dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wymiana zraszaczy na inne, lepsze

    Ogród odziedziczyłem po poprzednim właścicielu, jest rozłożony pod ziemia system nawadniania, trawnik podlewany jest czymś takim jak na zdjęciu poniżej, te zraszacze mają średnice 2 cm, chciałbym je wymienić na inne. Te które są nie obejmują nawet 60% trawnika jaki maja podlewać, szukam czegoś co by pasowało włożyć w miejsce starych. Szukam zraszaczy w których mógłbym łatwo regulować moc zraszania (blisko, daleko) oraz możliwość regulacji - lewo, prawo, wokoło, itd...
    Nie znam się na tym zupełnie i nie chciałbym popsuć tego co już istnieje zakopane w ziemi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zraszacz.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	432002  
    pozdr

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Sprawdź czy nie są zanieczyszczone filtry i przez to dysze nie mają odpowiedniego ciśnienia.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  3. #3

    Domyślnie

    ale o co chodzi ? jakie filtry? To maleństwo ma jakieś filtry wewnątrz?
    pozdr

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.847

    Domyślnie

    Także duże filtry przed elektrozaworami (jeżeli występują elektrozawory).
    Ewentualnie litry za pompą (jeżeli jest pompa).

    Odczytaj jaka to jest głowica - typ, producent.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał marlowe Zobacz post
    ale o co chodzi ? jakie filtry? To maleństwo ma jakieś filtry wewnątrz?
    Złap za tłok przy podstawie wykręć dysze,pod nią powinien się znajdować filtr.Masz założone dysze statyczne regulowane.
    Ostatnio edytowane przez alek16 ; 02-07-2019 o 08:22
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  6. #6

    Domyślnie

    Przyłożyłem się trochę do tematu, posprawdzałem filtry (takie białe koszyczki), były w miarę czyste. sprawdziłem też co ja właściwie mam, no i mam głowice Rain Birda seria 1800, w te głowice wchodzą dysze rainbirda 12-VAN, są to dysze o zasięgu promienia 2,7 do 3,7 metra. Więc w mojej sytuacji jeśli chcę zwiększyć zasięg wystarczy dokupić same dysze, albo 15-VAN - mają zasięg 4,6 metra, albo 18-VAN - te maja zasięg do 5,5 metra. I chyba tym tropem pójdę, o wyniku dam znać, mam tylko nadzieje że 18-VAN będzie pasowało do moich głowic 1800 RainBird.

    Jeszcze pojawił się drugi problem, jestem pewien że kila głowic siedzi gdzieś w ziemi zakopanych, nieaktywnych, podczas puszczania wody, nie wynurzają się i tak od lat, gdzieś tam w ziemi się zastały. Czy poza szpadlem i kopaniem żeby sprawdzić jak idzie linia nawadniania, może jest jakiś inny cudowny sposób żeby sprawdzić jak idzie linia pod ziemią?
    pozdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony