dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Poszukuję czujki obecności 12V

    Dzień dobry
    Chcę zastosować w łazienkach do zapalania światła czujkę obecności. Mam doprowadzone przewody takie jak w instalacji alarmowej, sygnał byłby doprowadzony do rozdzielni do instalacji "inteligentnego domu". Niestety wszystkie czujki jakie znalazłem są albo na 230v z własnym ustawianiem długości czasu świecenia i czujnikiem zmierzchu (do mojego zastosowania zbędna funkcja) albo 12V ale tylko do KNX.
    Najlepszy byłby czujnik, który podłącza się jak zwykłe alarmowe tylko miałby odpowiednią czułości, żeby nie trzeba było siedząc na WC machać ręką po zgaśnięciu światła

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt mi nie odpowiedział ale sam znalazłem dwa czujniki które chyba będą się nadawały. Są to Danlers CEFL PIR 12VDCVF i CP Electronics EBDSPIR-PRM-VFC-LV (brand Legranda). Oba są na 12V w wersji Voltage Free (czyli wysyłają sygnał jak zwykła czujka PIR), mogą być NC lub NO. Gdyby ktoś kto na tym się zna mógł ocenić czy rzeczywiście nadają się do moich potrzeb.
    Mają jednak też wady - nie są dostępne w Polsce a za granicą ta wersja też jest trudno dostępna - Danlersa znalazłem w jednym sklepie w Wielkiej Brytanii, na szczęście wysyłają do Polski, z CP Electronics jest jeszcze gorzej - wersja 12V Voltage Free tylko w sklepie w Australii.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    allegro.pl/oferta/czujnik-ruchu-pir-12v-10a-przekaznik-sensor-led-6905988587

  4. #4

    Domyślnie

    Widziałem tego typu czujki, wg opisu jest to zwykły czujnik ruchu (jak PIR do alarmu). Zwykłe czujniki alarmowe nie wykrywają minimalnych ruchów, np. ręką (bo nie od tego są) - nie chcę w toalecie machać ręką żeby znowu zapalić światło. Czujniki obecności działają tak samo jak ruchu ale są bardziej czułe i wykrywają np. osobę pracującą przy biurku gdzie ruchy są minimalne.

  5. #5

    Domyślnie

    bo to trzeba zrobic na dwóch czujkach PIR jedna w toalecie druga przed,załącza ta w toalecie, wyłącza ta przed toaletą pod warunkiem że ta w toalecie nie zostanie naruszona w okreslonym czasie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony