dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie za zgodne z projektem uznaje się....

    Proszę o pomoc w określeniu dopuszczalnych odchyłek od projektowanych tras przyłączy. Czy regulują to przepisy?
    Wiadomo, że na etapie projektowania nie można wszystkiego przewidzieć, a nie chcę mieć kłopotów z odbiorami...

  2. #2

    Domyślnie

    regulują....

    W terenie zabudowanym dopuszczalne odstępstwo od lokalizacji zatwierdzonej przez Zespół Uzgadniania Dokumentacji to ..... 30cm.
    Steve74
    Remontuję sobie chatkę....
    Właśnie taką

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Steve74
    regulują....

    W terenie zabudowanym dopuszczalne odstępstwo od lokalizacji zatwierdzonej przez Zespół Uzgadniania Dokumentacji to ..... 30cm.
    ..... a na końcu robisz inwentaryzację powykonawczą...

  4. #4

    Domyślnie

    30 cm? A nie jest to mniej niż grubość kreski na mapce, na której będzie robiona inwentaryzacja?
    Tomasz M.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Steve74
    regulują....

    W terenie zabudowanym dopuszczalne odstępstwo od lokalizacji zatwierdzonej przez Zespół Uzgadniania Dokumentacji to ..... 30cm.
    Mój projektant też podał taką liczbę ale nie umiał podać "podstawy prawnej" - czy ktoś wie, gdzie znajdę ten przepis? Zdaje się, że jest to określone jako maksimum 20% przepisowej odległości między mediami

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Mój projektant też podał taką liczbę ale nie umiał podać "podstawy prawnej" - czy ktoś wie, gdzie znajdę ten przepis?
    Oczywiście w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 2 kwietnia 2001 r. w sprawie geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz zespołów uzgadniania dokumentacji projektowej paragraf 14 pkt. 2:
    "2. Przy realizacji sieci uzbrojenia terenu dopuszczalne
    jest odstępstwo od uzgodnionego projektu nieprzekraczające
    0,30 m dla gruntów zabudowanych lub
    0,50mdla gruntów rolnych i leśnych, przy zachowaniu
    przepisów regulujących odległość między poszczególnymi
    obiektami budowlanymi."
    .

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz M.
    30 cm? A nie jest to mniej niż grubość kreski na mapce, na której będzie robiona inwentaryzacja?
    Dokładnie! Przy mapce 1:500 a grubości kreski 1mm, w terenie jest to 0,5 m! Kto jest w stanie stwierdzić owe 30cm?

  8. #8

    Domyślnie

    dociekliwy inspektor po prostu policzy współrzędne projektowanych przyłączy/sieci i porówna z wykazem współrzędnych z inwentaryzacji, które geodeta musi zamieścić w sprawozdaniu technicznym.
    Ale ja się jeszcze z takim postępowaniem nie spotkałem.
    A tak poza tym, zgodność z projektem ustala jedynie geodeta i za to odpowiada.

  9. #9

    Domyślnie

    Zrobiliśmy przyłącza niezgodnie z planem zagospodarowania działki,( przyłącze energetyczne miało być napowietrzne jest kablowe, kanalizacja miała być przyłączona do budynku od strony północnej jest od zachodniej) ... co mamy teraz zrobić?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał karols
    Zrobiliśmy przyłącza niezgodnie z planem zagospodarowania działki,( przyłącze energetyczne miało być napowietrzne jest kablowe, kanalizacja miała być przyłączona do budynku od strony północnej jest od zachodniej) ... co mamy teraz zrobić?
    Porozmawiaj z projektantem, może wystarczą jego odpowiednie wpisy w dzienniku, ewentualnie należy zrobić projekt zamienny

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał janaro
    Cytat Napisał karols
    Zrobiliśmy przyłącza niezgodnie z planem zagospodarowania działki,( przyłącze energetyczne miało być napowietrzne jest kablowe, kanalizacja miała być przyłączona do budynku od strony północnej jest od zachodniej) ... co mamy teraz zrobić?
    Porozmawiaj z projektantem, może wystarczą jego odpowiednie wpisy w dzienniku, ewentualnie należy zrobić projekt zamienny
    Dzięki tak zrobię, może jeszcze dziś uda mi się porozmawiać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony