dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Które mieszkanie wybrać?

    Moi Drodzy, mam dwa dni, by zdecydować się na mieszkanie, i mam już mętlik w głowie. Zależy mi na tym, by dało się w nim zrobić funkcjonalną przestrzeń, żeby było miejsce na szafę, żeby pralka się zmieściła, żeby poustawiać meble, ale nie zagracić, no wiadomo, żeby było pięknie i dobrze. Możliwości moje są na ~40m2 / 2 pok, 2 plany w załączniku. Jak myślicie, które ma lepszy potencjał?
    1. https://my.pcloud.com/publink/show?c...i7sAFjPhoFdORk
    2. https://my.pcloud.com/publink/show?c...pNlNErNY96wpI7
    Kupuję w tym tygodniu, czasu na urządzanie będzie jeszcze sporo. Za każde dobre słowo serdecznie dziękuję!
    Na urządzaniu się nie znam, ale może są pewne rzeczy, które wprawne oko wypatrzy od razu...

  2. #2

    Domyślnie

    Hej,
    wysłałem Ci uwagi na PRIV

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Chyba to z balkonem.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Wybrałabym te, które łatwiej można będzie sprzedać. Przy sprzedaży brak balkonu to minus, tym bardziej, że jest to mieszkanie jednostronne. Nie wiem jakie zalety i wady mają te dwa mieszkania-nie wiem które piętro, na jakie strony świata wychodzą okna, co jest za oknem itp.

  5. #5

    Domyślnie

    @2013arch
    dzięki, odpisałem

    @d7d
    51% dla balkonu

    @Sylw.
    doprecyzuję: mieszkanie pod siebie, blok 5-piętrowy,
    38 - 5p, wschód, ale widok na ciche podwórko
    40- 2p, zachód, ale od ulicy

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem, że póki co nie rozważasz sprzedaży swoich 4 kątów, ale życie pisze różne scenariusze, lepiej myśleć perspektywicznie.
    Rozumiem, że te większe mieszkanie ma balkon?
    Mam nadzieję, że nie jest głośna ta ulica.Na zachód to dobrze, bowiem jak wrócisz z pracy do domu będziesz miał jaśniej i zimą cieplej niż w przypadku tego ostatniego piętra.Gdyby blok nie miał windy to ostatnie piętro odpada.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 03-07-2019 o 08:58

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    38 ma więcej miejsca do przechowywania:


  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Masz rację ale w mieszkaniu nr 40 jest lepiej wydzielony aneks kuchenny od "salonu" .
    Ulica może być uciążliwością a strona zachodnia może być słoneczna ale też za ciepła latem.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Elfir- Prawda, ale ... nie ma a to prawdziwego przedpokoju, tylko od razu wchodzisz do mieszkania i masz sporo "na widelcu"- nie każdy to lubi.Poza tym mieszkanie jednostronne (oba), ciężkie w wietrzeniu - a brak balkonu to utrudnia dodatkowo. Poza tym nie każdy lubi wystawiać pranie -suszak na podłodze, a balkon to zawsze balkon- latem aż się prosi by z niego skorzystać.Zatem co kto lubi....

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz rację ale w mieszkaniu nr 40 jest lepiej wydzielony aneks kuchenny od "salonu" .
    Ulica może być uciążliwością a strona zachodnia może być słoneczna ale też za ciepła latem.
    Tylko autor wątku wie, jaką uciążliwością jest ta ulica.Ze słońcem łatwiej sobie poradzisz niż z hałasem.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 03-07-2019 o 22:18

  11. #11

    Domyślnie

    @Elfir - bardzo fajne pomysły, w Twojej aranżacji ten rozkład własnie zyskał nową wartość; miejsce na dużą szafę w przedpokoju widziałem wcześniej, pomysł z pralką i lodówką świetny i wydziela odrobinę przedpokój, dzięki, utrudniłeś mi wybór

    @Sylw. - balkon mały, ale ładny, na pranie / mały stolik w sam raz; ulica dość głośna niestety, uczęszczana całą dobę, ale okna ciche;

    @d7d - ulica na pewno będzie małym kompromisem, od podwórka ciszej, ale blok na przeciwko, zaś za ulicą (i chodnikiem) domki jednorodzinne; słońce w dużym, ciepłym mieście czasem bardziej przeszkadza, niż pomaga, w zimie i tak w bloku wszyscy grzeją... więc nie wiem, czy ma to dla mnie duże znaczenie;

    czemu to jest takie trudne?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mebluj oba układy - sprawdź czy pomieścisz wszystkie sprzęty. W tym np. odkurzacz, wiadro, mopa.

    W tym drugim nie miałam pomysłu na urządzenie..
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-07-2019 o 14:48

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Tzw. piwnicy lub pomieszczenia gospodarczego "oczywiście" nie ma ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wiem czy chciałoby mi się chodzić po odkurzacz do piwnicy

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Masz rację ale rower też gdzieś trzymać trzeba (jeżeli się używa).
    Od biedy na balkonie, pod warunkiem że nie zmieni właściciela.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marriotom Zobacz post
    @Elfir - bardzo fajne pomysły, w Twojej aranżacji ten rozkład własnie zyskał nową wartość; miejsce na dużą szafę w przedpokoju widziałem wcześniej, pomysł z pralką i lodówką świetny i wydziela odrobinę przedpokój, dzięki, utrudniłeś mi wybór

    @Sylw. - balkon mały, ale ładny, na pranie / mały stolik w sam raz; ulica dość głośna niestety, uczęszczana całą dobę, ale okna ciche;

    @d7d - ulica na pewno będzie małym kompromisem, od podwórka ciszej, ale blok na przeciwko, zaś za ulicą (i chodnikiem) domki jednorodzinne; słońce w dużym, ciepłym mieście czasem bardziej przeszkadza, niż pomaga, w zimie i tak w bloku wszyscy grzeją... więc nie wiem, czy ma to dla mnie duże znaczenie;

    czemu to jest takie trudne?
    Okna ciche- póki zamknięte.
    Elfir ma rację- musisz wszystkie graty gdzieś w mieszkaniu upchać, tak aby potem nie potykac się o nie, bo mieszkanie stanie się Twoim koszmarem i w dzień i w nocy- a chyba nie o to Tobie chodzi.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Trzeba mieć mniej gratów jak się kupuje takie małe mieszkanie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Trzeba mieć mniej gratów jak się kupuje takie małe mieszkanie.
    Albo więcej miejsc do przechowywania w tak małym mieszkaniu.
    Co do gratów-są takie bez których się nie obejdziesz, muszą być i koniec, kropka.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 04-07-2019 o 19:14

  19. #19

    Domyślnie

    Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuję!! Wybrałem 38.

  20. #20

    Domyślnie

    Życzę, aby te 38 było rajem na Ziemi, mieszkaniem marzeń, takim prawdziwym azylem.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony