z 12kW i odpowiednim zastrzeżeniem i zobaczymy co z tego wyniknie.
    Jakoś specjalnie mi się nie spieszy z budową, ale z drugiej strony też nie młodnieję i życie ucieka.
    Pozdrawiam!

  4. #4

    Domyślnie

    Odpowiedź ZE to:
    "Podtrzymujemy wydane warunki przyłączenia WP[...] dot. budowy stacji transformatorowej.
    W związku z powstaniem w niniejszym terenie kompleksu działek budowlanych konieczna jest w ich obrębie budowa stacji transformatorowej".

    No dobrze, ale dlaczego u mnie, skoro pozostałych 7 działek na tym terenie (powstałych z podzielenia 1 większej) ma jeden, inny własciciel (właściciel pierwotnej, dużej działki z przed podziału).
    Macie Państwo jakieś propozycje, jak ich jednak zachęcić do przyłączenia? mnie "kompleks" i jego zasilanie nie interesuje, tylko moja działka.
    Jest sens pisać do URE?
    Pozdrawiam!

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    @Chloris, jak się temat dalej potoczył? Pytam bo jestem w podobnej sytuacji.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chloris Zobacz post
    Odpowiedź ZE to:
    "Podtrzymujemy wydane warunki przyłączenia WP[...] dot. budowy stacji transformatorowej.
    W związku z powstaniem w niniejszym terenie kompleksu działek budowlanych konieczna jest w ich obrębie budowa stacji transformatorowej".

    No dobrze, ale dlaczego u mnie, skoro pozostałych 7 działek na tym terenie (powstałych z podzielenia 1 większej) ma jeden, inny własciciel (właściciel pierwotnej, dużej działki z przed podziału).
    Macie Państwo jakieś propozycje, jak ich jednak zachęcić do przyłączenia? mnie "kompleks" i jego zasilanie nie interesuje, tylko moja działka.
    Jest sens pisać do URE?
    Pozdrawiam!
    Jesteś pierwszy, ZE mysli o przyszłosci ( o odbiorcach ) , trafo musi być i dlatego gada z tobą. Chcesz się budować bez prądu? Wybudujesz się i bedziesz jęczał że prundu nie podłączyli? Może istniejąca sieć (i trafo ) nie ma zapasu i dlatego potrzeba nowy? W ZE wiedzą chyba lepiej?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony