dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Odpowiedzialność za wprowadzone i podpisane zmiany ponosi projektant i kierownik budowy.
    Majster nie ponosi żadnej odpowiedzialności.
    Inwestor ponosi odpowiedzialność za zmiany wprowadzane przez siebie (i przez majstra).
    Wiem. Projektant pozwolił wprowadzać drobne zmiany na bieżąco. Nie będę mu doopy zawracać jak chcę coś drobnego zmienić.

  2. #22

    Domyślnie

    O (braku) fachowości budowlańców z tytułami mógłbym sporo napisać, choć dopiero zaczynam budowę. Dlaczego chcę zmienić klasę bloczków? Ponieważ projektant mi przewymiarował ściany i naraził tym samym na niepotrzebne koszty. Jak sobie wstępnie policzyłem ile tańsze mogłyby być ściany z zachowaniem odpowiednich paramety, to wyszło jakieś 4 tys. Dla mnie to dużo. Nie wie czym się kierował konstruktor? Może wcześniej projektował jakiś blok i tak mu się skopiowało? Jeżeli nie dostanę na piśmie zgody na zmiany od projektanta, to z tym kierbudem nawet gniazdka elektrycznego nie będę mógł sobie zrobić gdzie mi pasuje!

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Pewnie masz rację z przewymiarowaniem ścian.
    Silka kl 15 powinna być dobra dla domku.
    Grubość ściany to też warunki oparcia stropu i akustyka.
    Zapytaj projektanta dlaczego taką dał.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Widzę, że temat nieco się rozwinął. A może polecicie godnego zaufania kierownika budowy w okolicach Rokietnicy (wielkopolska), który oprócz wizyt podczas newralgicznych momentów budowy będzie w stanie zajrzeć na budowę także w mniej ważnych momentach. Wiadomo, lepiej dopilnować pracowników również poza spodziewanymi spotkaniami.
    Z góry dzięki. Ewentualnie proszę o info na priv.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pewnie masz rację z przewymiarowaniem ścian.
    Silka kl 15 powinna być dobra dla domku.
    Grubość ściany to też warunki oparcia stropu i akustyka.
    Zapytaj projektanta dlaczego taką dał.
    Potwierdził mi telefonicznie, że co do klasy to pomyłka. Jeżeli chodzi o grubość ścian, to argumentuje, że cieńsze mogą być podatne na wyboczenie. Mogą, ale nie muszą, obliczeń nie widziałem...

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Ma rację co do podatności na wyboczenie ale to nie znaczy że nie mogą być cieńsze, np. 18cm zamiast 24cm.
    Zależy od wysokości ścian, od schematu statycznego i ścian poprzecznych.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #27

    Domyślnie

    Projektant wziął pieniądze za projekt i nie odpowiada na moje prośby. Czyli jeżeli napisałbym oświadczenie, że odpowiedzialność za wszystkie zmiany w MOIM domu biorę na siebie, to mogę dokonać zmiany bez zgody projektanta?

  8. #28

    Domyślnie

    Oczywiście, że tak. Tylko jest kilka warunków:
    1. 5lat studiów
    2. 2 lata praktyki
    3. Egzamin na uprawnienia

    i możesz zmieniać wszystko co Ci się podoba

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indidual Zobacz post
    Projektant wziął pieniądze za projekt i nie odpowiada na moje prośby. Czyli jeżeli napisałbym oświadczenie, że odpowiedzialność za wszystkie zmiany w MOIM domu biorę na siebie, to mogę dokonać zmiany bez zgody projektanta?
    Odpowiedzialność bierze na siebie Kierownik Budowy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    A może polecicie godnego zaufania kierownika budowy w okolicach Rokietnicy (wielkopolska), który oprócz wizyt podczas newralgicznych momentów budowy będzie w stanie zajrzeć na budowę także w mniej ważnych momentach. Wiadomo, lepiej dopilnować pracowników również poza spodziewanymi spotkaniami.
    Może wystarczy dobry Inspektor Nadzoru.
    Budowę masz systemem gospodarczym?
    Do każdego etapu inna ekipa?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #31

    Domyślnie

    Co prawda nie jestem budowlańcem ale też pracuję w branży technicznej (motoryzacja). Pracowałem w warsztatach oraz serwisach i mogę zdradzić, że branże tego typu żądzą się swoimi prawami. Jest multum zagadnień (w mojej branży), którymi straszy się klientów, bądź wciska się im mit jakości. W rezultacie rozbijamy się o drogie naprawy które mogą zamknąć się w drobnych, o łopatologiczne naprawy w cenach technologicznie zaawansowanych oraz straszenie mało świadomych klientów którzy wyciągają papier z portfeli. Mimo, że jestem na początku drogi z budową swojego domu, czytając fora, nie mogę odrzucić wrażenia, że budowlanka, rządzi się podobnymi prawami. Wystarczy stworzyć ideologię która skłoni potencjalnych interesantów do sypania groszem. Ilekroć spotykam się ze znajomymi, słysząc dyskusję na temat o tym co jest lepsze a co gorsze, nie potrafię odrzucić wrażenia, że jest to wpływ chwilowej mody a nie uwarunkowań technicznych czy inżynieryjnej kalkulacji.

  12. #32

    Domyślnie

    W tym roku ja zacząłem budowe i jestem w szoku jakimi prawami rządzi się budowlanka. Pomijając wiele faktów to szara strefa i trzeba uważać na wielu oszustów. Co do KB to mam pytanie bo zatwierdził mi strop nad schodami gdzie można teraz się w głowe walnąć i nie jest to zgodne z dok. Strop powinien być cofnięty o 30 cm. Teraz z ekipą muszę się użerać o to a KB chyba powinien ponieść jakieś konsekwencje tylko jakie ??? Akurat nie było mnie w tej kluczowej sytuacji na budowie i tak zostało zalane. Nie wiem czy to można wyciąć. te 10-20 cm

  13. #33

    Domyślnie Czy zna ktos dobrego architekta budowy w Wieliczce

    Czy zna ktos dobrego architekta budowy w Wieliczce?kierownika budowy

  14. #34

    Domyślnie

    Architekta czy kierownika.
    Jak kierownika to Rafał Drzymała polecany tutaj wielokrotnie.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jarpol
    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Dzielnica
    Dolnoleżajska 14
    Posty
    489

    Domyślnie

    - ile kierownik budowy bierze za cały proces budowy

    Wrocław i okolice zadzwoń 537396821

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarpol Zobacz post
    - ile kierownik budowy bierze za cały proces budowy

    Wrocław i okolice zadzwoń 537396821
    U mnie była to kwota 3000 zł pod warunkiem że budowa nie będzie trwałą dłużej jak 2 lata ale to było 4 lata temu teraz pewnie wziął by więcej.przy ważnych etapach budowy sam zaznaczał że chce być i mam mu dać znać jak będzie dany etap wykonywany , parę razy sam do niego dzwoniłem jak fachowcy nie wiedzieli jak mają co nieco robić lub sam miałem jakieś wątpliwości , nigdy nie było problemu. ilości wizyt nie pamiętam ale pewnie kilkanaście się nazbierało.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony