dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie ZBS-6C śmierdzi.... jak zwalczyć smród

    Mam wielki śmierdzący problem z oczyszczalnią ZBS-6C śmierdzi przy pokrywach co jakiś czas. Odpowietrzenie jest zrobione pionami kanalizacyjnymi...chwile ma przewężenia do 80tki a końcowe 2-3m jest znowu rura 110 do kominka wentylacyjnego. Wydaje mi się że śmierdzi tylko jak chodzi napowietrzanie. Macie jakiś sposób na to ? :/ Śmierdzi głównie w okolicach deklów oczyszczalni a czasem mam wrażenie ze po drugiej stronie domu z komina wentylacyjnego tez smierdzi.

    Dzięki
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  2. #2

    Domyślnie

    Ty mnie nie strasz. W czwartek ja montuje.

    Po sprawdzałem czy wszystko jest sprawne, drozne itd? W instrukcji sporo jest o serwisie. Gęste wywozisz co pół roku? Jka tak to zadzwoń do prducenta

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    mieszkam od grudnia dopiero i wtedy uruchamialem.... zaczelo walić z miesiac temu... :/ Wszystko drożne, sypie jakies bakterie pomimo ze nie trzeba :/
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  4. #4

    Domyślnie

    Dzwon do firmy.

  5. #5

    Domyślnie

    Przy prawidłowo wykonanej wentylacji wysokiej nie powinno być czuć. Przewężenie na wentylacji masz, co oznacza że wentylacji poprawnie nie masz zrobionej. Czy takie przewężenie jest przyczyną? Raczej nie, ale jeżeli masz dużą odległość oczyszczalni od budynku to gazom zebranym w oczyszczalni łatwiej jest się wydostawać przez nieszczelności w pokrywie, niż w długim, w dodatku zdławionym odcinku wentylacji.

    Podczas pracy kompresora oczywiste jest, że gazy intensywniej opuszczają zbiornik. Ilość jest proporcjonalna do wydajności dmuchawy.

    Jeżeli oczyszczalnia chodziła pół roku bez problemu i nagle zaczęło bardziej śmierdzieć – musi być przyczyna. Wykluczając awarie, jeżeli oczyszczalnia pracuje z obciążeniem zbliżonym do 5-6 osób to zacznij od wywozu osadu z pierwszej komory, bo to tam powstaje problem zapachu.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    firma ma przyjechać do końca tygodnia... Wali i z kominka wentylacyjnego i z pod dekli a jak się otworzy dekiel to można się przewrócić do środka tak capi.... Myśle ze nie chodzi o to ze trzeba wybrać bo jest oczyszczalnia na 4 osoby ustawiona (mieszka 2 dorosłych + 2 latek, ale caly czas jest 1-2 robotników którzy coś kolo domu robią i korzystają z wc
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał KromaXXL Zobacz post
    firma ma przyjechać do końca tygodnia... Wali i z kominka wentylacyjnego i z pod dekli a jak się otworzy dekiel to można się przewrócić do środka tak capi.... Myśle ze nie chodzi o to ze trzeba wybrać bo jest oczyszczalnia na 4 osoby ustawiona (mieszka 2 dorosłych + 2 latek, ale caly czas jest 1-2 robotników którzy coś kolo domu robią i korzystają z wc
    Może coś te robotnicy sobie popłukali w wiaderkach i do włazu wlali, bo przecież tam ścieki to co im cement, czy chemia zrobi. Takie myślenie w trakcie budowy chyba jest częste dlatego są potem zdziwienia.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    nie nie... nikt chemii nie wylewał żadnej. Robotnicy od wprowadzki to mój ojciec + brat :/
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Robotnicy - ojciec i brat
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  10. #10

    Domyślnie

    Napisz nam jeszcze z której komory tak śmierdzi po otwarciu, z osadnika czy biologii. Jest jeszcze jeden czynnik który może mieć wpływ na wentylację. Podobno równie istotne co przewężenia (które posiadasz) jest nie stosowanie kolanek 90 stopni, ma to wpływać bardzo niekorzystnie na przepływ gazów. A jeszcze czy nie wydarzyło się w ostatnim czasie coś co mogło zabić bakterie w oczyszczalni??

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    z obu dekli wali jak pompka pracuje :/ Oczywiście bardziej z pierwszej komory a chemi zadnej nie bylo co moglo zabić bakterie.... :/ Kolanek 90 stopni tez jest kilka zapewne w wentylacji kanalizy :/ Ale jak pompka pracuje to z kominka wentylacyjego też wali wiec cos tam idzie :/
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    Okazało się ze studnia chlonna nie wsiąka wody... Zabetonowalo ją a u mnie jest 100% piach... Firma w szoku... Co mam zrobić. prosze o rady jestem załamany

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregonek

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-291
    Posty
    10

    Domyślnie

    Odgrzeję trochę temat...

    KromaXXL poradziłeś sobie ze swoją studnią chłonną? Poprawili ją jakoś? Smród z włazów oczyszalni minął?

    Mam ten sam układ co u Ciebie, ZBS-6C i 2 studnie chłonne za oczyszalnią. Użytkuję od stycznia 202, w sierpniu wybrany osad bo właśnie śmierdziało z włazów gdy sprężarka chodziła. Gdy przestawała to smród ustawał. Wentylacja kanalizacji działa, bo śmierdzi z kominków jak wejść na dach. Regularnie co 2 tygodnie sypie preparat WobetHydret.
    Zastanawiam się czy u mnie też coś nie tak, że po jakimś czasie śmierdzi z włazów. Czy po prostu tak ma być, i jak zaczyna śmierdzieć, a nie mineło pół roku, totrzeba już wybierać?
    Sąsiedzi mają zwykłe oczyszczalnie, nie biologiczne, i wybierają u siebie co 1.5-2 lata. Ale u nich nie śmierdzi z włazów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony