dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Projektowanie systemu nawadniania ogrodu.

    Witam,

    Powoli zabieram się do projektowania nawadniania ogrodu za pomocą pompy studni głębinowej. Mam kilka pytań.
    Początkowo ogród podlewany był z węża ogrodowego za pomocą ruskiej pompy głębinowej. Ciśnienie marne, postanowiłem zakupić nową budżetową pompę 4H100 Hydro-Pres 750W wydajność max 45l/min ciśnienie max 10bar.

    Zastanawiał się czy "udźwignie" system nawadniający który chcę zastosować. Mianowicie, pompa zamontowana jest na 8m. Chciałbym wyprowadzić od niej 4 elektrozawory:
    1. Długość rury (1cal) 25m. Pierwszy zraszacz na 13metrze kolejny na 25 metrze
    2. Długość rury (1cal) 10m. Jeden zraszacz na 10m.
    3. Długość rury (1cal) 24,5m. Pierwszy zraszacz na 7m kolejny na 24,5m.
    4. Długość rury (1cal) 23m. Jeden zraszacz na 23m.

    Czy taka pompa jest w stanie zapewnić odpowiednie ciśnienie w zraszaczach? Jeżeli nie to w jakim przedziale cenowym mam się rozglądać za pompami? Max szerokość pompy 4cale. Pozdrawiam.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mike_Ogrodnik Zobacz post
    Witam,

    Powoli zabieram się do projektowania nawadniania ogrodu za pomocą pompy studni głębinowej. Mam kilka pytań.
    Początkowo ogród podlewany był z węża ogrodowego za pomocą ruskiej pompy głębinowej. Ciśnienie marne, postanowiłem zakupić nową budżetową pompę 4H100 Hydro-Pres 750W wydajność max 45l/min ciśnienie max 10bar.

    Zastanawiał się czy "udźwignie" system nawadniający który chcę zastosować. Mianowicie, pompa zamontowana jest na 8m. Chciałbym wyprowadzić od niej 4 elektrozawory:
    1. Długość rury (1cal) 25m. Pierwszy zraszacz na 13metrze kolejny na 25 metrze
    2. Długość rury (1cal) 10m. Jeden zraszacz na 10m.
    3. Długość rury (1cal) 24,5m. Pierwszy zraszacz na 7m kolejny na 24,5m.
    4. Długość rury (1cal) 23m. Jeden zraszacz na 23m.

    Czy taka pompa jest w stanie zapewnić odpowiednie ciśnienie w zraszaczach? Jeżeli nie to w jakim przedziale cenowym mam się rozglądać za pompami? Max szerokość pompy 4cale. Pozdrawiam.
    Powinna spokojnie wystarczyć,teoretycznie stracisz ok.10l/min poprzez podnoszenie ze studni.2 zraszacze będą miały pobór wody do 41l/min przy największej dyszy(np:Hunter PGJ)
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  3. #3

    Domyślnie

    Gdybym olał elektrozawory i podłączył wszystko za pomocą 4 złączek hydraulicznych? Mam pomysł zrobienia takiej łatwej instalacji jedynie na włącznik włącz/wyłącz pompę. Jest duże prawdopodobieństwo że spryskiwacze będą pracować nierównomiernie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony